پارس جنوبی پیرترین و سایپا جوان ترین تیم لیگ برتر

به گزارش پیکوشو، به گزارش خبرنگاران ، نگاهی به تیم های حاضر در رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران نشان می دهد که از نظر میانگین سنی، تیم ها شرایطی نزدیک به هم دارند. لیگ برتر فوتبال ایران در حالی برای انجام بازی های باقی مانده تا نیم فصل که به زودی مجددا شروع می گردد، آماده خواهند شد که سال جاری نسبت به سال گذشته میانگین سنی لیگ برتر ایران دو سال افزایش پیدا نموده. میانگین دو سال البته عدد بالایی به حساب می آید. می توان گفت بازگشت برخی ستاره های پا به سن گذاشته به فوتبال ایران و البته ورودی کمتر بازیکنان جوان به مسابقات باعث افزایش میانگین سنی لیگ برتر شده است. با این وجود در حال حاضر میانگین لیگ برتر ایران 25.6 است در حالی که فصل گذشته و در لیگ هفدهم میانگین سنی لیگ برتر ایران 23.6 سال بوده است.

پارس جنوبی پیرترین و سایپا جوان ترین تیم لیگ برتر

مسن ترین ها: پارس جنوبی، نفت مسجدسلیمان و سپاهان

پارس جنوبی با میانگین سنی 27.2 سال و نفت مسجدسلیمان با میانگین سنی 26.6 سال مسن ترین تیم های حال حاضر لیگ برتر هستند. سپاهان اصفهان هم با میانگین 26.4 سال سومین تیم مسن لیگ سال جاری تا خاتمه نیم فصل اول خواهد بود. تیم نساجی با 26.3 و تیم های سپیدورد و ماشین سازی با میانگین 26.1 سال دیگر تیم های مسن هستند.

استقلال و پرسپولیس مسن تر از تراکتور

در حالی که با توجه به حضور چند بازیکن باتجربه مثل اشکان دژاگه، مسعود شجاعی و احسان حاجی صفی انتظار می رفت تراکتورسازی در زمره تیم های مسن لیگ برتر باشد اما این تیم نسبت به تیم های استقلال و پرسپولیس از نظر میانگین سنی جوان تر است. استقلال و پرسپولیس با میانگین 25.4 سال در زمره مسن ترین ها هستند اما تراکتورسازی میانگین سنی اش 25 است. تیم پیکان هم میانگین سنی 25.3 سال را دارد.

جوانترین ها: سایپا و صنعت نفت آبادان

سایپا با میانگین 24.6 سال جوان ترین تیم این فصل از رقابت های لیگ برتر است و صنعت نفت آبادان با میانگین سنی 24.9 سال در رده دوم جوانترین ها واقع شده است.

340-9

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 23 فروردین 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 157

به "پارس جنوبی پیرترین و سایپا جوان ترین تیم لیگ برتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارس جنوبی پیرترین و سایپا جوان ترین تیم لیگ برتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید