پیام وزیر بهداشت به سومین جشنواره فیلم سلامت

به گزارش پیکوشو، متن پیام وزیر بهداشت به سومین جشنواره فیلم سلامت، به توضیح زیر است:

پیام وزیر بهداشت به سومین جشنواره فیلم سلامت

در آستانه برگزاری سومین دوره جشنواره فیلم سلامت، به عنوان عضوی از دولت دوازدهم که وظیفه اش ارائه خدمات به هم وطنان عزیز در حوزه بهداشت و سلامت جامعه است، مفتخرم که برگزاری مداوم این رویداد هنری با حجم قابل توجهی از فراوریات سینمایی و تلویزیونی همراه بوده. اکنون برگزاری جشنواره، مرحله ارزیابی و آخرین حلقه از فرایند مهمی است که طی آن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به حمایت از فراوری محصولات مختلف تصویری مرتبط با موضوع سلامت در کشور می پردازد.

جشنواره فیلم سلامت در روزهای آتی مهم ترین فراوریات در حوزه سلامت در بخش های سینمایی، مستند، کوتاه، دانشجویی و تلویزیونی را ارزیابی خواهد نمود. بخشی از فراوریات حاضر در این رقابت، محصولاتی است که با هدف گذاری ویژه حوزه سلامت به ویژه در راستای اجتماعی شدن آن فراوری گردیده اند. خوش بختیم که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صرفاً برگزارنماینده این رویداد نیست و توانسته ایم با گفتمان سازی در حوزه سلامت و جلب اعتماد و توجه ویژه هنرمندان گرامی به مقوله سلامت، بستر همراهی ایشان را با جریان خدمت رسانی به مردم عزیز کشورمان، فراهم و راهبرد کلان اجتماعی شدن سلامت را از مسیر و مجرای هنر هفتم به اهداف خویش نزدیک سازیم.

اقبال سینماگران به ویژه در حوزه فیلم کوتاه و مستند به این جشنواره و کوشش های دانشجویان و فیلم سازان آماتور برای ساخت آثار جذاب و شرکت در این رویداد، نشان دهنده ظرفیت بالای حوزه سلامت برای تعامل با سینمای حرفه ای و هنری است. سینمایی که در طول سال های گذشته به صورت خودجوش و به واسطه درک بالای هنرمندان، آثاری در زمینه بیماری های واگیر، سلامت روان، پیشگیری، آسیب های اجتماعی، مسوولیت اجتماعی در حوزه سلامت و... فراوری و متعهدانه ترین خدمات را به حوزه سلامت و مردم عرضه نموده است. اکنون زمان آن رسیده تا نظام سلامت نیز به سهم خود، زمینه فعالیت بهتر و بی دغدغه تر ایشان را در این عرصه فراهم نماید.

امید که در سال های پیشِ رو، شاهد ارتقای کمی و کیفی فراوریات تصویری در حوزه سلامت باشیم و فعالان حوزه تصویر متحرک نیز با توجه به گستره مخاطبان خود، بیش از پیش مسوولیت اجتماعی خویش را در زمینه سلامت جامعه با فراوری آثار هنری باکیفیت ایفاء نمایند. لازم به یادآوری است که اجتماعی شدن سلامت، راهبرد کلان وزارت بهداشت در دوره کنونی و اساسی ترین فلسفه ایجاد معاونت اجتماعی و ساختار آن در وزارت بهداشت بوده و با همت و کوشش بی وقفه همکاران این معاونت، به گفتمانی جدی در سطح جامعه و اهالی هنر تبدیل گردیده است.

همین جا از همه شما عزیزان پُرکوشش که این رویداد هنری را برای سومین سال متوالی با رشد کمی و کیفی درخور و شایسته رقم زدید، سپاس گزاری و قدردانی می نمایم و توفیق همگان را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سومین جشنواره فیلم سلامت با هدف نمایش آثار منتخب سینمایی، مستند و کوتاه ایرانی، با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار سلامت برای همه؛ اجتماعی شدن سلامت از 1 تا 5 شهریور 97 به دبیری دکتر محمد کیاسالار در پردیس سینمایی چارسو شهر تهران برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 مهر 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 20

به "پیام وزیر بهداشت به سومین جشنواره فیلم سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیام وزیر بهداشت به سومین جشنواره فیلم سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید