لیگ ملت های والیبال، معروف و یاران همچنان روی ریل ناکامی

به گزارش مجله پیکوشو، تیم ملی والیبال ایران در ست دوم بازی دوازدهم خود در لیگ ملت های 2021 مقابل اسلوونی بازنده شد تا نتیجه کلی بازی یک - یک مساوی گردد

لیگ ملت های والیبال، معروف و یاران همچنان روی ریل ناکامی

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، تیم های ملی والیبال ایران و اسلوونی در دوازدهمین بازی خود در لیگ ملت های 2021 از ساعت 18:30 امروز (پنجشنبه 27 خرداد) در شهر ریمینی ایتالیا به مصاف هم رفتند.

این نخستین جدال دو تیم در میادین عظیم بین المللی بود. ایران پیش از این بازی در لیگ ملت ها، 13 بار مقابل تیم های اروپایی پیروز شده و 9 بار هم بازنده بوده است. تنها رویارویی اسلوونی مقابل تیمی از قاره آسیا با پیروزی 3 بر یک برابر استرالیا همراه بوده است.

تیم ایران، بازی را با سعید معروف، صابر کاظمی، میلاد عبادی پور، میثم صالحی، مسعود غلامی، محمد موسوی و آرمان صالحی (لیبرو) آغاز کرد. با توجه به شکست شب گذشته ایران مقابل برزیل و قدرت نمایی اسلوونی در این تورنمنت، پیش بینی آغاز سختی برای شاگردان آلکنو می شد اما جریان بازی کاملا برعکس بود.

بازیکنان ایران با دریافت های بی نقص، پاس های خارق العاده معروف و ایجاد سدی مرتفع بر روی تور، برتری مطلق را در اختیار داشتند به طوری که وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 6 به سود ایران به دست آمد. نمایش بی نقص و خارق العاده شاگردان آلکنو با ثبت امتیاز 25 بر 14 به پایان رسید.

تیم ایران در پایان ست نخست، 16 امتیاز از حمله، 6 امتیاز از دفاع روی تور، یک پوئن سرویس و 2 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. بازیکنان اسلوونی نیز 9 امتیاز از اسپک و 5 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

ریتم تیم ایران در ست دوم افت کرد و حملات بازیکنان اسلوونی نیز بهتر شد تا در این ست، حریف اروپایی، تیم برتر میدان باشد. اسلوونی تا پایان ست، اختلاف جزئی خود را با ایران با تکیه بر حملات سرعتی حفظ کرد و در نهایت 25 بر 20 برنده شد.

تیم ایران در پایان ست دوم، 23 امتیاز از حمله، 10 امتیاز از دفاع روز تور، یک پوئن سرویس و 11 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. بازیکنان اسلوونی نیز 23 امتیاز از اسپک، 2 امتیاز از دفاع روی تور، 2 پوئن مستقیم سرویس و 12 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

اسلوونی در ست سوم با خروج کامل از شوک باخت سنگین ست نخست به همان تیمی تبدیل شد که فرانسه و روسیه را شکست داده بود. آلکنو در این ست از بردیا سعادت به جای صابر کاظمی که در حمله چندان پیروز نبود، استفاده کرد. اشتباهات بازیکنان ایران و دفاع روی تور و استفاده بهتر از توپ های برگشتی توسط اسلوونی، پیروزی این تیم را در ست سوم نیز به دنبال داشت. نتیجه این ست 25 بر 19 بود.

تیم ایران در پایان ست سوم، 31 امتیاز از حمله، 10 امتیاز از دفاع روز تور، 2 پوئن سرویس و 21 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. بازیکنان اسلوونی نیز 36 امتیاز از اسپک، 6 امتیاز از دفاع روی تور، 2 پوئن مستقیم سرویس و 20 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

تیم ایران در آغاز ست چهارم، برتری خود را تا حدی به حریف دیکته کرد اما چند اشتباه در حمله، بازی را به تساوی کشاند. محمد موسوی در این ست به دلیل جر و بحث با بازیکن اسلوونی، کارت زرد گرفت. بازیکنان اسلوونی همچنان از توپ های برگشتی، بهترین استفاده را می کردند. تساوی دو تیم در امتیاز 20، باعث شد آلکنو، شاگردانش را برای وقت استراحت، بیرون بکشد. سرویس بدون بازگشت موسوی، امتیاز 24 را برای ایران به دنبال داشت و سپس سرویس او که به تور خورد، نتیجه را 24 بر 24 مساوی کرد. بررسی دقیق دفاع روی تور ایران توسط تیم اسلوونی، امتیازگیری این تیم را آسان تر نموده بود. نتیجه این ست یا ایس بازیکن اسلوونیریال 32 بر 30 به سود اسلوونی تمام شد تا این تیم در مجموع 3 بر یگ برنده گردد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1709

به "لیگ ملت های والیبال، معروف و یاران همچنان روی ریل ناکامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ ملت های والیبال، معروف و یاران همچنان روی ریل ناکامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید