آخرین توصیه های فرستاده ویژه ترامپ به مزدوران آمریکا در سوریه چه بود؟

به گزارش مجله پیکوشو، در حالی که یک رسانه سوری از درخواست یاری رهبران عشایر دیر الزور از جمهوری اسلامی ایران برای نجات از شبه نظامیان قسد اطلاع داد، رسانه ها از آخرین چهار توصیه فرستاده ویژه سابق ترامپ در امور سوریه به این مزدوران آمریکا اطلاع دادند.

آخرین توصیه های فرستاده ویژه ترامپ به مزدوران آمریکا در سوریه چه بود؟

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران روزنامه القدس العربی گزارش داد شماری از رهبران عشایر عربی در شمال شرق سوریه برای اخراج نیروهای قسد از مناطق خود از جمهوری اسلامی ایران درخواست یاری کردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این رسانه نوشت این درخواست در جریان سفر هیئتی از رهبران عشایر عرب منطقه شرق فرات سوریه به تهران صورت گرفت که با قول مساعد ایران روبرو شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

به نوشته این روزنامه در این سفر که شیوخ مهم ترین عشایر سوریه حضور داشتند ، مسئله مقابله با گروه قسد مطرح شد و ایران به این شیوخ پیشنهاد کرد نیروهای مردمی برای مبارزه با شبه نظامیان مزدور آمریکا ساماندهی شوند و تهران نیز از آنها حمایت خواهد نمود.

به گفته شیوخ عشایر سوریه ، جمهوری اسلامی ایران به آنها قول داده است تا زمان آزادی کامل سوریه از چنگال نیروهای بیگانه، تهران همچنان از آنها حمایت خواهد نمود.

هشدار فرستاده سابق آمریکا در امور سوریه به مزدوران کشورش

در این بین جیمز جفری فرستاده سابق آمریکا در امور سوریه به شبه نظامیان قسد وابسته به کاخ سفید هشدار داد برای حفظ مناطق تحت نفوذ خود در شمال و شرق سوریه از ارتکاب اشتباهات مهلک امتناع نمایند، زیرا می تواند ضربات جبران ناپذیری را به آنها وارد کند.

جفری در مقاله ای که در مرکز تحقیقات و پژوهشهای ویلسون واشنگتن منتشر شد ، به قسد توصیه کرد از چهار اقدام بر حذر باشد، زیرا می تواند به معنای وارد آمدن ضربه مهلکی به آن باشد.

به اعتقاد جفری،قسد هرگز نباید نفت را از دمشق قطع کند ، هرگز خودمختاری یا استقلال خود را از سوریه اعلام نکند ، از گسترش روابط با گروه حزب کارگران کردستان که در ترکیه یک گروه تروریستی محسوب می گردد، بپرهیزد و هرگز با ترکیه در شمال شرق سوریه وارد جنگ نگردد.

وی فاش کرد قسد در حال حاضر روزانه 100 هزار بشکه نفت فراوری می نماید که بخشی از آن را در منطقه مصرف و بقیه آن را با قیمت های ترجیحی به طرف های حاضر در منطقه می فروشد.

جفری در عین حال اعتراف کرد بدون حمایت نیروهای آمریکایی، امکان ادامه حیات برای قسد بسیار سخت می گردد و احتمالا دچار فروپاشی خواهد شد و به طور حتم بدون حمایت آمریکا قادر به مقاومت در برابر نیروهای دولتی سوریه هم نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1426

به "آخرین توصیه های فرستاده ویژه ترامپ به مزدوران آمریکا در سوریه چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین توصیه های فرستاده ویژه ترامپ به مزدوران آمریکا در سوریه چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید