محققان چینی ابر میمون ساختند

به گزارش پیکوشو به نقل از مدیکال اکسپرس، گروهی از محققان در چین طی یک پژوهش دی ان ای انسان را به میمون ها تزریق کردند تا ابرمیمون بسازند.

محققان چینی ابر میمون ساختند

درهمین راستا آنها در پژوهشی ژن های انسانی مرتبط با رشد مغزی را به ژنوم میمون اضافه کردند. پژوهش مذکور در نشریه National Science Review منتشر شده است.

به طور دقیق محققان ژن انسانی به نام MCPH1 را به ژنوم چند میمون رزوس تزریق کردند. هدف آنها کسب دانش درباره توسعه مغز انسان بوده است. تحقیقات پیشین نشان داده بود این ژن انسانی به رشد مغز مرتبط است. نوزادانی که بدون این ژن متولد می شوند، مغز کوچک تری دارند.

دانشمندان برای ارسال ژن انسانی به ژنوم میمون ویروس هایی حامل ژن را به جنین میمون های رزوس تزریق کردند و منتظر شدند آنها به طور طبیعی رشد کند.

در نتیجه این پژوهش 11 میمون با ژنوم های تغییریافته به دنیا آمدند. البته از این میان فقط 5 میمون زنده ماندند. دانشمندان میمون های زنده را برای تأثیر ژن انسانی در رشد و توانایی هایشان آزمایش کردند.

سفر با تور چین را تجربه کنید.

طبق نتایج این پژوهش هیچ یک از میمون ها مغزی بزرگ تر از حد معمول نداشت اما همه آنها در تست حافظه و مهارت های پردازشی نمره بهتری کسب کردند.

این پژوهش که توسط گروهی از محققان در چین اجرا شده، بسیار جنجالی و در بیشتر کشورها ممنوع است. بعضی معتقدند این تحقیق مرزهای اخلاقی علم و پژوهش را زیر پا گذاشته است و بعضی دیگر اعتقاد دارند این روند به پرورش ابرمیمون ها منجر می گردد.

به همین دلیل یکی از محققان این پژوهش که دانشمندان آمریکایی و از دانشگاه کارولینای شمالی است نیز در انجام پژوهش مردد بوده است. او درباره فراوری میمون هایی که وجوهی از قدرت های مغز انسان را دارند می گوید: این تحقیق در جهت مناسبی نیست.

او ادعا می نماید فقط در تحلیل MRI برای آزمایش حجم مغز با این گروه همکاری نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 خرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 221

به "محققان چینی ابر میمون ساختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان چینی ابر میمون ساختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید