ووشو قهرمانی دنیا، تاریخ سازی مجیری در شانگهای با کسب مدال طلا در تالو، حضور 5 سانداکار در نیمه نهایی

به گزارش پیکوشو، جوان شایسته و 18 ساله ایران با کسب مدال طلای رقابت های ووشو قهرمانی دنیا، تاریخ ساز شد.

ووشو قهرمانی دنیا، تاریخ سازی مجیری در شانگهای با کسب مدال طلا در تالو، حضور 5 سانداکار در نیمه نهایی

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش پیکوشو، امروز (سه شنبه) در ادامه پانزدهمین دوره مسابقات ووشوی قهرمانی دنیا در شانگهای چین، رقابت های فرم نن دائو برگزار گردید.

محمدعلی مجیری که به تازگی به رده سنی بزرگسالان آمده است با نمایشی خیره کننده و کسب امتیاز 9.63 بالاتر از تمامی حریفان مطرح خود ایستاد و قهرمان شد تا نامش در تاریخ ثبت گردد .

این نخستین بار است که تالوکاران ایران در بخش انفرادی به مدال طلای دنیا دست می یابند.

نماینده چین تایپه با 9.62 و کره جنوبی با 9.61 در رتبه های دوم و سوم ایستادند.

با این اوصاف تعداد مدال های ایران در مسابقات دنیای شانگهای به عدد 3 رسید. پیش از این؛ شهربانو منصوریان و مریم هاشمی در ساندای بانوان به مدال طلا رسیده بودند.

عرفان آهنگریان، سانداکار وزن 65 کیلوگرم برابر وان ویت از ویتنام به فزونی دست یافت و به نیمه نهایی رسید تا امشب با کلمنت از فیلیپین مصاف دهد. وی پیش از این، حریفانی از برزیل و اندونزی را برده بود.

محسن محمدسیفی، سانداکار وزن منهای 70 کیلوگرم ایران برابر سئونگ موپارک از کره جنوبی با اقتدار به فزونی دست یافت و به نیمه نهایی رسید. او در مرحله بعد با نماینده چین ه مصاف می دهد. نماینده ایران پیش از این، در دور اول استراحت داشت و سپس اندونزی را شکست داد.

علی خورشیدی سانداکار وزن 80 کیلوگرم ایران امروز برابر امره باتان از ترکیه برنده شد و به نیمه نهایی رسید تا در این مرحله با عید جورجیس لبنانی روبرو گردد. خورشیدی پیش از این، ابتدا استراحت داشت و سپس ووشوکار لهستانی را شکست داده بود.

میلاد عارفی مقام سانداکار وزن منهای 85 کیلوگرم ایران برابر زینال اصلان ترکیه ای در 2 راند متوالی پیروز شد و به نیمه نهایی رسید.

عارفی مقام پیش از این، رقیبی از رومانی را برده بود.

یوسف صبری، نماینده وزن 75 کیلوگرم ایران در دومین مبارزه خود برابر یوان بنبرا از فرانسه و درحالیکه تنها 50 ثانیه از رقابت گذشته بود، اختلاف را به عدد 12 رساند و برنده شد. وی پیش از این نیز مقابل حریفی از پاکستان برنده شده بود. صبری در نیمه نهایی با محمد دیها از تونس مصاف می دهد.

الهه منصوریان نیز عصر امروز برای کسب مدال طلا به مصاف حریف خود از ترکیه می رود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 476

به "ووشو قهرمانی دنیا، تاریخ سازی مجیری در شانگهای با کسب مدال طلا در تالو، حضور 5 سانداکار در نیمه نهایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ووشو قهرمانی دنیا، تاریخ سازی مجیری در شانگهای با کسب مدال طلا در تالو، حضور 5 سانداکار در نیمه نهایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید