AFC با رسیدگی سریع به شکایت کشورمان در CAS مخالفت کرد

به گزارش مجله پیکوشو، دادگاه حکمیت ورزش با توجه به مخالفت AFC با رسیدگی سریع به شکایت کشورمان درباره میزبانی بحرین، منتظر اعلام نظر ایران برای اعمال دستور موقت است.

AFC با رسیدگی سریع به شکایت کشورمان در CAS مخالفت کرد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، فدراسیون فوتبال درباره تضییع حق میزبانی ایران در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 قطر بیانیه شماره دو را به توضیح زیر صادر کرد:

1- پس از ثبت اعتراض فدراسیون فوتبال نسبت به تصمیم اتخاذ شده توسط دبیرخانه کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر سلب میزبانی ایران، نزد دیوان داوری ورزش (CAS) و درخواست فدراسیون فوتبال ایران مبنی بر رسیدگی سریع به درخواست، مطابق مقررات، دیوان به AFC دو روز مهلت داد تا موضع خود را نسبت به این درخواست اعلام کند.

2- وکلای AFC در ابتدا، تقاضای یک روز فرصت بیشتر برای اعلام نظر در خصوص موافقت یا مخالفت با رسیدگی سریع را کردند و نهایتاً طی نامه ای که امروز از CAS دریافت کردیم، تعیین شد که AFC با رسیدگی سریع مخالفت نموده است. در نهایت مطابق مقررات CAS مبنی بر لزوم موافقت هر دو طرف دعوا برای رسیدگی به طور سریع، با توجه به مخالفت AFC، رسیدگی به این پرونده به صورت عادی انجام خواهد شد.

3- فدراسیون فوتبال ایران برای رسیدگی به پرونده درخواست نموده است که رسیدگی توسط یک داور صورت پذیرد، اما AFC ضمن مخالفت با این امر، تقاضای رسیدگی توسط سه داور را داشته است. با توجه به این مسئله و به دلیل عدم توافق در خصوص تعداد داوران، مطابق مقررات، تصمیم گیری نهایی در این مورد توسط CAS صورت خواهد پذیرفت.

4- نهایتاً CAS با توجه به درخواست اولیه فدراسیون فوتبال مبنی بر صدور دستور موقت، از فدراسیون فوتبال ایران خواسته است که تا فردا، درخواست خود در خصوص لزوم رسیدگی به دستور موقت را به CAS اعلام کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1605

به "AFC با رسیدگی سریع به شکایت کشورمان در CAS مخالفت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "AFC با رسیدگی سریع به شکایت کشورمان در CAS مخالفت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید