اخبار سیاسی

راه اندازی هزار و 160 واحد صنعتی جدید در کشور

- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یک هزار و 160 واحد صنعتی جدید از ابتدای امسال تا کنون در کشور راه اندازی شده است.

14 اسفند 1399

رئیس جمهور اوکراین شورش های کنگره را ضربه قوی به دموکراسی آمریکا خواند

رئیس جمهور اوکراین به Axios on HBO گفت که از حمله گروه طرفدار ترامپ به کنگره آمریکا غافلگیر شده و اضافه کرد هیچ زمان تصور نمی کرده چنین چیزی در آمریکا اتفاق بیفتد و این اتفاق به تلاش های آمریکا در جهت ارتقای دموکراسی در خارج کشور آسیب می زند.

11 اسفند 1399

اولین واکسن پیروز کرونا در جهان وارد کشور شد

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: ورود واکسن روسی اسپوتنیک V به عنوان اولین واکسن پیروز ثبت شده کرونا در جهان و اولین واکسن کرونا دارای مجوز مصرف در ایران، آغازی بر همکاری مشترک در کشور در حوزه بیوتکنولوژی است.

11 اسفند 1399

اعضای شورای امنیت برای مشاهده اوضاع فاجعه بار به یمن سفر نمایند

یک عضو شورای عالی سیاسی یمن از نمایندگان شورای امنیت خواست تا به منظور کسب اطلاع از اوضاع فاجعه بار انسانی در یمن به این کشور سفر نمایند.

10 اسفند 1399

تنها راه بازگشت ثبات به منطقه همکاری است

تهران (پانا)-وزیر امور خارجه رایزنی های خود با مقامات ترکیه را سازنده، محبت آمیز و پُربار برشمرد و تاکید نمود: در دیدارها با مقامات این کشور بر این موضوع متفق القول بودیم که تنها راه بازگشت ثبات به منطقه ازطریق همکاری است.

7 اسفند 1399

توئیتر حساب کاربری سفارت چین در آمریکا را مسدود کرد

تهران (پانا) - توئیتر حساب کاربری سفارت چین در آمریکا را به دلیل انتشار توئیتی در دفاع از موضع پکن نسبت به اویغورها در استان مسلمان نشین سین کیانگ مسدود کرد.

1 اسفند 1399

یادداشت سفیر ایران در فرانسه درباره نقش نوفل لوشاتو در سرعت بخشی به انقلاب اسلامی

سفیر ایران در پاریس در یادداشتی به مناسبت دهه فجر نوشت: نوفل لوشاتو هرچه بود و نبود حدود چهار ماه میزبان بنیان گذار انقلاب ایران شد و بسیاری از آرمان ها و آرزوها و پیغام های انقلاب اسلامی را در آنجا به صراحت عرضه داشت و از آنجا به دنیا مخابره کرد.

30 بهمن 1399

خبرنگاران شمار کشته های درگیری قبیله ای در سودان به 83 تن رسید

تهران- خبرنگاران- شمار قربانیان درگیری های قبیله ای در شهر الجنینه مرکز ایالت دارفور غربی در سودان، به 83 تن و شمار زخمی ها نیز به 160 تن افزایش یافت.

29 بهمن 1399

معترضانی که به کنگره آمریکا حمله کردند چه کسانی بودند؟

خبرنگاران : یکی از حیرت انگیزترین تصاویر که به سرعت در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد، مردی را نشان می دهد که چهره ای نقاشی شده و کلاه خز با دو شاخ بر روی آن دارد و پرچم آمریکا را هم در دست دارد.

26 بهمن 1399

خبرنگاران یکی از شرکت های پارک علم و فناوری خوزستان برگزیده ملی شد

اهواز - خبرنگاران - یکی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری خوزستان و فعال در زمینه ساخت و طراحی قطعات و تجهیزات صنعتی، در جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران وزارت نیرو به عنوان شرکت برگزیده ملی انتخاب شد.

24 بهمن 1399

فوتبال ایران متحد تازه اش را از دست داد؟ ، قطر به دامن سعودی ها برگشت

جلسه ای که روز گذشته بین مسئولان فدراسیون فوتبال عربستان و قطر برگزار گردید نشان از اتفاقات جدیدی در فوتبال آسیا داشت.

24 بهمن 1399

اصرار چین: کرونا خارج از کشور ما آغاز شد

بعضی از کارشناسان اعلام نموده اند که بعید است محققان سازمان بهداشت جهانی اجازه آنالیز تمام قد در تمام ابعاد شیوع ویروس کرونا در چین را بیابند.

23 بهمن 1399

اقدامات معاونت حقوقی رئیس جمهور در شناسایی قوانین ومقررات مخل کسب وکار

تهران (پانا)- معاونت حقوقی رئیس جمهور در زمینه شناسایی قوانین و مقررات مخل کسب و کار اقداماتی در راستای تسهیل کسب و کار با قبول ترتیبات پرداخت مطالبات تأمین اجتماعی؛ داشته است.

22 بهمن 1399

منابع اقتصادی دانشگاه های برتر جهان ، نقش بودجه دولتی در دانشگاه های جهان چقدر مهم است؟

موسسات آموزش عالی نقش مهمی در یک کشور ایفا می نمایند؛ هر چقدر این نقش پر رنگ تر و مثبت باشد، چرخ کشور بیشتر خواهد چرخید. دانشگاه هایی که می توانند از بار مالی روی کشورشان بکاهند.

17 بهمن 1399

موافقت مجلس با دوفوریت لایحه شورا های حل اختلاف

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) با دو فوریت لایحه شورا های حل اختلاف موافقت کردند.

17 بهمن 1399

خبرنگاران آیا پاشینیان قادر به حفظ قدرت خواهد بود؟

مسکو - خبرنگاران - فشارها بر نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان در حال افزایش است و تحلیلگران سیاسی بر این باورند که در صورت برگزاری انتخابات زودهنگام، پاشینیان هیچ شانسی برای ادامه قدرت ندارد.

15 بهمن 1399

خاتمه عضویت دوساله آلمان در شورای امنیت با چاشنی جنگ لفظی

آخرین نشست شورای امنیت سازمان ملل با حضور آلمان، با انتقاد نماینده برلین از سیاست های روسیه و چین و جنگ لفظی با نمایندگان این دو کشور همراه بود.

15 بهمن 1399

هر آنچه باید درباره نود و سومین دوره جوایز اسکار بدانید

شاید بهتر است با این سؤال آغاز کنیم که آیا کسی در جهان هست که نام مراسم اسکار را نشنیده باشد؟ بدون شک هواداران این مراسم کم نیستند و هر سال با نزدیک شدن به تاریخ اکران، حواشی و اخبار مربوط به نامزدها و هرآنچه که به این مراسم مربوط می گردد را دنبال می نمایند....

12 بهمن 1399

گذرگاه مرزی شلمچه بسته شد

دولت عراق در راستای اجرای تدابیر جلوگیری از شیوع ویروس جهش یافته و جدید کرونا، گذرگاه شلمچه را بست.

9 بهمن 1399

خطیب زاده: درباره برجام مذاکره مجدد نمی کنیم

سخنگوی وزارت امور خارجه با یادآوری نقش دولت کانادا در ممانعت از رسیدن دارو به دست مردم ایران در سال های اخیر بیشترین همراهی را با کاخ سفید داشته است، گفت: وزیر امور خارجه کانادا را به ادب دیپلماتیک و شناختن حد و شان خود دعوت می کنم.

9 بهمن 1399
تعداد: (354)