20 درصد کشاورزان سیل زده گلستانی و مازندرانی بیمه دارند

به گزارش پیکوشو، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات کشاورزی اظهار داشت که تنها 20 درصد از کشاورزان آسیب دیده از سیل در استان های گلستان و مازندران بیمه دارند و خسارت این بلای طبیعی در دیگر استان ها و مناطق کشور در حال ارزیابی و برآورد است.

20 درصد کشاورزان سیل زده گلستانی و مازندرانی بیمه دارند

سیدمحمد موسوی در گفت وگو با پیکوشو اظهار کرد: وقوع سیل در استان گلستان برای کشاورزان و بهره برداران در بخش کشاورزی 1200 میلیارد تومان خسارت به وجود آورده است که 760 میلیارد تومان به بخش زراعت، 120 میلیارد تومان به بخش باغبانی، 170 میلیارد تومان به بخش دام، طیور و آبزیان و 150 میلیارد تومان مربوط به بخش های آب و خاک و حوزه های زیربنایی بوده است.

وی ادامه داد: برآورد خسارت سیل به بخش کشاورزی استان مازندران نیز 555 میلیارد تومان ارزیابی شده است که 107 میلیارد تومان به بخش زراعت، 266 میلیارد تومان به بخش باغبانی، 67 میلیارد تومان به حوزه دامداری، طیور و آبزیان و 115 میلیارد تومان مربوط به حوزه آب و خاک و زیربنایی بوده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات کشاورزی خاطرنشان کرد: تنها 20 درصد کشاورزان و باغداران تحت پوشش بیمه کشاورزی هستند و سعی می کنیم خسارت بقیه این افراد را از طریق مصوبه دولتی جبران کنیم.

موسوی در خاتمه گفت: خسارت وارد شده سیل به دیگر مناطق و استان های کشور نیز در حال ارزیابی است و به محض قطعی شدن رقم آن، اعلام خواهد شد.

به گزارش پیکوشو، در هفته های گذشته بارندگی شدید در استان های شمالی سبب وقوع سیل و بروز خسارت در این مناطق شد که به گفته مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات کشاورزی، حدود 1700 میلیارد تومان خسارت برای کشاورزان، باغداران، دامداران، مرغداران و دیگر بهره برداران دربر داشته است. البته سیل به مرور در دیگر مناطق کشور نیز بروز پیدا کرده و خساراتی بر جای گذاشت که به گفته این مقام مسئول، خسارت سیل در این مناطق در حال برآورد و ارزیابی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 تیر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 239

به "20 درصد کشاورزان سیل زده گلستانی و مازندرانی بیمه دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 درصد کشاورزان سیل زده گلستانی و مازندرانی بیمه دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید