گجتهای خانه هوشمند فراوری شد

به گزارش پیکوشو، محققان یک تیم استارت آپی ایرانی پیروز به طراحی و فراوری گجتهای خانه هوشمند شدند که می تواند یک خانه را با یک پنجم نمونه های خارجی هوشمندسازی کند.

گجتهای خانه هوشمند فراوری شد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

محمد خاکسار فارغ التحصیل مهندسی مخابرات از دانشگاه علم و صنعت و عضو یک تیم استارت آپی اظهار کرد: در این تیم پیروز شدیم که گجت های هوشمندی برای هوشمندسازی یک خانه طراحی و فراوری کنیم.

وی اضافه نمود: در خانه هوشمند همه وسایل به یکدیگر و به اینترنت متصل هستند که طی آن کنترل و نظارت بر روشنایی ها، کلید و پریزها، سیستم های سرمایشی و گرمایشی، قفل ها، پرده ها، شیرهای آب و گاز، لوازم خانگی، پایش انواع مختلف سنسور ها و دوربین ها، از هر جای خانه و دور از محل فراهم می گردد.

وی با تاکید بر اینکه در این فرآیند از هوش مصنوعی بهره بردیم، خاطر نشان کرد: تعریف سنسور و برنامه های زمانی برای عملکرد اتوماتیک گجت ها مانند روشن و خاموش شدن در ساعات تعیین و تعریف شبیه سازی حضور سناریوهای امنیتی در هنگام عدم حضور در منزل از جمله اقداماتی است که برای هوشمندسازی خانه به کار گرفتیم.

خاکسار مطرح کرد: اطمینان از خاموش بودن وسایل برقی و بسته بودن درب و پنجره ها، یکی از نگرانی ها به هنگام ترک منزل است که می توان با هوشمندسازی خانه و مجهز کردن یک محیط امن با امکان ارسال پیغام به صاحب خانه از بروز خسارت های احتمالی ناشی از این فراموشی ها جلوگیری کرد.

وی با اشاره به ویژگی های این خانه هوشمند گفت: جلوگیری از اتلاف انرژی، هدررفت منابع، خسارت های احتمالی ناشی از فراموشی، خطاهای انسانی ، حوادث و شرایط محیطی از مزایای این خانه هوشمند به شمار می رود.

محقق این تیم استارت آپی با بیان اینکه در هوشمندسازی یک خانه از سنسورهایی بدون سیم کشی استفاده می کنیم، گفت: از سیستم هایی برای هوشمندسازی ساختمان استفاده می کنیم که متناسب با ویژگی های همان ساختمان است و احتیاجی به هاب مرکزی ندارد؛ همچنین در هر خانه یک گجت هوشمند بدون محدودیت کاربران استفاده می گردد.

وی با بیان اینکه هوشمندسازی خانه توسط این تیم، قیمتی رقابتی با نمونه های خارجی و تقریبا برابر با یک، پنجم نمونه خارجی هزینه دارد، گفت:امکان طراحی ظاهری اختصاصی در این خانه هوشمند وجود دارد.

خاکسار گفت: در این طرح منظور از خانه هوشمند این است که وسایل خانه به گوشی تلفن همراه و اینترنت متصل شوند که بتوانیم از راه دور خانه را پایش کنیم.

وی اضافه نمود: فناوری در این طرح به صورت کامل داخلی سازی و منعطف با بازار و احتیاج مشتری طراحی شده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1137

به "گجتهای خانه هوشمند فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گجتهای خانه هوشمند فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید