نصب 50 آشیانه پرندگان در خلخال، زمستان برای حیوانات آسان می گردد

به گزارش پیکوشو، فاطمه جوادی در مصاحبه با خبرنگاران ضمن اشاره به احتیاج ویژه پرندگان شهری به برخورداری از غذا و لانه های مناسب در زمستان برفی اضافه کرد: با هدف ترویج مهربانی با حیوانات 50 آشیانه مخصوص پرندگان طراحی شده و در مناطق مختلف شهرستان خلخال نصب گشت.

نصب 50 آشیانه پرندگان در خلخال، زمستان برای حیوانات آسان می گردد

وی به آب و هوای بسیار سرد و برودت هوا در مناطق مختلف استان اشاره نمود و یادآور شد: در روزهای اخیر با ورود سامانه ناپایدار جوی بارش 20 سانتی متری برف در خلخال را شاهد بودیم و این در شرایطی است که در خارج از محدوده شهری این میزان از بارش ها به بیش از 50 سانتی متر نیز رسید تا لزوم حمایت بیشتر از جاندارانی که حق حیات دارند مورد یادآوری قرار گیرد.

شهردار خلخال از فعالان زیست محیطی و افراد دغدغه مندی که نسبت به فراهم آوردن شرایط لازم برای نصب لانه های پرندگان در خلخال اقدام کردند قدردانی کرد و ادامه داد: ترویج مهربانی با محیط زیست و جانداران از جمله مهمترین برنامه های فرهنگی و آموزشی بوده که می بایست با مشارکت مناسب شهرداری های مناطق مختلف استان و فعالان زیست محیطی نهادینه گردد.

طرح دان خوری پرندگان شهری در خلخال پیگیری می گردد

جوادی از پیشنهاد درنظر دریافت مکان هایی در پارک ها و سطوح مختلف شهری برای دان ریزی پرندگان استقبال کرد و اضافه نمود: اختصاص مکان های ویژه برای دان ریزی پرنده های شهری و نصب بنرها و پیغام های فرهنگسازی در مورد مسائل مرتبط با مهربانی با پرندگان پیگیری خواهد شد.

به گفته وی برای فراهم آوردن احساس امنیت و آرامش جانداران زبان بسته با هر گونه کشتار سگ ها مخالف بوده و به هیچ عنوان اجازه زیرپا گذاشتن قوانین اخلاقی و بروز چنین تخلفاتی را نخواهیم داد.

شهردار خلخال یادآور شد: در زمینه توسعه فرهنگی شهرستان خلخال از جمله مناطق پیشتاز بوده و با حمایت و تعامل مناسب با دستگاه های مرتبط اجرایی توجه به مسائل فرهنگی و آموزشی را در موضوع برنامه های خود قرار داده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 خرداد 1398 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 196

به "نصب 50 آشیانه پرندگان در خلخال، زمستان برای حیوانات آسان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب 50 آشیانه پرندگان در خلخال، زمستان برای حیوانات آسان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید