اخبار سیاسی

آنالیز اعتراض نمایندگان نسبت به جانمایی در کمیسیون ها توسط قالیباف

رئیس مجلس صبح امروز اعتراض نمایندگان نسبت به جانمایی اجرا شده در کمیسیون ها را آنالیز کرد.

21 مرداد 1399

کمال الدین بهزاد از سرآمدان هنر مکتب تبریز

کمال الدین بهزاد در حدود سال 870 ﻫ.ق در شهر هرات دیده به دنیا گشود، در کودکی پدر و مادر خود را از دست داد و امیر روح الله نامی که گویا از خویشان او بود، سرپرستی اش را به عهده گرفت. امیر روح الله معروف به میرک هروی نقاشی چیره دست و عهده دار سِمت کتابداری دربار...

20 مرداد 1399

بایدن: ارتش ترامپ را از کاخ سفید بیرون می نماید

فارس نوشت: جو بایدن، نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا شب گذشته در گفت وگو با مجری برنامه دیلی شو درباره تحویل قدرت ترامپ به صورت مسالمت آمیز ابراز نگرانی کرد.

19 مرداد 1399

اظهارات جنجالی برترین گلزن تاریخ چین

اظهارات برترین گلزن تاریخ تیم ملی فوتبال چین با جنجال زیادی در این کشور روبرو شده است.

17 مرداد 1399

دلیل جدا نشدن خلیل زاده از هیات مدیره استقلال

به گزارش خبرنگاران، ناهماهنگی در هیات مدیره استقلال باوجود عدم تایید این موضوع از سوی اعضاء، کاملاً مشهود است و مشخصاً شکاف عمیق بین رییس این هیات مدیره و مدیرعامل که از اصلی ترین ارکان مدیریت باشگاه هستند به چشم می آید.

16 مرداد 1399

جنبش جورج فلوید متفاوت ترین جنبش 52 سال اخیر امریکاست

دو هفته است که سراسر ایالات متحده امریکا به خاطر قتل مرد 46 ساله سیاهپوست به دست پلیس شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا ناآرام شده و هر روز بر شدت ناآرامی ها افزوده می شود.دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا هم تا این لحظه هیچ اقدام مثبتی برای بازگرداندن...

15 مرداد 1399

لایحه سنای آمریکا برای تمدید معاهده استارت جدید بدون تأیید رئیس جمهور

یک سناتور ارشد لایحه ای را به مجلس آمریکا ارائه نموده است که طبق آن معاهده استارت جدید تمدید و اختیارات ترامپ در محدودسازی و خروج از آن محدود می گردد.

13 مرداد 1399

پست اینستاگرامی ظریف برای لاریجانی و نمایندگان مجلس

وزیر امور خارجه ضمن آرزوی موفقیت برای نمایندگان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی و تشکر از نمایندگان مجلس دهم، نقش علی لاریجانی در همه عرصه ها بویژه سیاست خارجی را ارزشمند و بی نظیر توصیف کرد.

5 مرداد 1399

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره بحران بیماری های روانی ناشی از کرونا

محققان سازمان جهانی بهداشت می گویند جهان در آستانه انفجار بحران بیماری های روانی ناشی از شیوع ویروس کرونا قرار گرفته و میلیون ها شهروند در معرض ابتلا هستند.

21 تیر 1399

الکاظمی: ثبات منطقه در گرو ثبات عراق و سوریه است

نخست وزیر عراق در ملاقات با سفیر سوریه در بغداد تأکید کرد حل بحران سوریه به نفع عراق است.

20 تیر 1399

تعویض داور بازار خودرو

پس از 20 ماه غیبت و با تصمیم وزارت صمت، شورای رقابت دوباره افسار قیمت گذاری خودرو را در دست گرفت. این شورا اواخر شهریور 97 و با تصمیم شورای هماهنگی مالی سران قوا از قیمت گذاری خودرو کنار گذاشته شد و در این مدت، سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار قیمت ها را معین...

18 تیر 1399

نقدی عملی بر شیوه های رایج تاریخ اندیشه نگاری در غرب

خبرنگاران - کتاب شهروندان و اربابان؛ تاریخ اجتماعی اندیشه سیاسی غرب از دوران باستان تا قرون وسطای متاخر نوشته الن میک سینزوود که نشر لاهیتا آن را با ترجمه یوسف صفاری به بازار نشر فرستاده است، تحولات اندیشه سیاسی در غرب را بر بستر تحولات اجتماعی مورد...

17 تیر 1399

تاکید بعیدی نژاد بر نام خلیج فارس بر اساس اسناد سازمان ملل

سفیر ایران در لندن بر نام آبراهی که میان جمهوری اسلامی ایران و شبه جزیره عربی قرار گرفته است به عنوان خلیج فارس تاکید کرد.

8 تیر 1399

اعتراضات و ناآرامی در طرابلس و چند شهر دیگر لبنان

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، شهر طرابلس و بعضی دیگر از شهرهای لبنان شامگاه سه شنبه شاهد اعتراض و ناآرامی در اعتراض به وخامت اوضاع معیشتی بودند.

8 تیر 1399

اعتراضات به گرانی در لبنان بالا گرفت، درگیری معترضان و پلیس در بیروت

عده ای از لبنانی ها در اعتراض به اوضاع اقتصادی کشور و گرانی در بیروت و برخی از مناطق شاقتصادی و جنوبی لبنان تظاهرات کرده با نیروی پلیس درگیر شدند.

5 تیر 1399

روسیه: حاکمیت سوریه در راس ملاحظات مسکو قرار گرفته است

به گزارش خبرنگاران، سفیر روسیه در لبنان در سخنانی گفت که حاکمیت سوریه برای مسکو در صدر ملاحظات واقع شده است.

4 تیر 1399

کنایه جالب پلوسی به ترامپ:فکر می کند کرونا با جادو غیب می شود!

فارس نوشت: نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز یکشنبه با انتقاد از واکنش دیرهنگام دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به شیوع ویروس کرونا در این کشور گفت که رئیس جمهور معتقد است که این بحران به صورت جادویی ناپدید می شود.

25 خرداد 1399

بزرگترین ناو فرانسه هم کرونایی شد

سناتور کریستیان کانبن، رئیس کمیسیون امور خارجه، دفاع و نیروهای مسلح عنوان نمود که از وزیر دفاع خواهد خواست که از تمامی سربازان قبل از عزیمت به ماموریت، آزمایش گردد.

23 خرداد 1399

دولت در زمینه مهار کرونا فرصت های طلایی را از دست داده است

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: اقدامات دولت از نظر مالی محافظه کارانه و از نظر بهداشتی توأم با خطرپذیری بوده و متأسفانه فرصت های طلایی را از دست داده است.

17 خرداد 1399

خبرنگاران ضرر و زیان رسانه های استان قزوین بر اثر کرونا برآورد شده است

قزوین - خبرنگاران - معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: ضرر و زیان رسانه های استان بر اثر کرونا برآورد و به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارش شده است.

16 خرداد 1399
تعداد: (252)