کدام کشورها بیشترین آمار گردشگران سال 2018 را داشته اند؟

به گزارش مجله پیکوشو، پربازدیدترین کشورها در سال 2018

با انتها سال 2018 و آغاز سال نو میلادی، وقت آن است که مروری داشته باشیم بر سال گذشته و آمارهای مرتبط با صنعت جهانگردی و توریسم را مورد بازبینی قرار بدهیم. در سالی که گذشت به نظرتان کدام کشورها بیشترین آمار جهانگرد را داشته اند و جهانگرد های بیشتری را به کشورشان جذب کرده اند؟ برخی از آن ها مثل فرانسه، ایتالیا و تایلند شاید تا حدودی قابل حدس باشند؛ اما در مورد مابقی کشورها چه نظری دارید؟ در ادامه با خبرنگاران همراه باشید تا آمار جهانگردان سال 2018 را به شما معرفی کنیم.

کدام کشورها بیشترین آمار گردشگران سال 2018 را داشته اند؟

1- فرانسه

  • 86.9 میلیون جهانگرد بین المللی

قبول دارید که در بین تمام کشورهای جهان، فرانسه و شهر افسانه ای پاریس چیز دیگریست؟ هرچقدر هم کشورهای دیگر بر جاذبه های جهانگردی شان اضافه می کنند باز هم پاریس، عروس شهرهای جهان است و بازدید از آن آرزوی هر جهانگردی است. طبق آمار جهانگردان سال 2018 در مجموع 86.9 میلیون جهانگرد بین المللی وارد کشور فرانسه شده اند. در بین شهرهای فرانسه هم پاریس، آلزاس و لیون پربازدیدترین شهرها معرفی شده اند. به جز پاریس و جاذبه های جادویی اش، سواحل تفریحی زیبا، روستاها و دهکده های رویایی و رنگارنگ، پارک ها و جنگل های ملی، رویدادهای ورزشی بین المللی، بناهای تاریخی و تفرجگاه ها و هتل های لاکچری باعث شده اند تا هر کس با هر سلیقه ای جذب این کشور زیبا و تاریخی بشود. جالب است بدانید 9.7% از سرانه تولید ناخالص داخلی فرانسه از صنعت توریسم به دست می آید و از این میان، 30% متعلق به جهانگرد های خارجی و 70% مربوط به توریسم داخلی بوده است.

2- اسپانیا

  • 81.8 میلیون جهانگرد بین المللی

کشور بعدی که در آمار جهانگردان سال 2018 پذیرای بیشترین تعداد جهانگرد و جهانگرد خارجی بوده است کشور اسپانیاست. اقتصاد اسپانیا تا حدود زیادی متکی بر صنعت توریسم است به طوری که 11% سرانه تولید ناخالص داخلی این کشور از طریق درآمدهای مرتبط با این صنعت به دست می آیند. اسپانیا تلفیقی از جاذبه ها و امکانات مدرن اروپایی با سواحل باشکوه و مسحورکننده مدیترانه ای و اقیانوس اطلس است و همین موضوع باعث مجذوب کنندهیت بیش از پیش آن شده است. پربازدیدترین شهرهای اسپانیا بارسلونا، مادرید و سویل بوده اند که در کنار بسیاری از بناهای ثبت شده در میراث جهانی یونسکو این کشور را به بهشتی برای جهانگرد ها تبدیل کرده اند. جالب است بدانید که بخش اعظم جهانگردان خارجی از کشورهای غرب اروپا مثل انگلستان، فرانسه و آلمان وارد این کشور می شوند و مسافران داخلی هم بخش قابل توجهی از آمار جهانگرد های اسپانیا را تشکیل می دهند. این کشور که اغلب با نام پادشاهی اسپانیا شناخته می شود با کشورهای مراکش، بریتانیا، پرتغال، آندورا و فرانسه مرز مشترک دارد و بر اساس آمار جهانگردان سال 2018 یکی از بزرگ ترین صنایع توریسم در جهان را داراست.

3- ایالات متحده آمریکا

  • 76.9 میلیون جهانگرد خارجی

سومین کشور بزرگ در جهان از لحاظ مساحت، در رتبه سوم پربازدیدترین کشورهای جهان هم قرار می گیرد. بر اساس آمار جهانگردان سال 2018 شهرهایی مثل نیویورک، لس آنجلس، لاس وگاس، میامی و هونولولو در بین محبوب ترین مقاصد آمریکا در بین جهانگردان خارجی قرار دارند. جاذبه های بی نظیر طبیعی مثل گراند کانیون، پارک ملی یلوستون، کوه های یخی آلاسکا و سواحل زیبا و دلپذیر فلوریدا گوشه ای از مجذوب کنندهیت های این کشور پیشرفته هستند. طبق آمار جهانگردان سال 2018 بیشترین تعداد جهانگرد از کشورهای کانادا، بریتانیا و مکزیک وارد خاک این کشور شده اند.

4- چین

  • 60.7 میلیون جهانگرد بین المللی

چین یکی از شگفت انگیزترین کشورهای آسیایی است که به دلیل تفاوت های فرهنگی، غذایی، سبک زندگی و … برای مردم سایر نقاط زمین بسیار مجذوب کننده و جالب توجه است. همین عوامل دست به دست هم داده اند تا این کشور را به یکی از پربازدیدترین کشورهای جهان در سال 2018 تبدیل کنند. جاذبه های تاریخی و جهانگردی مشهوری مثل دیوار بزرگ چین، 5 کوه مقدس، معبد شائولین، شهر ممنوع و …و همین طور بازارها و مراکز خرید ارزان و جاذبه های تفریحی هیجان انگیز کشور چین را به مقصدی محبوب برای جهانگردان تبدیل کرده است. حتی پیش بینی شده است که تا سال 2020 کشور چین به پربازدیدترین کشور در جهان تبدیل شود و بیشتر آمار جهانگرد را به خود اختصاص بدهد. جاذبه های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و تفریحی فراوان در سرتاسر این کشور وجود دارند و باعث شده اند تا برای طیف وسیعی از جهانگردان مجذوب کننده و سرگرم کننده باشند. با این حال، مشهورترین جاذبه جهانگردی چین بدون شک دیوار بزرگ چین است که دیواری طویل و دست ساز است که مساحتی بالغ بر 21.196 کیلومتر را تحت پوشش قرار می دهد. پس از آن، توبت به شهر ممنوع می رسد که قصر سلطنتی سلسله مینگ تا اواخر سلسله چینگ (1420 تا 1912) بوده است. این شهر از 980 ساختمان و بیش از 9000 اتاق تشکیل شده که مساحلی بالغ بر 72 هکتار را تحت پوشش خود قرار می دهند.

5- ایتالیا

  • 58.3 میلیون جهانگرد خارجی

یکی دیگر از کشورهای مجذوب کننده اروپایی ایتالیاست که با جاذبه های فراوانش در بین مقاصد جهانگردی محبوب جهان قرار می گیرد. ایتالیا کشوری مجذوب کننده با تاریخی کهن و غنی است و حدود 50 اثر تاریخی در ایتالیا در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.شهر رم ایتالیا به ویژه دارای بناها و آثار تاریخی فراوانی است و آمفی تئاتر کلوسئوم معروفیتی جهانی پیدا کرده است. علاوه بر جاذبه های تاریخی، طبیعت مسحورکننده و زیبای این کشور هم بخشی از مجذوب کنندهیت این کشور برای جهانگردان خارجی بوده است و در سرتاسر ایتالیا، دهکده ها، منطقه ها کوهستانی و سواحل زیبا و صد البته غذاهای خوشمزه وو لذیذ مسافران را به خود جذب می کند. کشور ایتالیا دانشگاه های متعددی را در خود جای داده است که برخی از آن ها در زمره قدیمی ترین دانشگاه های جهان قرار می گیرند. به طور مثال دانشگاه بولونی در سال 1088 افتتاح شده و به خاطر قدمت و اعتبار جهانی اش معروفیت دارد. بنابراین این کشور حتی برای دانشجویان و کسانی که در پی مقصدی برای ادامه تحصیل هستند هم مجذوب کنندهیت های فراوانی دارد.

6- مکزیک

  • 39.3 میلیون جهانگرد بین المللی

مکزیک مابین ایالات متحده و آمریکای مرکزی قرار گرفته است و به دلیل جاذبه های تاریخی فراوان، سواحل زیبا و همین طور فرهنگ و رسم و رسوم جالب و غذاهای خوشمزه اش محبوبیت زیادی در بین جهانگرد ها دارد. بسیاری از زیباترین سواحل جهان در مکزیک قرار دارند و به طور کل این کشور 450 ساحل دارد که در سرتاسر نوار ساحلی مکزیک پراکنده شده اند. ذخیره گاه زیست کره پروانه شهریار یکی از زیستگاه های اصلی این گونه پروانه است و به دلیل اهمیتی که دارد یکی از سایت های میراث جهانی محسوب می شود.

7- بریتانیا

  • 37.7 میلیون جهانگرد بین الملی

رتبه هفتم در آمار جهانگردان سال 2018 به کشور بریتانیا تعلق پیدا می کند که بیش از همه در بین مسافران اروپا و آمریکای شمالی محبوب و پرطرفدار است. در بین تمام شهرهای این کشور، لندن جایگاه ویژه ای دارد و سالانه میلیون ها جهانگرد به این شهر انگلیسی مجذوب کننده و تاریخی سفر می کنند. برج ساعت بیگ بن، پل لندن، چرخ و فلک بزرگ لندن و رودخانه مشهور تایمز که در وسط شهر عبور می کند این شهر را به رویایی جادویی برای جهانگردان خارجی تبدیل کرده است. در سال گذشته بیش از 37.7 میلیون جهانگرد به کشور انگلیس وارد شده اند و در مجموع باعث 17.2 میلیارد دلار درآمد برای این کشور شده اند.

8- ترکیه

  • 37.6 میلیون جهانگرد بین المللی

بر اساس داده ها و آمار جهانگردان سال 2018 کشور ترکیه هم در بین پربازدیدترین کشورهای جهان قرار گرفته است. این کشور با جاذبه های تاریخی و فرهنگی فراوان، سواحل و تفرجگاه های ساحلی مشهور، مراکز خرید ارزان و باکیفیت و غذاها و آشپزی فوق العاده خوشمزه و لذیذش در بین جهانگرد ها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در سال گذشته این کشور میزبان بیش از 37.6 میلیون جهانگرد خارجی بوده است که اگرچه نسبت به سال گذشته با کاهش روبرو بوده اما همچنان یکی ازپربازدیدترین کشورهای جهان محسوب می شود. شهرهای مشهور ترکیه مثل استانبول، آنکارا، آنتالیا و ازمیر سالانه پذیرای میلیون ها مسافر از سرتاسر جهان هستند. از جمله جاذبه های تاریخی معروف ترکیه می توان به ایاصوفیه، مسجد آبی و ده ها قصر و قلعه اشاره کرد که به جا مانده از دوران امپراتوری بیزانس و همین طور امپراتوری عثمانی هستند.

منبع: earthnworld.com

منبع: الی گشت
انتشار: 15 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1401 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 2054

به "کدام کشورها بیشترین آمار گردشگران سال 2018 را داشته اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام کشورها بیشترین آمار گردشگران سال 2018 را داشته اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید