گردشگری صنعتی چرخ اقتصاد را به حرکت در می آورد

به گزارش پیکوشو، علی یاوری از فعالان و مجریان تورهای گردشگردی صنعتی درباره تاثیر اجرای برجام و لغو تحریم ها بر گردشگری ایران به خبرنگاران گفت: باز شدن فضای مالی کشور و سیاستی که دولت در ایجاد رابطه و تعامل با همه کشورها در پیش گرفته، موجب شده تا در فضای پساتحریم، نگاه بسیاری از دولتمردان و همچنین صاحبان صنایع بخش خصوصی به گردشگری صنعتی معطوف گردد.

گردشگری صنعتی چرخ اقتصاد را به حرکت در می آورد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه ویزای تحصیلی کانادا 2020 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

وی توضیح داد: اگر چه هم اکنون شاهد حضور گروه های مختلف سرمایه گذاران و مدیران ارشد صنعتی اروپایی در کشور هستیم اما به نظر می رسد برای نشان دادن تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود باید با برنامه ریزی و سازماندهی، گردشگری صنعتی را در جهت درستی به حرکت در آوریم.

این مجری طرح گردشگری صنعتی در ایران ادامه داد: بی تردید اگر سرمایه گذاران و برندهای مطرح اروپایی در قالب تورهای گردشگری تخصصی صنعتی وارد کشور شوند، علاوه بر آشنایی کامل با توانمندی های داخلی می توانند تعاملات گسترده تری با بخش خصوصی و غیر انتفاعی داشته باشند.

وی از برگزاری تورهای صنعتی و نمایشگاهی به عنوان اساس گردشگری صنعتی یاد کرد و اضافه کرد: مدیران دولتی، صنعتگران بخش خصوصی، مهندسان، برنامه نویسان، دانشجویان و همچنین مجموعه های دانش بنیان و پژوهش محور می توانند با حضور در این تورهای تخصصی، ضمن آشنایی با فناوری و ابزارآلات صنعتی جدید، تعاملات مالی بسیاری را با برندهای مطرح خارجی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون سرمایه گذاران دو کشور ایتالیا و آلمان در فضای کنونی درصدد تعامل سازنده با بخش خصوصی در ایران هستند اضافه کرد: بر همین اساس بسته های گردشگری تخصصی صنعتی مختلفی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی تدوین شده است که همین امر موجب هم پیوندی و انعقاد قراردادهای مالی بسیاری بین ایران با کشورهای ایتالیا و آلمان شده است.

یاوری با تاکید بر نقش گردشگری صنعتی در رونق مالی کشور اضافه کرد: بازدید گردشگران متخصص و اهل فن از سایت های صنعتی، علاوه بر اینکه تجربه گردشگری را در ابعاد مختلف آن به بازدید کنندگان ارایه می دهد، در کارآفرینی، جذب سرمایه، ایجاد درآمد، تعاملات فی مابین و اعتلای سطح آگاهی جامعه نیز سهم بسزایی دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 785

به "گردشگری صنعتی چرخ اقتصاد را به حرکت در می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری صنعتی چرخ اقتصاد را به حرکت در می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید