روسیه کوشش ها برای به شکست کشاندن برجام را محکوم کرد

به گزارش پیکوشو، سخنگوی وزارت خارجه روسیه تأکید کرد: حفظ برجام تنها با کوشش همه طرفین باقی مانده در آن و حمایت سایر اعضای جامعه جهانی ممکن است و اقدامات مخالفان توافق هسته ای، سزاوا جدی ترین و قاطع ترین محکومیت هاست.

روسیه کوشش ها برای به شکست کشاندن برجام را محکوم کرد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل پیکوشو به نقل از خبرگزاری نووستی، ماریا زاخارووا سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه بیان کرد که اقدامات مخالفان برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته ای ایران مستحق جدی ترین و قاطع ترین محکومیت ها ست.

زاخارووا در یک کنفرانس مطبوعاتی در این باره گفت: حفظ توافق هسته ای با ایران و اطمینان از اجرای کامل قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت (سازمان ملل) در باره آن، فقط با کوشش جمعی امکان پذیر خواهد بود و این امر مستلزم انجام تمامی تعهدات برعهده گرفته شده از سوی همه طرف های شرکت نماینده در برجام و همچنین حمایت قاطع سایر اعضای جامعه بین المللی است.

به گفته وی، مسکو امیدوار است که هم دبیرخانه و هم مقامات بلندپایه سازمان ملل متحد با دوری جستن از هرگونه آرزویی با هدف تضعیف تصمیمات اجماع از شورای امنیت سازمان ملل، به این مسئله یاری نمایند.

این دیپلمات روس تأکید کرد: به عقیده ما، اقدامات مخالفان برجام، سزاوا جدی ترین و قاطع ترین محکومیت هاست و نباید در برابر آنها ساکت نشست.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین گفت که این کشور در نشست شورای امنیت سازمان ملل در تاریخ 30 ژوئن (10 تیر ماه) ارزیابی خود از گزارش دبیر کل درباره توافق هسته ای با ایران را ارائه خواهد نمود.

زاخارووا گفت: طرف روسی در نشست 30 ژوئن شورای امنیت، تجزیه و تحلیل مفصلی از گزارش دبیر کل بر اساس روش ها و برخوردهای معین شده فعلی را ارائه خواهد داد. البته آنطور که از قبل معین شده، مباحثات در این باره آسان نخواهد بود.

در اوایل ماه ژوئن، برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور مربوط به ایران بیان کرد که واشنگتن انتظار دارد که تهران به پیشنهاد مربوط به توافق جدید درباره برنامه هسته ای ایران که توسط دونالد ترامپ، پیشنهاد شده، پاسخ دهد.

پیش از این، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا نیز گفته بود که ایالات متحده به دنبال گسترش تحریم تسلیحاتی از طرف سازمان ملل علیه ایران است و از همه فرصت های دیپلماتیک برای این منظور استفاده خواهد نمود.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز به نوبه خود یادآور شد که آمریکا تنها بر اساس منافع خود، بدون توجه به نظر دیگران و حتی با نقض قطعنامه شورای امنیت ، به کوشش برای به شکست کشاندن توافق هسته ای با ایران ادامه می دهد و این مسئله می تواند به بحران جدی در بین اعضای شورای امنیت منجر گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1090

به "روسیه کوشش ها برای به شکست کشاندن برجام را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه کوشش ها برای به شکست کشاندن برجام را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید