اخبار سیاسی

هیچ کاری جز از راستا پژوهش نباید سامان بگیرد

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پژوهش یک ضرورت جدی است، گفت: رسالت آموزش و پرورش تربیت دانش آموز پژوهشگر و پژوهنده است.

9 بهمن 1398

همواره در تنگناها ابتکار عمل دولت ها بیشتر می گردد

هفدهم آذرماه لایحه بودجه سال 99 به عنوان سند دخل وخرج کشور در سال آینده از سوی رئیس جمهور تقدیم مجلس شد. رقم کل این لایحه با رشد 14 درصدی نسبت به بودجه سال 98، به 1988 هزار میلیارد تومان رسیده است. دولت در لایحه بودجه سال آینده کل کشور پیش بینی نموده است درآمدهای...

7 بهمن 1398

تدوین لایحه حمایت از سالمندان در دولت، صدور مدرک آموزش و بازآموزی مراقبان سالمندان

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان از تدوین لایحه حمایت از سالمندان در دولت اطلاع داد.

6 بهمن 1398

سفر عمران خان به ریاض؛ مصالحه پشت نقاب میانجی

مشارکت نخست وزیر پاکستان در بعضی فرآیندهای منطقه ای و ارتباط نزدیک وی با کشورهای منطقه از جمله ایران چندان برای شیخ نشینان عربستان خوشایند نیست.

5 بهمن 1398

آشتی مصلحتی برادران ستیزه جو

تعدادی خطای آشکار در برآوردهای بین المللی، عربستان را به تجدید نظر در روابط مخدوش شده اش با قطر تشویق نموده و اینک یک گشایش مجدد در روابط دو کشور قریب به اتفاق نشان می دهد. اگر در سال های اخیر کوشش برای ایزوله کردن قطر در صدر سیاست های عربستان سعودی جا...

3 بهمن 1398

پس لرزه های برگزیت؛ اسکاتلند خواستار جدایی از انگلیس شد

یک هفته پس از پیروزی حزب بوریس جانسون در انتخابات پارلمانی انگلیس، نیکلا استرجن سروزیر اسکاتلند از دولت لندن خواست تا با واگذاری اختیار قانونی برای برگزاری همه پرسی جدایی این منطقه از انگلیس موافقت کند.

1 بهمن 1398

سفر قریب الوقوع پادشاه عربستان به کشورهای آسیایی

پادشاه عربستان برای سفر به کشورهای آسیایی از جمله ژاپن، چین، مالزی و اندونزی آماده می گردد. وی پیش از این سفرها نیز به عمان می رود.

30 دی 1398

خودروهایی که در پارکینگ ایران خودرو ماندند و روانه بازار نشدند

خبرنگاران: پس از انعقاد توافق نامه هسته ای یا برجام، خون تازه ای در رگ های صنعت خودروسازی ایران تزریق شد و خودروسازان ایرانی با استفاده از فرصتِ پیش آمده، خود را برای خلق روز هایی شیرین و دوست داشتنی آماده کردند! بنابراین دیر زمانی نگذشت که شرکت هایی...

27 دی 1398

نشریات ترکیه در یک نگاه، آنکارا مهیای دومین قرارداد موشکی با روسیه، یونانِ گستاخ٬ سفیر لیبی را اخراج کرد

اخراج سفیر لیبی از یونان٬ تیتر مشترک اغلب روزنامه های امروز ترکیه است.

26 دی 1398

تشکیل اتاق های فکر مرکز تحقیقات استراتژیک ایران و آموزشگاه علوم اجتماعی چین

خبرنگاران: رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در ملاقات رئیس و مسئولان آموزشگاه علوم اجتماعی مقرر کردند، اتاق های فکر دو طرف تشکیل و برای اجرای برنامه ها و پروژه های مختلف اقدامات مورد نظر طراحی و عملیاتی گردد.

24 دی 1398

فعال کردن فاکتور تُرکی در آسیای مرکزی از جانب ترکیه

نزدیکی زبانی، قومی و اعتقادی از مزایای ترکیه برای استفاده از سیاست قدرت نرم به منظور نفوذ گسترده در حاشیه جنوبی اتحاد جماهیر شوروی سابق می باشد.

22 دی 1398

مذاکرات جانسون در تایلند درباره بحران روهینجا

وزیر امور خارجه انگلیس در چارچوب سفرش به آسیا، پس از میانمار و بنگلادش، راهی بانکوک شد و با همتای تایلندی خود در مورد شرایط آوارگان روهینجا و برنامه های مربوط به برگزاری انتخابات در تایلند مذاکره کرد.

21 دی 1398

7 باور نادرست در خصوص چاقی

پژوهشگران هشدار می دهند که کوشش برای مقابله با چاقی معمولا بر اثر دریافت های نادرست و حساسیت ها و تعصبات ناکام می ماند، اما چه چیزهایی در مبارزه با چاقی درست و چه چیزهایی نادرست است؟ پاسخ این پرسش ممکن است شما را شگفت زده کند.

20 دی 1398

ترکیه: ناتو نگرانی های ما را باید رفع کند

فارس نوشت: وزیر خارجه ترکیه در نشست خبری مشترک با نخست وزیر منطقه کردستان عراق درباره مسائل مختلفی از جمله اختلاف نظرهای امنیتی با ناتو و حضور شبه نظامیان کُرد در شمال عراق صحبت کرد.

17 دی 1398

اعمال فشار واشنگتن به سئول برای تامین هزینه نیروهای آمریکایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در سفر به سئول با پارک هان کی همتای خود از کره جنوبی ملاقات کرد تا با وی درباره همکاری های نظامی و تهدید ناشی از کره شمالی مصاحبه کند حال آنکه تعلیق توافق همکاری های اطلاعات نظامی...

17 دی 1398

موگرینی از راهکاری برای تنش زدایی در حوزه خلیج فارس حمایت کرد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از آمادگی این نهاد برای حمایت از هرگونه ابتکارعملی که از سوی حوزه خلیج فارس برای حل و فصل اختلافات موجود در این حوزه ارائه می شود، خبر داد.

14 دی 1398

سرانه مصرف پوشاک ایران بالاتر از چین است

خبرنگاران/اصفهان رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی نساجی استان اصفهان گفت: اتفاق خوشایندی در حال وقوع است که واردکنندگان صنعت نساجی تصمیم به صادرات از ایران به دیگر کشورها گرفته اند.

14 دی 1398

داورزنی از معاونت قهرمانی وزارت ورزش و جوانان استعفا کرد

داورزنی استعفای خود را به مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان تقدیم کرد.

13 دی 1398

اظهارات بولتون درباره اهداف و سیاست های ترامپ در قبال ترکیه

ایسنا نوشت: مشاور امنیت ملی سابق دولت آمریکا، دونالد ترامپ را متهم نموده به این که سیاست خارجی خود در قبال ترکیه را بر مبنای منافع تجاری یا شخصی خود تنظیم می نماید.

13 دی 1398

انتقاد آمریکا از وتوی قطعنامه ضد سوری توسط روسیه و چین

وزیر امور خارجه آمریکا روز شنبه در پیامی در توئیتر از وتوی قطعنامه ضد سوری توسط روسیه و چین در شورای امنیت سازمان ملل انتقاد کرد.

11 دی 1398
تعداد: (157)