جشنواره آش و نمایشگاه ملی صنایع دستی در زنجان گشایش یافت

به گزارش مجله پیکوشو، ایرنا/ براساس آخرین خبر و گزارشهای منتشر گشته، جشنواره آش و نمایشگاه ملی صنایع دستی در زنجان گشایش یافت.

جشنواره آش و نمایشگاه ملی صنایع دستی در زنجان گشایش یافت

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان در مراسم افتتاح این رویدادهای فرهنگی با بیان اینکه این 2 آیین ملی به وسیله میراث فرهنگی در تقویم رویدادهای ملی ثبت شده، اضافه نمود: شانزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی و هفدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی، محل دیدار اقوام، کشورها و ادیان مختلف است.

سید سعید صفوی با بیان اینکه کلکسیونی از زیبایی ها و هنرمندی زنان و مردان ایران زمین در نمایشگاه بین المللی کاسپین زنجان را شاهد هستیم، اضافه نمود: 9 شهر و یک روستای جهانی در نمایشگاه صنایع دستی شرکت کردند.

این مسئول ادامه داد: در کنار برگزاری جشنواره ملی آش ایرانی و نمایشگاه ملی صنایع دستی و سوغات، معرفی جاذبه های گردشگری استان و اجرای رویدادهای مختلف فرهنگی را هم داریم.

وی گفت: از مجموع 299 رشته صنایع دستی کشور حدود 54 رشته در زنجان فعال و زنجان قطب صنایع دستی فلزی ایران است.

صفوی با بیان اینکه سال قبل 23 میلیارد تومان تسهیلات این اداره کل بود، اضافه نمود: سال جاری فقط از تسهیلات 1400، 92 میلیارد تومان طی یک و نیم ماه جذب شده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر این بخش صنعت بخشی از تسهیلات نیز برای تکمیل پروژه های گردشگری اختصاص یافت، گفت: طی هفته دولت افتتاح های خوبی انجام شد و ادعا می کنیم این استان به شهر جشنواره ها تبدیل شده است.

شهردار زنجان به عنوان رئیس جشنواره نیز با بیان اینکه این استان در برگزاری جشنواره های مختلف موقعیت شناس است، گفت شهر زنجان در شرایط سال گذشته، جشنواره ملی آش را برگزار کرد و سال جاری هم بلافاصله جشن های ربیع را شروع نموده است.

علیرضا فیروزفر اضافه نمود: در پروژه سبزه میدان برنامه نشاط ربیع به مدت چهار روز برگزار گردید و حال هم 2 نمایشگاه را شاهد هستیم.

وی اضافه نمود: طی روزهای یازدهم و دوازدهم مهر نیز جشن بزرگ میلاد پیامبر اکرم (ص) و سپس برنامه های دیگری مد نظر قرار گرفته است.

زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله و میزبان مهربان از تاریخ 7 تا 11 مهر شاهد 2 رخداد فرهنگی است و علاقمندان می توانند از ساعت 16 تا 19 از بخشهای مختلف آن بازدید نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 8 مهر 1402 بروزرسانی: 8 مهر 1402 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 2315

به "جشنواره آش و نمایشگاه ملی صنایع دستی در زنجان گشایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره آش و نمایشگاه ملی صنایع دستی در زنجان گشایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید