ایران ارزان ترین کشور برای گردشگران معرفی شد

به گزارش پیکوشو، 141 کشور از نظر شاخص های رقابت قیمت، تکنولوژی، صنعت، سازگاری با محیط زیست، کسب و کار و... مورد بررسی انجمن جهانی اقتصاد قرار گرفته اند که از این میان در جدول مربوط به شاخص رقابت قیمت ایران رتبه اول را دارد پس از ایران مصر، اندونزی، یمن و گامبیا جزو ارزان ترین کشورها هستند اما سوئیس در ردیف آخر و جزو گرانترین کشور برای گردشگران معرفی شده است. قبل از سوئیس، انگلستان، فرانسه، استرالیا و نروژ گرانترین کشورها هستد. در این میان سریلانکا، تاجیکستان و ونزوئلا دارای رتبه های میانی هستند.

ایران ارزان ترین کشور برای گردشگران معرفی شد

اما از نظر شاخص رقابت پذیری صنعت گردشگری، ایران دارای رتبه 97 در میان 141 کشور جهان است رتبه ای که نسبت به دو سال پیش یک پله بالاتر آمده است. اما در این فهرست کشور ایران از نظر سازگاری با محیط زیست رتبه 115 را از میان 141 کشور جهان داراست. آخرین کشور در این فهرست پاکستان اولین کشور سوئیس است.

در شاخص زیر ساختهای حمل و نقل هوایی نیز ایران دارای روی پله 93 قرار گرفته است. در این فهرست نیز کانادا اولین و چاد آخرین کشور است.

در بخش شاخص زیرساختهای خدمات گردشگری نیز ایران دارای رتبه 119 است و بهترین زیرساختهای گردشگری از این فهرست متعلق به استرالیاست.

از نظر شاخص منابع طبیعی نیز کشورمان در رتبه 98 واقع شده است و اولین کشور در این شاخص برزیل شناخته شده است و آخرین کشور این فهرست نیز هائیتی است.

ایران از لحاظ شاخص منابع فرهنگی و کسب و کار مسافرت نیز در رتبه 37 قرار گرفته است.

منابع انسانی و بازار کار یکی دیگر از شاخص های این گزارش است که از میان 141 کشور در رتبه 114 واقع شده است.

در حوزه اولویت بندی مسافرت و گردشگری نیز دارای رتبه 130 است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 511

به "ایران ارزان ترین کشور برای گردشگران معرفی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران ارزان ترین کشور برای گردشگران معرفی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید