چگونه با اتوبوس سفر راحتی داشته باشیم؟

به گزارش مجله پیکوشو، در سراسر جهان، استفاده از اتوبوس، یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه ها برای سفر است. استفاده از اتوبوس برای سفرهای برون مرزی یا از شهری به شهر دیگر، برایتان بسیار مقرون به صرفه تر تمام می گردد اما دلایلی وجود دارد که موجب می گردد افراد تمایلی به سفر با اتوبوس نداشته باشند.

چگونه با اتوبوس سفر راحتی داشته باشیم؟

بر خلاف پرواز با هواپیما یا استفاده از قطار، سفر با اتوبوس بسیار طولانی تر است و چندان راحت نیست. همین دلایل باعث می گردد که بیشتر افراد هرگز از اتوبوس برای مسافرت استفاده ننمایند.

کسانی که با اتوبوس سفر نموده اند، به خوبی می دانند که باید برنامه های خود را با رانندگان اتوبوس تنظیم نمایند. حتی برای استفاده از سرویس بهداشتی!

هواپیما ها دارای سرویس بهداشتی تمیز و قابل استفاده هستند اما اتوبوس ها معمولا چنین امکاناتی ندارند. البته بعضی از اتوبوس های بین شهری هم پیدا می شوند که سرویس بهداشتی داشته باشند اما معمولا تمیز نیستند و احتمالا شما ترجیح خواهید داد تا زمانی که ضروری نباشد، از آنها استفاده نکنید.

پس، زمانی که به سرویس بهداشتی احتیاج دارید یا می خواهید برای خرید خوراکی و نوشیدنی پیاده شوید یا احتیاج دارید کمی پاهای خود را بکشید، باید منتظر بمانید تا راننده اتوبوس زمان مناسب برای استراحت و توقف را اعلام کند. البته رانندگان اتوبوس خیلی نمی توانند توقف نمایند یا زمان توقف را طولانی نمایند چرا که در ساعت های تعیین و برنامه ریزی شده باید به مقاصد مورد نظر برسند.

خودتان را از قبل آماده کنید

همین توقف های کم اتوبوس ها باعث می گردد که این نکته را همواره مد نظر داشته باشید. زمانی که با اتوبوس سفر می کنید خوراکی و نوشیدنی مورد احتیاج خود را حتی بیشتر از احتیاجتان به همراه داشته باشید. هر زمان که توقف کردید، می توانید مجددا مواد مورد احتیاج خود را تهیه کنید.

در سفرهای طولانی با اتوبوس بهتر است که بیشتر از میزان احتیاج خود غذا و آب همراه ببرید. در شرایط بحرانی و ناخواسته می توانید مواد غذایی اضافه را با همسفران خود که از قبل به فکر نبوده اند، تقسیم کنید.

جایگاه خود را با دقت انتخاب کنید

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در سفر با اتوبوس با آن روبرو شوید، شلوغی اتوبوس است. به خصوص زمانی که تنها سفر می کنید ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که مجبور شوید تمام طول جهت را در کنار یک فرد غریبه بگذرانید. این غریبه ممکن است کم حرف یا پرحرف، مرتب یا کثیف و شلخته باشد. ممکن است سر جای خود بنشیند یا حتی جای شما را هم بگیرد.

گاهی اوقات این امکان وجود دارد تا جایگاه را خودتان انتخاب کنید و در کنار یک همسفر قابل تحمل تر بنشینید. اگر خوش شانس باشید و ابتدای جهت سوار شوید، می توانید در ردیف های خالی بنشینید. البته بعد از اینکه اتوبوس شلوغ گردد، دیگر نمی توانید پیش بینی کنید که چه کسی کنار شما قرار خواهد گرفت.

زمانی که دیدید اتوبوس کم کم شلوغ تر می گردد، می توانید جای خود را عوض کنید و خودتان در کنار فردی بنشینید که فکر می کنید راحت تر با او کنار می آیید.

با استفاده از بالش های بادی و قابل حمل، سفری راحت داشته باشید

بسیاری از افراد برای سفر با اتوبوس، بالش و پتو به همراه می آورند که ایده بسیار خوبی است. البته هر چه وسایلی که همراه خود می برید، سبک تر باشند، سفر راحت تری خواهید داشت. در صندوق اتوبوس ها معمولا جای کافی برای نگهداری چمدان های بزرگ و سنگین وجود ندارد. بنابراین محصولات متعددی طراحی شده اند که برای سفر راحت در اتوبوس و سایر وسایل نقلیه طراحی شده اند. یکی از این نمونه ها، بالش های بادی است. این بالش ها زمانی که باد نداشته باشند حتی در کیف دستی هم قابل حمل و نقل هستند و جای زیادی را نمی گیرند اما با یاری آنها می توانید سفر راحت تری داشته باشید.

در خصوص پتو نیز هر چه کوچک تر باشند، بهتر است. البته راحتی و گرمای آنها را هم در نظر بگیرید. می توانید از حوله های سفری هم به جای پتو بهره ببرید. چرا که سبک و قابل حمل هستند و زمانی که از آنها به عنوان حوله استفاده نمی کنید، به خوبی می توانند جایگزین پتو شوند.

اتوبوس های درجه یک انتخاب کنید

همه اتوبوس ها در یک سطح قرار ندارند. به خصوص در کشورهایی که سفر با اتوبوس رایج تر است، معمولا اتوبوس ها به لحاظ امکاناتی که در اختیار مسافران می گذارند، درجه بندی دارند. زمانی که از اتوبوس برای سفرهای خارجی استفاده می کنید، بهتر است خطوط اتوبوسرانی بهتری را انتخاب کنید تا هم به لحاظ امنیت و هم امکانات خیالتان راحت باشد.

اتوبوس های بهتر، طبعا گران تر هستند اما باز هم قیمت شان به بلیط هواپیما نمی رسد. خطوط اتوبوسرانی بهتر معمولا توقف های بیشتر، جایگاه های راحت تر و امکانات بهتری دارند.

برای داشتن یک سفر راحت، همواره احتیاج نیست که هزینه زیادی بپردازید. با کمی برنامه ریزی از قبل می توانید سفری خوشایند و لذت بخش و در عین حال راحت و امن، با اتوبوس داشته باشید.

منبع: Buzzle

منبع: کجارو
انتشار: 29 دی 1400 بروزرسانی: 29 دی 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1951

به "چگونه با اتوبوس سفر راحتی داشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با اتوبوس سفر راحتی داشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید