عوامل تاثیرگذار بر میزان تراکم مواد معدنی استخوان

به گزارش پیکوشو، خبرنگاران/لرستان یک دکترای آسیب شناسی و حرکات اصلاحی عوامل تاثیرگذار بر میزان تراکم مواد معدنی استخوان را تشریح کرد.

عوامل تاثیرگذار بر میزان تراکم مواد معدنی استخوان

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

دکتر علی باقر نظریان در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: اسکلت انسان بافتی فراموش شده است که حدود 9 درصد از توده بدن و 27 درصد از وزن بدن را تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: بافت های نرم پس از مرگ از بین می فرایند، ولی پایداری و تغییرناپذیری استخوان ها برای قرن ها به پیدایش تفکری نابجا درباره استخوان ها انجامیده است.

نظریان افزود: بافت استخوانی سازنده اسکلت بدن انسان و چارچوبی دائمی برای حمایت از بدن است.

این عضو هیات علمی دانشگاه پیغام نور لرستان اعلام نمود: از وظایف مهم ساختمان اسکلتی ایجاد ساختمانی قابل ارتجاع و قوی برای مقاومت در برابر نیروی جاذبه و دیگر نیروهاست. از طرف دیگر سبب ایجاد ساختار مناسب حرکتی نیز می گردد. برای انجام این وظایف، استخوان با فشارهای مکانیکی که به آن وارد می گردد، تطابق می یابد.

وی افزود: طبق قانون وُلف استخوان با میزان فشاری که تحمل می نماید با تغییر در میزان و انتشار توده استخوان تطابق می یابد.

نظریان یادآور شد: با افزایش فشار بر استخوان، سلول های استخوانی افزایش می یابند و زمانی که این فشار برداشته گردد، سلول های استخوانی تخریب می شوند.

این دکترای آسیب شناسی و حرکات اصلاحی گفت: عوامل متعددی از قبیل سن، جنس، نژاد، اندازه بدن، عادات رژیم غذایی و سطح فعالیت بدنی بر میزان تراکم مواد معدنی استخوان تأثیرگذارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 702

به "عوامل تاثیرگذار بر میزان تراکم مواد معدنی استخوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوامل تاثیرگذار بر میزان تراکم مواد معدنی استخوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید