آغاز به کار نمایشگاه دائمی تاریخ و توسعه

به گزارش پیکوشو، مرجان فرهمند - خراسان رضوی - خبرنگار:رونمایی از سند راهبردی اداره کل روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد و پروژه برپایی نمایشگاه دائمی تاریخ و توسعه شهر مشهد در گردهمایی مدیران روابط عمومی های استان خراسان رضوی با حضور استاندار خراسان رضوی، شهردار مشهد و مدیران روابط عمومی استان خراسان رضوی در سالن اجتماعات تالار شهر انجام شد.

آغاز به کار نمایشگاه دائمی تاریخ و توسعه
  • نقش رسانه ها، امیدآفرینی در جامعه

استاندار خراسان رضوی در این مراسم با تبریک هفته روابط عمومی بر فعالان این عرصه و همچنین بزرگداشت حماسه سوم خرداد سالروز آزادی و فتح خرمشهر گفت: رسانه ها و روابط عمومی ها در جهت امیدآفرینی حقیقی بین مردم گام بردارند. در عصر حاضر داشته های بسکمک داریم و تلاش های بسکمک کردیم، ولی به سمت نقاط منفی می رویم. پس لازم است روابط عمومی ها، اصحاب رسانه و تمام کسانی که با افکار عمومی درارتباط هستند، در جهت امیدآفرینی حقیقی - نه کاذب - تلاش کنند و فعالیت های صورت گرفته را اطلاع رسانی کنند.

علیرضا رزم حسینی اظهار کرد: در عصر حاضر جنبه اعتلا و آگاهی مردم رشد یافته و با افزایش دانش عمومی جامعه روابط عمومی ها و رسانه ها باید بیشتر تلاش کنند. رسانه ها در عصر حاضر مانند تیغ دولبه هستند که از یک جهت می توانند با ارتقای آگاهی مردم و شفافیت، تاثیر فوق العاده ای در امیدآفرینی داشته باشند. از رسانه ها در بخش تبلیغات فروش کالا گرفته تا سیاست و اقتصاد بهره می گیرند. وی در ادامه گفت: متاسفانه درکشور ما از نقش تخریبی رسانه ها استفاده می شود که این امر سبب بی اعتمادی جامعه می شود، در حالی که دشمنان ما به خوبی می دانند چگونه می توانند از این بی اعتمادی به وجودآمده در بین مردم استفاده کنند و افکار را مدیریت کنند.

  • توجه به ارتباطات درون سازمانی

شهردار مشهد با اشاره به این که اطلاع رسانی مانند اطلاع یابی و رصد خواسته های مردم و انتقال آن به مسئولان حائز اهمیت است، گفت: باید اطلاع یابی در کنار اطلاع رسانی مورد توجه قرار گیرد. در حال حاضر روابط عمومی ها تنها در حوزه اطلاع رسانی محصور شده اند و این در حالی است که اطلاع یابی و تماس با محیط پیرامون و رصد خواسته های مردم و انتقال آن به دستگاه های تصمیم ساز نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. محمدرضا کلایی تاکید کرد: همچنین روابط عمومی ها باید به ارتباطات درون سازمانی توجه کنند و همه افراد یک سازمان را برای یک هدف مشترک همسو کنند.

شهردار مشهد افزود: شرایط فعلی استان خراسان رضوی از همیشه مناسب تر است و میزان امید در این استان نسبت به کشور وضعیت مطلوبی دارد، این موضوع قابلیت دارد در استان تبدیل به برند شود. از ظرفیت روابط عمومی ها باید استفاده درست و بهینه کرد، چون درحال حاضر در استان و در این حوزه اقدامات خوبی صورت گرفته است. البته شاید از وضعیت موجود راضی نباشیم، اما معتقدیم امید بیشتر و فضای مناسب تری برای فعالیت در استان و به ویژه شهر مشهد وجود دارد. این امید قابلیت تبدیل به دستمایه تعلق اجتماعی در بین مردم، کارآفرینان و سرمایه گذاران را دارد. باید روابط عمومی ها، کارها و فعالیت هایی را که انجام می دهند و یا در حال انجام است به مردم اطلاع دهند، زیرا این موضوع باعث افزایش امید می شود و هرگاه مردم امیدوار باشند پای کار کشورشان خواهند ایستاد.

  • صدای رونق و پویایی در استان

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان رضوی هم گفت: با پیشرفت علم در گذر زمان علوم انسانی هم پیشرفت قابل توجهی داشته است و اصحاب رسانه و روابط عمومی ها لازم است که اشراف کامل به علوم مربوطه داشته باشند تا عقب نمانند. وی می افزاید: با همکاری و کمک همه فعالان در این حوزه اکنون صدای رونق و پویایی استان به گوش می رسد. وظیفه ما این است که به راستی و درستی این پیام را منتقل کنیم. اگر دستگاه های پیام رسان به خوبی نتوانند پیام های مثبت را مخابره کنند حتما پیام های متضاد و مخالف به بدنه جامعه نفوذ خواهد کرد.

مهدی زین الدینی ادامه داد: آنچه طی یک سال گذشته رخ داد و کشور را دچار نوسانات شدید اقتصادی کرد، بیشتر از آن که جنگ اقتصادی باشد، جنگ نرم و روانی بود که در بستر اقتصاد خود را نشان داده است. او در ادامه عنوان کرد: جنگ نرم رسانه ای تقریبا از دهه 70 وارد عرصه رسانه شده است و تمام کشورهای دنیا با آن درگیر هستند. جنگ سخت باعث متحد شدن کشور و جوامع می شود، ولی جنگ نرم چون به تدریج ورود پیدا می کند ضربه اصلی را به باورها و اعتقادات مردم می زند.

زین الدینی اظهار کرد: در استان خراسان رضوی به ابتکار استاندار خراسان رضوی و تلاش و همبستگی مردم صدای رونق پویایی و تکاپو می آید و روابط عمومی ها و اصحاب رسانه باید به درستی این پیام را منتقل کنند. تقریبا در بیشتر شهرستان های استان خراسان رضوی تعیین های اقتصادی حضور پیدا کرده اند و سعی در توانمندسازی جوامع محلی دارند، لذا ما وظیفه داریم تلاش و تکاپویی را که دیگران انجام می دهند به خوبی و شایستگی منتقل کنیم.

  • روابط عمومی ها و همفکری رسانه ها

سرپرست اداره کل روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد هم گفت: گاهی فراموش می کنیم همه ما به هم ارتباط داریم. این که هر سازمان عملکرد جزیره ای داشته باشد و جداگانه بگوید بهترین عملکرد از آن ما است و ضعف و نقص در عملکردها از آن دیگری است، هنر نیست، بلکه مجموع پازل ها و ارتباطات را وقتی کنار هم بچینیم، می توانیم در جلب اعتماد عمومی آحاد جامعه پیروز باشیم و سهم روابط عمومی ها در این زمینه قابل توجه است.

مجید خرمی اظهار کرد: باید تفاهمی مشترک بر روی مسائل مختلف شکل گیرد. مسائلی که تنها با همفکری و همراهی هم می توان آنها را پیش برد و در این زمینه روابط عمومی ها در کنار رسانه ها می توانند نقش ایفا کنند. وی تاکید می کند: باید شورای اداری روابط عمومی استان راه اندازی شود تا فضا برای گفت وگو بین مدیران روابط عمومی فراهم شود.

سرپرست اداره کل روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد افزود: 10 سال از تنظیم اولین سند راهبردی روابط عمومی در شهرداری مشهد می گذرد، اما این سند به روزرسانی نشده است. مدیران و کارکنان به جد برای به روزرسانی این سند کوشیده اند تا این که امروز بتوانیم از دومین سند راهبردی اداره کل روابط عمومی شهرداری مشهد رونمایی کنیم. این سند چراغ راه است و نحوه عملکرد را تبیین می کند. همچنین تنظیم احکام، نوع برخورد با مسائل در سازمان، چگونگی ادامه راستا و غیره از طریق این سند تعیین می شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1398 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 276

به "آغاز به کار نمایشگاه دائمی تاریخ و توسعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز به کار نمایشگاه دائمی تاریخ و توسعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید