فروش غیرمجاز زمین های با کاربری فضای سبز توسط سودجویان در پلدختر

به گزارش پیکوشو، صمدچراغی پور در گفت و گو با خبرنگاران، ساخت و سازهای غیر مجاز را نقض صریح قوانین و ضوابط دانست و گفت: بر اساس ماده 100 قانون شهرداری ها، مالکان حقیقی و حقوقی قبل از اقدام به هرگونه عملیات ساخت و ساز در محدوده شهر موظف به اخذ مجوز های لازم از شهرداری هستند.

فروش غیرمجاز زمین های با کاربری فضای سبز توسط سودجویان در پلدختر

فروش زمین های با کاربردی فضای سبز توسط سودجویان

وی، اضافه کرد: برابر قانون شهرداری موظف است هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز را تخریب کند، بر این اساس شهرداری پلدختر با جدیت این گونه موارد را پیگیری و با آنها برخورد می گردد.

شهردار پلدختر، گفت: ماموران شهرداری پلدختر در اجرای طرح پیشگیرانه از احداث هرگونه ساختمان غیر مجاز به طور مستمر و به صورت محسوس و نامحسوس با گشت زنی در سطح شهر با افراد متخلف برخورد جدی داشته و در نهایت هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز تخریب می گردد.

وی، فضاهای سبز را متعلق به سرمایه شهر و مربوط به آیندگان دانست و اضافه کرد: عده ای افراد سودجو اقدام به فروش زمین های با کاربری فضای سبز در مجاور ساختمان ها با 40 تا 50 درصد قیمت کمتر می نمایند و خریدار فکر می نماید که ملک را با نصف قیمت ساختمان مجاور خریده است.

شهردار پلدختر، اعلام کرد: خریدار در نهایت وقتی پیروز به اخذ مجوز از شهرداری نمی گردد و برای سایر خدمات با مسائل عدیده روبرو می گردد تازه متوجه می گردد که اغفال شده و گاه این گونه موارد دردسرهایی برای سیستم اداری ایجاد می نماید.

چراغی پور با بیان اینکه شهرداری اجازه نخواهد داد در فضاهای سبز هیچ گونه ساخت و سازی صورت گیرد، اضافه کرد: چنانچه پنج یا 10 هزار متری زمین با کاربری فضای سبز 2، سه ساختمان به صورت غیر مجاز احداث گردد دیگر آن فضا از حیز انتفاع خارج شده و در آینده نمی تواند تبدیل به یک پارک و فضای سبزی برای شهروندان گردد.

دستگاه های خدمات رسان به ساخت و سازهای بدون مجوز سرویس دهی ننمایند

وی، گفت: امروز شهرداری پلدختر پنج فندانسیون که زمین هایی با کاربری فضای سبز احداث شده بود را با یاری واحدهای ذی ربط تخریب کرد، کما این که این سازه ها بدون محکم کاری و پایه بتونی ساخته شده بود و این کم کیفیتی و کار غیر کارشناسی که نتیجه عوامل سودجو است برای ساکنان مخاطراتی به همراه دارد.

شهردار پلدختر، اضافه کرد: براساس قانون دستگاه های خدمات رسان نباید به ساخت و سازهای بدون مجوز از شهرداری سرویس دهی نمایند، اما متاسفانه در سطح شهر پلدختر این موضوع از سوی ادارات مشاهده شده است.

چراغی پور، خاطر نشان کرد: با توجه به طرح جامع، تمام دستگاه های دولتی و غیر دولتی ذی ربط موظفند برای ارائه خدمات زیرساختی با شهرداری هماهنگ نمایند.

وی، اضافه کرد: شهرداری به دلیل حفظ حقوق بیت المال و حقوق اجتماعی شهروندان که شهر در آینده به پارک و فضای سبز نیاز دارد و یک شهر گرمسیری است به هیچ وجه درمقابل ساخت و سازهای غیرمجاز در فضای سبز که از سوی شهرداری وجاهت قانونی ندارد کوتاه نمی آید و به استناد قانون به طور حتم در هر مرحله ای که باشند تخریب می شوند.

شهردار پلدختر، از شهروندان خواست به هیچ وجه ساختمان هایی که پروانه و انتها کار ندارند را خریداری ننمایند و هرگاه می خواهند اقدام به خرید زمین یا ساختمان نمایند پیش از آن به شهرداری مراجعه نمایند تا از وضعیت گذر بندی و کاربردی آن ملک اطلاع پیدا نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 خرداد 1398 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 203

به "فروش غیرمجاز زمین های با کاربری فضای سبز توسط سودجویان در پلدختر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش غیرمجاز زمین های با کاربری فضای سبز توسط سودجویان در پلدختر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید