سکته قلبی سراغ چه کسانی می رود؟

به گزارش پیکوشو، مبتلایان به فشار و چربی خون بالا، دیابت، سیگاری ها و افراد کم تحرک زودتر از دیگران در معرض ابتلا به سکته های مغزی و قلبی قرار دارند.

سکته قلبی سراغ چه کسانی می رود؟

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در این باره به پیکوشو گفت: افراد مبتلا به دیابت، فشار خون و چربی خون بالا همچنین افراد سیگاری و یا سابقه فامیلی سکته مغزی در آنها وجود دارد در معرض خطر سکته قلبی هستند. همچنین بیماران مبتلا به دیابت، فشار خون و چربی بالا و افرادی که سابقه فامیلی سکته قلبی دارند همچنین افراد سیگاری بیشتر در معرض ابتلا به سکته های قلبی هستند.

رامین اسکندری گفت: مهم ترین علل مرگ ومیر در ایران سکته های قلبی است که بالاترین آمار فوتی ها بعد از حوادث را به خود اختصاص می دهد. وی اضافه نمود: درد در قفسه سینه از فک تحتانی تا ناف باید جدی گرفته گردد چرا که می تواند این مشکل نشان دهنده سکته قلبی باشد همچنین درد در قفسه سینه ممکن است همراه با نفس تنگی و تپش قلب، تهوع و تعریق باشد ولی علامت اصلی درد پشت جناق قفسه سینه است که با افزایش فعالیت بدنی شدت می یابد. استفاده از بالن برای بیماران دچار حمله حاد قلبی در بخش آنژیوگرافی جزو روش های پیروز نسبت به روش های دارویی تنها است و شانس زنده ماندن بیمار را به میزان بسیار زیادی افزایش می دهد.

  • این نکات را رعایت کنید تا سکته نکنید

سیگار: اگر شما هنوز دلیلی برای ترک سیگار پیدا نکرده اید، باید بدانید که خطر ابتلا به حمله قلبی در شما دو تا چهار برابر بیشتر از سایرین است.

کلسترول بالا: افزایش سطح کلسترول با خطر ابتلا به بیماری های قلبی رابطه دارد.

فشار خون بالا: فشار خون بالا با از دست دادن وزن، کنترل مصرف نمک، ورزش، حذف الکل قابل کنترل است این در حالی است که اگر رعایت نکنید دچار سکته می شوید. زندگی غیرفعال: سبک زندگی غیرفعال خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد و در عوض انجام 30دقیقه ورزش روزانه این خطر را تا حدود زیادی کاهش می دهد.

افزایش وزن: چربی های اضافی در بدن به خصوص در اطراف کمر و شکم خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد و با استفاده از یک رژیم غذایی مناسب و مصرف ماهی، میوه و سبزیجات، و چربی های سالم مانند روغن زیتون می توان از میزان این چربی ها کاست.

دیابت: اگر شما مبتلا به دیابت نوع2 هستید، مستعد ابتلا به بیماری های قلبی خواهید بود. زنان دیابتی در بالاترین خطر ابتلا به بیماری های قلبی قرار دارند. دیابت منجر به باریک شدن شریان ها و کوچک ترشدن عروق می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 326

به "سکته قلبی سراغ چه کسانی می رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکته قلبی سراغ چه کسانی می رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید