پیست اسکی دبی را چقدر می شناسید؟

به گزارش مجله پیکوشو، پیست اسکی دبی که در مرکز خرید بزرگ امارات متحده عربی تاسیس شده، درواقع سومین پیست اسکی سرپوشیده دنیا و اولین پیست اسکی داخل سالن در خاورمیانه است. پیست دبی مجهز به تلکابین و تی-بار است که با شش هزار تن برف، سراسر این سالن پوشیده شده است. اگر میخواهید بدانید این طبیعت بکر برفی اما دست ساخته انسان ها، چه جذابیت ها و ویژگی هایی دارد ادامه این مقاله را با مجله گردشگری خبرنگاران همراه باشید.

پیست اسکی دبی را چقدر می شناسید؟

آدرس پیست اسکی دبی چیست؟

امارات متحده عربی، دبی، شیخ زاید Rd، مرکز خرید امارات، پیست اسکی دبی.

امکانات پیست اسکی دبی چیست؟

از بازتماشامایندگان پیست اسکی دبی انتظار نمی رود که لباس زمستانی و تجهیزات اسکی خود را به همراه داشته باشند چرا که اسکی دبی به همه دارندگان بلیط، برای لذت بردن از پیست اسکی و پارک برفی، هر آنچه ضروری است در اختیار قرار می دهد؛ وسایلی چون:کاپشن و شلوار در انواع سایزها، چکم های برفی،یک جفت جوراب یک بار مصرف،کلاه ایمنی، اسکی، اسنوبرد، یک جفت دستکش پشمی، کمد استاندارد برای نگهداری از وسایل و…

از امکانات غذایی پیست اسکی دبی نیز می توان به ناهار خوری در اسکی دبی شامل رستوران 28 شمالی، کافه بهمن که در شیب میانه ایستگاه و اواسط راستا بالابر جایگاه قرار گرفته است و کافه یخی در محدوده پارک برفی، اشاره نمود.

هزینه ورود به پیست اسکی دبی چقدر است؟

درواقع هزینه بلیط بخش های مختلف پیست اسکی دبی فرق دارد، اما هزینه ورودی آن برای بچه ها و بزرگسالان 260 درهم امارات یعنی حدود 70 دلار است. البته با پرداخت هزینه ورودی شما می توانید از بخش های مخصوص پیست اسکی دبی به صورت رایگان استفاده نموده و سوار تله کابین نیز شوید.

پیست اسکی دبی چگونه جایی است؟

چه بخواهید تازه اصول اولیه اسکی را یاد بگیرید و چه آنقدر خوب و حرفه ای باشید که از یک رمپ 10 مانند پرنده پرواز کنید، مربیان واجد شرایط پیست اسکی دبی به شما یاری می نمایند مهارت خود را در هر سطحی که هستید بالا ببرید. شما می توانید پرش ها، رمپ ها و ترفندهایی که در پیش هستید و حتی بلدید را در منطقه اختصاصی و آزاد تمرین کنید.

این سالن، 22500 مترمربع مساحت دارد و شاید شما حتی حس نکنید در محیطی سرپوشیده، آن هم جایی که به دلیل موقعیت جغرافیایی در آن برف نمی بارد قرار گرفته اید! گردشگران برای اسکی، اسنوبرد و انجام بسیاری از بازی های زمستانی دیگر از پیست اسکی دبی تماشا می نمایند. بازدید از پنگوئن های مخصوص پیست اسکی دبی نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آن جاست که هواداران زیادی دارد.

نگاهی به بخش های اصلی پیست اسکی

دامنه منطقه اسکی دبی به گونه ای طراحی شده که از دور مانند کوه های تماشای گرجستان به نظر می رسد و در عین حال برای انجام فعالیت های ورزشی در زمستان کاملا مناسب است. حتی اگر شما یک اسکی باز حرفه ای نیستید، قبل از اینکه در دامنه برفی پیست اسکی دبی مجاز به اسکی کردن شوید، آموزش های ابتدایی را خواهید دید.

  • تور دبی
  • هتل دبی
  • بلیط دبی

پیست اسکی دبی دارای پنج راستا مختلف با سطح دشواری، ارتفاع و شیب و طول فرق دارد و اسکی بازان و اسنوبورد سواران با سطح مهارتی میانه (سطح 2) می توانند به دامنه شیب بروند.

قوانین پیست اسکی دبی به توضیح زیر است:

1) بچه ها زیر دو سال مجاز نیستند وارد منطقه پیست اسکی دبی شوند.

2) بچه ها 2 تا 8 ساله فقط با نظارت بزرگسالان می توانند وارد شوند.

3) در صورت حضور سرپرست در محل مرکز خرید بزرگ امارات، بچه ها 9 تا 12 ساله می توانند وارد شوند.

4) بازتماشامایندگان زیر 21 سال، قبل از ورود به پیست اسکی باید فرم رضایت والدین یا سرپرست خود را پر نمایند.

قیمت بلیط پیست اسکی دبی برای شیب یک روز کامل در حدود 310 درهم امارات، شیب دو ساعته تقریبا 210 درهم و برای شیب ویژه بانوان دست کم 180 درهم است.

پارک برفی (اسنو پارک)؛ سرما در گرما

پارک برفی پیست اسکی دبی برترین مکان برای بازتماشامایندگانی است که نمی خواهند اسکی یا اسنوبرد نمایند، اما می خواهند به بازی های زمستانی دیگری بپردازند. از آنجا که بازی های پارک برفی به مقدار اسکی یا اسنوبورد خطرناک نیستند، فقط یک محدودیت برای آن وجود دارد؛ اینکه بچه ها 14 ساله و کمتر از 14 سال، تحت نظارت بازتماشامایندگان 16 ساله یا بیشتر باشند.

از محبوب ترین بازی ها و فعالیت ها در پارک برفی دبی هم می توان به باب اسلید میدود، تلکابین (که سوار بر جایگاه های مخصوص پیست اسکی دبی از بالا، چشم انداز برفی زیر پایتان را می بینید.)، راهپیمایی پنگوئن ها، توپ غول پیکر یا zorb، هیجان کوهستانی، گلوله برفی، سپرهای برفی، زمین بازی برفی، دیوار صعود، تپه برفی و… اشاره نمود.

قیمت بلیط پارک برفی پیست اسکی دبی، برای یک روز کامل حدودا 250 درهم امارات، دسترسی یک بار مصرف تقریبا 190 درهم و حق بیمه اسنو پارک نیز دست کم 490 درهم امارات است.

پنگوئن های قطبی در دل کویر

پیست اسکی دبی میزبان قلمروی از پنگوئن های جنتو و پنگوئن پادشاه است. درواقع بازتماشامایندگان درپارک برفی دبی می توانند چهار بار در طول روز، راهپیمایی پنگوئن ها را مشاهده نمایند: در ساعت های 2 بعد از ظهر ، 4 بعد از ظهر ، 6 بعد از ظهر و 8 بعد از ظهر.

دیدار با پنگوئن ها، فرصت تکرارنشدنی

با این حال، اگر خیلی مشتاق هستید حتی یک دیدار از نزدیک و کوتاه هم که شده با پنگوئن ها داشته باشید، باید بسته Snow Penguin را رزرو کنید. بعلاوه این یک تجربه سرگرم نماینده و آموزشی در پیست دبی است که در آن هرکسی حقایق سرگرم نماینده ای درباره پنگوئن ها و نحوه محافظت از آن ها را در طبیعت می آموزد و به همین دلیل هم گردشگران زیادی شیفته این بخش از تفریحات پیست اسکی دبی هستند.

محدودیت ها و قوانین این بخش نیز بر این قرار است:

- بچه ها 14 ساله یا کمتر، باید با یک بزرگسال 16 ساله یا بیشتر باشند.

- بازتماشامایندگان مجاز نیستند که تلفن همراه و دوربین در منطقه دیدار با پنگوئن ها ببرند.

قیمت بلیط بخش پنگوئن ها برای دسترسی یک روزه حدودا 250 درهم امارات، برای دیدار با پنگوئن ها تقریبا 230 درهم امارات و حق بیمه پارک برفی دست کم 490 درهم است.

سینمای پیست دبی؛ راحت تر از خانه

در این قسمت از پیست دبی برای اولین بار، Ski Dubai و VOX Cinemas گرد هم آمده اند تا تجربه ای را خلق نمایند که واقعا خارق العاده است. درحالی که شما در برترین استراحتگاه اسکی سرپوشیده جهان و با برف براق آن احاطه شده اید، می توانید برترین فیلم های روز و پرفروش ترین ها را با برترین کیفیت صدا و تصویر ببینید.

آن هم درحالی که پاپ کورن و شکلات داغ خود را امتحان می کنید و زیر پتو و کنار بخاری هستید. تازه می توانید از منوی غذا هم سفارش بدهید و غذایتان را در این محیط دنج و فوق العاده میل کنید.

سینما برفی یک تجربه بی نظیر است که هر ساله مورد توجه ساکنان دبی و گردشگران قرار می گیرد، بنابراین مهم نیست که چه فصلی از سال باشد، نمایش و برف همواره در پیست دبی ادامه خواهد داشت!

قیمت بلیط سینما برفی به ترتیب برای سینما برف 2: 200 AED، سینما برف 3: 300 AED، سینما برفی 3 به همراه اسنو پارک 750 درهم امارات و سینما برفی 2 به علاوه اسنو پارک 470 درهم است.

هزینه ها در پیست اسکی دبی چقدر است؟

این پیست اسکی برای هر بخش هزینه متفاوتی دارد.

هزینه تجربه پیست اسکی

برای اسکی در پایین دامنه پیست، بزرگسالان و بچه ها باید بلیط پیست اسکی دبی را خریداری نمایند که هزینه آن 220 AED برای هر نفر است.

هزینه بازدید از پارک برفی

اگر نمی خواهید اسکی کنید اما ترجیح می دهید بازی های بی شماری در پارک برفی انجام دهید، باید بلیط اسنو پارک را به ارزش 190 AED بخرید. البته، اگر بلیط را برای دو نفر بخرید، هزینه آن فقط 263 AED است.

نکته دیگر آن که، هزینه این بلیط هم برای بچه ها و هم برای بزرگسالان یکسان است.

هزینه دیدار با پنگوئن

بلیط دیدار با پنگوئن نیز 240 درهم است.

هزینه سینما برفی

سینما برف 2: 200 AED

سینما برف 3: 300 AED

سینما برفی 3 به همراه اسنو پارک: 750 درهم امارات

سینما برفی 2 به علاوه اسنو پارک: 470 درهم امارات

تخفیف بلیط اسکی دبی

هرکسی که از پیست دبی بازدید می نماید، باید بلیط بخرد، چه بلیط ورودی و چه بلیط های جدا، حتی بچه ها به صورت رایگان در آن جا حق ورود ندارند.

بچه ها و بزرگسالان برای تمام بلیط های اسکی دبی قیمت یکسانی پرداخت می نمایند و لزوماً بچه ها از تخفیف خاصی برخوردار نیستند.

با این حال، هنگامی که بلیط های پیست اسکی دبی را به صورت آنلاین خریداری می کنید، 10 AED تخفیف در قیمت بلیت پیشخوان دریافت می کنید.

دسترسی به پیست دبی

با چند شیوه دسترسی می توانید خود را به پیست اسکی دبی برسانید. یکی به وسیله مترو و دیگری با ماشین شخصی و یا تاکسی.

  • هتل جمیرا دبی
  • هتل گرند حیات دبی
  • هتل ارکید دبی

دسترسی با مترو اینگونه است که باید سوار خط قرمز شوید که از ایستگاه راشدیا، نزدیک فرودگاه بین المللی دبی آغاز می گردد و باید در ایستگاه مرکز خرید امارات، ایستگاه نوزدهم خط قرمز، پیاده شوید.

به وسیله دسترسی با ماشین نیز می توانید از گوگل مپ و راستایاب های اینترنتی بهره ببرید و مستقیما به پارکینگ مرکز خرید امارات بروید. البته روزهای آدینه و شنبه و تعطیلات عمومی هزینه پارکینگ نیز رایگان است، اما در طول هفته تنها در چهار ساعت اول رایگان محسوب می گردد.

ساعات کاری و شماره تماس پیست اسکی در جدول زیر آمده است:

روز

زمان بندی

دوشنبه

10 صبح تا 11 شب

سه شنبه

10 صبح تا 11 شب

چهارشنبه

10 صبح تا 11 شب

پنج شنبه

10 صبح تا نیمه شب

آدینه

9 صبح تا نیمه شب

شنبه

9 صبح تا نیمه شب

یکشنبه

10 صبح تا 11 شب

شماره تماس پیست اسکی دبی: 009714800386

(عکس شماره ده)

پیست اسکی دبی در گوگل مپ

جمع بندی

اگر در پی یک سفر ماجراجویانه و در عین حال مجذوب کننده و مفرح هستید که بتوانید دسترسی نسبتا راحتی نیز به آن داشته باشید، پیست دبی یکی از آن مکان های پر جاذبه برفی در دل گرمای امارات است که از هیچ امکانی برای جذب بیشتر گردشگران از سراسر جهان دریغ نمی نماید.

شاید در مواجهه با چنین پیست اسکی بزرگ و مجهزی ابتدا حیرت زده شوید، اما قطعا می توانید زمان های دلپذیر و خاطره انگیزی در کنار خانواده یا عزیزانتان در پیست اسکی دبی رقم بزنید. بهرحال بعد از خواندن این متن شاید شما هم فکرش را نموده باشید که پیست دبی ارزش یک بار امتحان کردن را دارد!

منبع: علی بابا
انتشار: 23 خرداد 1401 بروزرسانی: 23 خرداد 1401 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 2084

به "پیست اسکی دبی را چقدر می شناسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیست اسکی دبی را چقدر می شناسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید