ابراز امیدواری مادورو به تقویت همکاری ایران و ونزوئلا در حوزه انرژی

به گزارش مجله پیکوشو، رئیس جمهور ونزوئلا، سفر وزیر نفت ایران به این کشور را سازنده و زمینه ای برای تقویت همکاری های دوجانبه به ویژه در زمینه انرژی توصیف کرد.

ابراز امیدواری مادورو به تقویت همکاری ایران و ونزوئلا در حوزه انرژی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در واکنش به سفر روز گذشته (دوشنبه) جواد اوجی وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران به کشورش که با هدف غلبه بر تأثیر تحریم های آمریکا بر هر دو کشور انجام شده است، توضیح داد که این سفر یک ملاقات سازنده بوده است که همکاری تهران و کاراکاس در زمینه انرژی را تقویت می نماید.

وی در پیامی که در صفحه توییتری خود منتشر کرد، در این خصوص نوشت: من از جواد اوجی وزیر بسیار ارزنده جمهوری اسلامی ایران که کشور خواهر ونزوئلا محسوب می گردد، استقبال کردم.

وی در ادامه با سازنده خواندن نشست با وزیر نفت ایران ادامه داد: رویارویی سازنده ای برای تعمیق برادری و همکاری در زمینه موضوعات انرژی صورت گرفت.

بر اساس گزارش رسانه های ونزوئلا، تلویزیون دولتی این کشور تصاویری از نشست وزیر نفت ایران با رئیس جمهور ونزوئلا در کاخ ریاست جمهوری میرافلورس نمایش داد، اما مقام های دو کشور هیچ گونه بیانیه ای ندادند.

اوجی قبل از ملاقات با مادورو با طارق الایسامی وزیر نفت ونزوئلا با هدف تداوم افزایش مکانیسم همکاری های دوجانبه و ایجاد جهت و مکانیسمی برای غلبه بر تحریم های یکجانبه ایالات متحده و همپیمانان این کشور علیه تهران و کاراکاس ملاقات و مصاحبه کرد.

ایران که یکی از همپیمانان مهم ونزوئلا محسوب می گردد، در بحبوحه بحران سوخت در ونزوئلا، به این کشور سوخت و دیگر مشتقات خام فروخت.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، با به قدرت رسیدن هوگو چاوز رئیس جمهور مرحو ونزوئلا به قدرت در سال 1999 تا زمان مرگ وی در سال 2013 روابط ایران و ونزوئلا تقویت شد و با روی کار آمدن مادورو به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا، این روابط عمیق تر شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 تیر 1401 بروزرسانی: 2 تیر 1401 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 2094

به "ابراز امیدواری مادورو به تقویت همکاری ایران و ونزوئلا در حوزه انرژی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز امیدواری مادورو به تقویت همکاری ایران و ونزوئلا در حوزه انرژی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید