فایرفاکس و کروم را به روزرسانی کنید

به گزارش پیکوشو، موزیلا و گوگل نسخه های جدید فایرفاکس و مرورگر کروم را منتشر کرده اند که آسیب پذیری آنها رفع شده و برای جلوگیری از در اختیار دریافت سیستم توسط مهاجمان، توصیه می شود مرورگرهای خود را به نسخه های جدید به روزرسانی کنید.

فایرفاکس و کروم را به روزرسانی کنید

کم توجهی کاربران در به روزرسانی آنتی ویروس و مرورگر، باعث آلوده شدن سیستم ها به بدافزارها می شود که از بین رفتن اطلاعات ذخیره شده را در پی دارد. قربانیان فضای مجازی با بی توجهی از طریق باز کردن پیوست ایمیل های اسپم یا لینک های درون آن ها، باز کردن فایل های دانلود شده آلوده از سایت های نامعتبر یا کلیک روی لینک های مخرب، از طریق توزیع تبلیغات آلوده، آلودگی از طریق هک و نفوذ به سیستم ها؛ به خصوص سیستم هایی که آسیب پذیری آن ها وصله نشده است، مورد سوء استفاده قرار می گیرند.

در این راستا مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه ای) گفت موزیلا برای رفع آسیب پذیری فایرفاکس، فایرفاکس اندروید و فایرفاکس ESR، به روزرسانی های امنیتی منتشر کرده است. این آسیب پذیری که با شناسه CVE-2020-16044 پیگیری می شود، دارای درجه اهمیت بحرانی بوده و به نحوه برخورد فایرفاکس با کوکی های مرورگر ارتباط دارد. آسیب پذیری در نسخه 84.0.2 از فایرفاکس، نسخه 78.6.1 از فایرفاکس ESR و نسخه 84.1.3 از فایرفاکس اندروید رفع شده است.

همچنین، گوگل نیز برای پلت فرم های ویندوز، Mac و لینوکس، مرورگر گوگل کروم نسخه پایدار 87.0.4280.141 را منتشر کرده است. در این نسخه 16 نقص امنیتی رفع شده است. در صورت اکسپلویت این آسیب پذیری ها مهاجم می تواند، کنترل سیستم آسیب پذیر را در اختیار بگیرد. برای رفع آن ها کافیست، نسخه مرورگر خود را به روزرسانی کنید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1457

به "فایرفاکس و کروم را به روزرسانی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فایرفاکس و کروم را به روزرسانی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید