راه اندازی پرواز مستقیم تهران به کاراکاس با هواپیمایی ماهان

به گزارش مجله پیکوشو، پرواز مستقیم به کاراکاس

بر اساس گزارش ها در روز دوشنبه پرواز مستقیم از تهران به کاراکاس ونزوئلا راه اندازی شد. بر اساس گزارش رویترز همزمان با اینکه ایران حمایت خود را از دولت ونزوئلا در برابر مخالفان تحت حمایت امریکا در این کشور اعلام کرده است، شرکت خصوصی هواپیمایی ماهان ایران خط پرواز مستقیم به کاراکاس در ونزوئلا را راه اندازی نمود. بر اساس این گزارش گفته شده است که رسانه ها به نقل از رضا جعفرزاده به عنوان سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرده اند که این خط هوایی پرواز مستقیم به کاراکاس از اوایل روز دوشنبه آغاز به کار کرده و در اولین پرواز خود تعدادی از مقامات وزارت امور خارجه ایران را راهی کشور ونزوئلا کرده است. با خبرنگاران همراه شوید تا در خصوص خبر راه اندازی پرواز مستقیم به کاراکاس به وسیله هواپیمایی ماهان بیشتر بدانید.

راه اندازی پرواز مستقیم تهران به کاراکاس با هواپیمایی ماهان

رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران بعلاوه مطرح کرد که هیاتی نیز شامل قائم مقام و مسئولان شرکت ماهان نیز به کاراکاس سفر نموده تا در مورد تداوم این پروازهای مستقیم میان دو کشور از طریق شرکت هواپیمایی ماهان با مقامات ونزوئلا مذاکره نمایند. گفتنی است که پرواز مستقیم به کاراکاس از تهران 16 ساعت به طول می انجامد و پرواز امروز از طریق هوایپمای ایرباس 340 سری 600 با رجیستر EP-MMR شرکت هواپیمایی ماهان انجام شده است. نخستین پرواز مستقیم به کاراکاس از تهران از طریق شرکت هواپیمایی ماهان در حالی انجام می گردد که ایالات متحده آمریکا در سال 2011 تحریم هایی را علیه شرکت هواپیمایی ماهان برقرار نموده است. حال در زمانی که تنش ها و درگیری ها در ونزوئلا بالا گرفته است، ایران از دولت ونزوئلا در برابر آمریکا حمایت نموده است. علاوه بر ایران، کشورهای بزرگی همانند روسیه، چین و ترکیه نیز از دولت مادورو حمایت می نمایند.

کشور ونزوئلا ماه ها است که به علت دخالت های خارجی و بعلاوه اعمال تحریم با چالش های مالی، اجتماعی وکمبود مواد غذایی و دارو و حتی نیازهای اولیه رو به رو شده است. خوان گوایدو که به عنوان رهبر مخالفان ونزوئلا شناخته می گردد پس از اینکه مراسم تحلیف مادورو برای دوره دوم ریاست جمهوری انجام گرفت خود را به عنوان رئیس دولت موقت در این کشور اعلام نموده وکشورهایی مانند آمریکا نیز بلافاصله گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناختند. علاوه بر این بعضی از کشورهای آمریکای جنوبی نیز در این اقدام از واشنگتن تبعیت کردند.

خطوط شرکت هواپیمایی ماهان که امروز پرواز مستقیم به کاراکاس از تهران را راه اندازی نموده است دارای 7 عدد هواپیمای ایرباس 340 سری 600 می باشد. این سری از هواپیماهای 4 موتوره ایرباس دارای برد بیش از 14 هزار کیلومتر و توانایی حمل بیش از 300 مسافر را در خود دارد. راه اندازی این خط هوایی مستقیم از طریق شرکت هواپیمایی ماهان از سوی دیگر می تواند به گردشگری نیز بسیار یاری کند. با راه اندازی این جهت پروازی، قاره آمریکای جنوبی که دسترسی و برنامه ریزی سفر به آن برای ما ایرانیان مشکل به نظر می رسید تسهیل خواهد شد. برای خرید بلیط هواپیما ماهان به وبسایت ما مراجعه کنید. بدین ترتیب می توان امیدوار بود تا تورهای گردشگری در آمریکای جنوبی نیز به زودی با سطحی وسیع تر راه اندازی گردد.

منبع: الی گشت
انتشار: 19 فروردین 1401 بروزرسانی: 19 فروردین 1401 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 2024

به "راه اندازی پرواز مستقیم تهران به کاراکاس با هواپیمایی ماهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی پرواز مستقیم تهران به کاراکاس با هواپیمایی ماهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید