گزارش خسارات زلزله به بازار و اماکن تاریخی زرند به ستاد بحران شهرستان

به گزارش مجله پیکوشو، خبرنگاران/کرمان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: در پی زلزله اخیر در شهرستان زرند به بازار تاریخی و برخی از آثار تاریخی این شهرستان ترک خوردگی ها و شکستگی های وارد شده است.

گزارش خسارات زلزله به بازار و اماکن تاریخی زرند به ستاد بحران شهرستان

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ تک برگی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

محمود وفایی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اظهار کرد: در پی زمین لرزه های دو روز اخیر در شهرستان زرند در هیچ بنای تاریخی شهرستان تخریب نداریم ولی اثراتی از شکستگی و شکاف دیده می گردد.

وی اضافه کرد: توقع داریم که اگر تسهیلاتی برای زلزله در شهرستان زرند اختصاص یافت، حوزه میراث فرهنگی نیز در این تسهیلات دیده گردد.

وفایی اعلام کرد: در پی زلزله اخیر در شهرستان زرند در ابنیه بازار تاریخی و برخی دیگر از آثار تاریخی این شهرستان ترک خوردگی ها و شکستگی هایی وارد شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان با اشاره به اینکه گزارش خسارات وارد شده به بازار تاریخی زرند و اماکن تاریخی در ستاد بحران زرند ارائه شده است، توضیح داد: انتظار داریم که بخشی از تسهیلات، برای ترمیم خسارات وارد شده به اماکن تاریخی شهرستان زرند در اثر زلزله اختصاص یابد.

انتهای پیغام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 819

به "گزارش خسارات زلزله به بازار و اماکن تاریخی زرند به ستاد بحران شهرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش خسارات زلزله به بازار و اماکن تاریخی زرند به ستاد بحران شهرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید