کشف سلول های مغزی در موش که مطابق حالات بدن تنظیم می شوند

به گزارش پیکوشو، ایسنا نوشت: پژوهشگران نروژی در آنالیز جدیدی موفق شدند سلول های عصبی را که مطابق حالات بدن تنظیم می شوند در مغز موش ها کشف نمایند.

کشف سلول های مغزی در موش که مطابق حالات بدن تنظیم می شوند

گروهی از پژوهشگران دانشگاه علم و فناوری نروژ (NTNU)، سلول های مغز گروهی از موش ها را مورد آنالیز قرار دادند. این سلول ها که با حالت قرار دریافت بدن موش ها در ارتباط هستند، هنگام فعال بودن مغز آنها مورد آزمایش قرار دریافتد. توانایی حیوانات در جهت یابی، یکی برجسته ترین فعالیت های مغز است اما این مکانیسم هنوز به شکل یک راز باقی مانده است. پژوهشگران در این پروژه، نقش حالت بدن را در جهت یابی و قسمت هایی از مغز که در این کار نقش دارند، آنالیز کردند.

آنها برای درک چگونگی پردازش جهت یابی در مغز، شش دوربین را در اطراف یک موش آزمایشگاهی قرار دادند و از حرکات آن در یک فضای بسته فیلمبرداری کردند. آنها یک کاوشگر کوچک سیلیکونی را در مغز موش قرار دادند تا قسمت های فعال مغز آن را مشاهده نمایند. این فرآیند به پژوهشگران امکان داد که فعالیت عصبی قسمت های گوناگون مغز موش را با حالت های فیزیکی بدن مانند نشستن روی پاهای عقب مقایسه نمایند.

این گروه پژوهشی موفق شد نورون هایی را در قشر جداری خلفی مغز و قشر حرکتی قدامی شناسایی کند که با تغییر حالات بدن در ارتباط هستند. آنها توانستند حالات بدن موش را با مشاهده فعالیت نورون در این دو ناحیه مغز پیش بینی نمایند. این پژوهش، نتایج پیشگامانه ای در مورد نواحی فعال مغز ارائه می دهد اما پژوهشگران هنوز سوالات بسیاری در مورد این موضوع دارند.

این پژوهش، در مجله Science به چاپ رسید.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 اسفند 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 145

به "کشف سلول های مغزی در موش که مطابق حالات بدن تنظیم می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف سلول های مغزی در موش که مطابق حالات بدن تنظیم می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید