فلوم قابلیت جدید گوگل

به گزارش مجله پیکوشو، گوگل فلوم (Floom)؛ ابزار جذاب و هیجان تازه گوگل نیاز به یک دستگاه اندرویدی با آخرین اپدیت گوگل کروم دارد. اگر به این گوشی هوشمند مجهز هستید پس وارد وب سایت floom.withgoogle.com شده و پس از انتخاب Explore، دستگاه خود را به سمت زمین قرار دهید.

فلوم قابلیت جدید گوگل

خبرنگاران| احتمالا اگر بخواهید مقصد سفر تفریحی تان را پیش از رفتن مشاهده کنید و یا خانه جدیدتان را در محله تازه ببنید، سراغ گوگل ارث می روید. اما جالب است بدانید که گوگل یک قابلیت جدید تحت عنوان گوگل فلوم برای کاربران گوشی های اندرویدی معرفی کرده است. قابلیتی که به کاربران گوشی های اندرویدی اجازه می دهد آن طرف جهان را به شکلی هیجان انگیز ببینند.

به گزارش خبرنگاران؛ ابزار گوگل فلوم(Floom) به کاربران گوشی های هوشمند اندرویدی این امکان را می دهد تا گوشی همراه شان را به سمت پایین بگیرند و طرف دیگر کره زمین را مشاهده کنند. از طرفی این ابزار جذابیت های دیگری هم دارد که اجازه حفر و جستجو در زمین را به کاربران می دهد.

در واقع نقشه های این برنامه با کمک دیگر سرویس های گوگل به کاربران کمک می کنند تا بفهمند دقیقا نقطه مقابل شان در سیاره زمین کجاست. از آنجا که قسمت اعظمی از کره زمین را اقیانوس در برگرفته است، عموم افراد بعد از حفاری با قسمتی از اقیانوس روبرو می شوند.

با این وجود گوگل که پیش از این برنامه گوگل ارث را معرفی کرده بود، حالا با ارائه گوگل فلوم سرگرمی و هیجان را به کاربران گوشی های هوشمند اندرویدی عرضه کرده است. البته نکته قابل توجه اینجاست که این سرویس فقط با گوشی های هوشمند اندرویدی و از طریق نسخه به روزرسانی شده مرورگر کروم در دسترس است و با لپ تاپ و رایانه شخصی نمی توان به آن دسترسی داشت.

این شرکت درست 20 سال پیش و برای نخستین بار سرویس گوگل ارث را معرفی کرد تا نخستین سرویس نقشه و مسیریابی خود را به کاربران ارائه دهد. در نهایت 3 سال بعد هم این سرویس را به صورت رسمی به روی کاربران سراسر جهان گشود و بدون تعارف به بهترین و پیروز ترین سرویس های نقشه و مسیریابی در جهان بدل شد.

گوگل فلوم(Floom) چیست و از کجا آمد؟

گوگل فلوم (Floom) که تازه ترین ابزار معرفی شده از سوی شرکت گوگل است از واقعیت افزوده استفاده می کند و به کاربرانی که دستگاه اندرویدی دارند این امکان را می دهد تا به آن طرف کره زمین سفر کنند. این فناوری با استفاده از WebXR API نتایج تونل زنی شما را ترسیم می کند.

گوگل می گوید که هدف از ساخت این برنامه ارائه تجربه های VR و AR در چندین دستگاه از جمله تلفن های هوشمند، تبلت ها و هدست های تخصصی است.

گوگل به غیر از Floom با استفاده از WebXR ابزار جدید Mesure Up را راه اندازی کرده که ابزار اندازه گیری هوشمند است و طول، مساحت و حجم یک محیط را اندازه گیری می کند. از دیگر برنامه های گوگل که مبتنی بر WebXR هستند می توان به Sodar و PictureEscape اشاره کرد که اولی فاصله دو متری را در محیط مشخص می کند و برنامه دوم نیز به کاربران امکان می دهد گالری تلفن خود را به یک گالری واقعیت افزوده تبدیل کنند.

البته تجربه های خلق شده دیگری با WebXR هم وجود دارد که شامل ابزار مجازی اندازه گیری و ابزاری است که به شما این امکان را می دهد به شیوه بصری بفهمید فاصله گذاری اجتماعی 6 فوتی در محیط اطراف شما به چه صورت است.

براساس گزارش ها، گوگل همچنین به زودی سرویسی منتشر می کند که به کاربران اجازه می دهد گالری تصاویر خود را به گالری واقعیت افزوده بدل کنند.

کارشناسان حوزه تکنولوژی می گویند که تجارب خلق شده با WebXR بسیار خوب طراحی شده است و این حقیقت که روی مرورگر های موبایل اجرا می شود و آن ها را به سرویس های تحسین برانگیزی بدل می کند.

آن ها همچنین گفته اند سرویس های آزمایشی گوگل همواره خوب و جالب توجه هستند، اما این نخستین سرویسی است که به فانتزی کودکی بسکمک از ما رنگ حقیقت می دهد: حفر یک تونل و رسیدن به سمت دیگر آن.

گوگل فلوم چگونه کار می کند؟

گوگل فلوم (Floom)؛ ابزار جذاب و هیجان تازه گوگل نیاز به یک دستگاه اندرویدی با آخرین اپدیت گوگل کروم دارد. اگر به این گوشی هوشمند مجهز هستید پس وارد وب سایت floom.withgoogle.com شده و پس از انتخاب Explore، دستگاه خود را به سمت زمین قرار دهید.

با تأیید دسترسی به دوربین و موقعیت خود می توانید یک حفار شبیه گردباد ببینید. حالا گوشی خود را تکان دهید تا زاویه حفر تونل را انتخاب کنید. گوگل حتی در بالای صفحه به شما نشان می دهد که با زاویه فعلی به دریا می رسید یا خشکی (Land).

حالا با لمس حفار ظرف چند ثانیه می توانید آن طرف کره زمین را ببینید. همچنین اگر بخواهید می توانید با لمس نام موقعیت مکانی در بالای صفحه، گوگل ارث را باز کرده و آن طرف کره زمین به گشت وگذار بپردازید.

دانلود

فیلم اصلی

کد ویدیو

در اینجا بعد از مراجعه به وب سایت فلوم و انتخاب گزینه Explore، زاویه دوربین را در نقطه ای که قصد دارید تونل بزنید قرار داده (البته این زاویه به سمت پایین باشد بهتر است) و دوربین دستگاه بعد از چند ثانیه به شما نشان می دهد که آن سوی کره زمین دقیقا چه خبر است. در ادامه می توانید با استفاده از اپلیکیشن گوگل ارث مکان مورد نظر مورد بررسی قرار دهید.

با این حال اغلب قسمت های کره زمین را اقیانوس ها تشکیل داده و عجیب نیست که در بسکمک از نقاط جهان، گوگل فلوم (Floom) تنها آب را به کاربران نمایش دهد. به شکل مثال کاربران در هر نقطه ای آمریکای شمالی که در عرض های جغرافیایی شمالی حفاری کنند در نهایت به وسط اقیانوس هند می رسند و بر اساس همین نقشه، نقطه مقابل تهران روی زمین، اقیانوس آرام جنوبی است و عموم کاربران ایرانی نیز با حفاری، سر از اقیانوس در می آورند.

منبع: فرادید
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1619

به "فلوم قابلیت جدید گوگل" امتیاز دهید

2 کاربر به "فلوم قابلیت جدید گوگل" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فلوم قابلیت جدید گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید