افتتاح طرح توسعه شرکت درین گلاب آدونیس، بهره برداری از کارخانه شرکت پایا کربن اکسیر بین الملل

به گزارش مجله پیکوشو، علیرضا رزم حسینی در دومین روز سفر خود به استان اصفهان، طرح توسعه شرکت درین گلاب آدونیس قمصر کاشان و شرکت پایا کربن اکسیر بین الملل را افتتاح کرد.

افتتاح طرح توسعه شرکت درین گلاب آدونیس، بهره برداری از کارخانه شرکت پایا کربن اکسیر بین الملل

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه برنامه دومین روز از سفر خود به استان اصفهان ضمن افتتاح طرح توسعه شرکت درین گلاب آدونیس در قمصر کاشان، از نزدیک در جریان فرایند فعالیت این واحد فراوریی و مسائل و احتیاج های آن نهاده شد.

شرکت درین گلاب آدونیس قمصر کاشان، که در مهرماه سال گذشته در زمینی به مساحت بیش از هفت هزار و 150 متر مربع با زیربنای سه هزار و 735 متر مربع راه اندازی شد با فراوری محصولات مورد مصرف بازار داخل و همچنین بازار های بین المللی، یکی از واحد های فراوریی مهم در شهرستان کاشان می باشد که موجب ایجاد 100 شغل به طور مستقیم شده است.

طرح در دست اجرای این شرکت، با سرمایه گذاری سه هزار میلیارد ریالی در شهرک صنعتی امیرکبیر قرار گرفته است.

لازم به ذکر است محصولات فراوریی این واحد صنعتی فراوریی شامل انواع گلاب، عرقیات شربت گیاهی و انواع مربا ترشی و سرکه و همچنین انواع ضدعفونی کننده هاست.

برطرف احتیاج واردات کشور به خمیر الکترود با افتتاح طرح پایا کربن اکسیر بین الملل

افتتاح پروژه شرکت پایا کربن اکسیر بین الملل یکی دیگر از طرح هایی بود که امروز در استان اصفهان و با حضور رزم حسینی افتتاح شد.

شرکت پایا کربن اکسیر بین الملل، فراوریکننده خمیر الکترود (یاری ذوب) در زمینی به مساحت بیش از 25 هزار و 635 متر مربع با زیربنای 2 هزار و 360 متر مربع راه اندازی شده است.

محصولات فراوری شده در این شرکت در کلیه کارخانجات فروسیلیس، فروسیلیکومنگنز، فروکروم و سایر واحد های فراوریی فروآلیاژ در کشور مورد مصرف قرار می گیرد و با با توجه به اینکه محصول فراوریی این شرکت در ایران، فراوری کننده عمده و موثری ندارد و تقریباً تمام احتیاج کشور به وسیله واردات تامین می گردد، با افتتاح این کارخانه تقریباً تمامی احتیاج کشور به این محصول استراتژیک مرتفع شده و از خروج ارز به میزان تقریبی 12 میلیون دلار در سال جلوگیری می گردد.

همچنین این واحد فراوریی با سرمایه گذاری 100 درصد خارجی و حجم سرمایه گذاری ثابت 2 میلیون یورو در بخش ارزی و 300 میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی مورد بهره برداری نهاده شد.

شایان ذکر است وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه هیئتی از معاونین و مدیران وزارت صمت، جهت بازدید از واحد های مختلف فراوریی، افتتاح چند پروژه صنعتی و معدنی روز گذشته وارد استان اصفهان شد و ملاقات با مقامات استانی و فعالان مالی اصفهان، از نزدیک در جریان شرایط، ظرفیت ها، مسائل و احتیاج های بخش فراوری این استان نهاده شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1721

به "افتتاح طرح توسعه شرکت درین گلاب آدونیس، بهره برداری از کارخانه شرکت پایا کربن اکسیر بین الملل" امتیاز دهید

1 کاربر به "افتتاح طرح توسعه شرکت درین گلاب آدونیس، بهره برداری از کارخانه شرکت پایا کربن اکسیر بین الملل" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح طرح توسعه شرکت درین گلاب آدونیس، بهره برداری از کارخانه شرکت پایا کربن اکسیر بین الملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید