بکارگیری 300 دانش آموخته دانشگاه تبریز در شرکت دانش بنیان

به گزارش مجله پیکوشو، 300 دانش آموخته دانشگاه تبریز در شرکت صنعتی صبح پارلار آسیا مستقر در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه مشغول به فعالیت شدند.

بکارگیری 300 دانش آموخته دانشگاه تبریز در شرکت دانش بنیان

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، رئیس و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز، ضمن بازدید از شرکت صنعتی صبح پارلار آسیا، از نزدیک با فرایند تولید محصولات این مجموعه قرار گرفتند.

میر رضا مجیدی، رئیس دانشگاه تبریز، در جریان این بازدید ضمن ابراز خوشحالی از حضور در این کارخانه گفت: این خوشحالی زمانی چند برابر می گردد که در راس چنین مجموعه پیروزی یک هیئت علمی دانشگاه و اعضای شرکت نیز از نخبگان و دانش آموختگان دانشگاهی باشند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه تلفیق پیروز تجربه و ایده و همچنین تبدیل ایده ها به محصول توسط علم به وضوح در تمام ارکان این مجموعه قابل مشاهده است، یادآور شد: به کارگیری حدود 300 نفر دانش آموخته و دانشجوی دانشگاه تبریز را در این مجموعه اقدام ارزشمندی از طرف این شرکت است و از این رو این دانشگاه با تمام توان و ظرفیت خود از این شرکت حمایت خواهد کرد.

رئیس دانشگاه تبریز بیان نمود: چون جامعه امروز ما به اخبار پیروزیت ها و ترزیق روحیه امید و تلاش نیاز دارد و با توسعه چنین شرکت های دانش بنیان پیروز، به طور یقین امکان به کارگیری نخبگان دانشگاهی در داخل کشور فراهم می گردد.

عسگری، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز نیز در این بازدید سطح محصولات و تکنولوژی های استفاده شده در این شرکت را در سطح تراز کشور های پیشرفته ارزیابی نمود و گفت: دانشگاه تبریز در حوزه های مختلف آمادگی دارد در کنار صنایع صبح پارلار آسیا باشد و معرفی توانمندی های این شرکت از طریق ارتباطات دانشگاه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین حضور دانشگاه تبریز در بین 13 دانشگاه برتر را جزو برنامه های آینده این معاونت مطرح نمود.

وی در سرانجام برگزاری بازدید های دانشگاهیان و دانش آموزان از این مجموعه جهت امیدبخشی در بین جوانان و نوجوانان تاکید کرد.

صبحی، رئیس هیات مدیره شرکت صبح پارلار آسیا و اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز، ضمن تشکر از حضور رئیس دانشگاه تبریز و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز در این شرکت گفت: ایده اولیه شکل گیری شرکت صبح پارلار آسیا به سال 1379، زمانی که دانشجوی کارشناسی دانشگاه تبریز بوده، برمی گردد، اما از سال 1389 صنایع صبح پارلار آسیا به صورت جدی در صنعت با تولید کلید کولر کنترل از راه دور فعالیت خود را آغاز و امروز به عنوان بزرگترین تولید کننده سیستم های الکترونیکی لوازم خانگی در کشور مطرح است.

وی در ادامه بخش مهمی از پیروزیت های امروز این شرکت را مرهون حضور نخبگان دانشگاهی و به ویژه دانشگاه تبریز مطرح نمود که حدود 50 درصد از نیرو های شرکت را تشکیل می دهند.

عسگری در سرانجام آمادگی کامل خود را جهت همکاری بیشتر با دانشگاه تبریز در زمینه حمایت از واحد های فناور مستقر در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز و همچنین انجام طرح های تحقیقاتی و پژوهشی گفت.

بر پایه همین گزارش؛ در انتهای این آیین مقرر شد دفتر شرکت صبح پارلار آسیا در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز از نظر فضای فیزیکی و نیروی انسانی تقویت گردد تا سطح همکاری های فی مابین ارتقاء یابد.

لازم به ذکر است؛ شرکت صبح پارلار آسیا با اشتغال بش از 600 نفر، که اغلب دارای تحصیلات بالا در درشته های مختلف مخصوصا مهندسی برق، مکانیک و کامپیوترند، با تاسیس ساختمان جدید و با برند ELEVIA در شهرک برق و الکترونیک سهندآذر تبریز به ظرفیت تولید روزانه 20 هزار بردالکترونیکی مشغول به فعالیت هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1638

به "بکارگیری 300 دانش آموخته دانشگاه تبریز در شرکت دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بکارگیری 300 دانش آموخته دانشگاه تبریز در شرکت دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید