اظهارنظر پوتین درباره همکاری با رئیس جمهور بعدی آمریکا

به گزارش پیکوشو، خبرنگاران : رئیس جمهوری روسیه امروز (چهارشنبه) با وجود انتقاد به لفاظی های ضد روسی تند بایدن گفت، اظهارات وی درباره کنترل سلاح ترغیب کننده است.

اظهارنظر پوتین درباره همکاری با رئیس جمهور بعدی آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، خبرگزاری رویترز گفت، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در جریان حضور در تلویزیون ملی این کشور گفت، مسکو با هر رئیس جمهوری در آمریکا همکاری می کند.

جو بایدن، کاندیدای دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا رقیب دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور در انتخابات سوم نوامبر 2020 است.

پوتین گفت: تا آنجا که به نامزد دموکرات ها مربوط می شود، ما شاهد افزایش لفاظی های ضد روسی هستیم. متاسفانه، ما به این رفتارها عادت کرده ایم. بایدن همچنین اظهاراتی درباره پیمان نیواستارت مطرح کرده که آخرین توافق تسلیحاتی بزرگ اتمی بین روسیه و آمریکاست و فوریه آینده میلادی منقضی می شود. این اظهارات دلگرم کننده هستند.

مسکو و واشنگتن مدت هاست که نتوانسته اند به توافق برای تمدید این پیمان یا یک پیمان جدید دست پیدا کنند اگرچه فرستاده ترامپ برای کنترل تسلیحات روز سه شنبه گفته بود که پیشرفت مهمی در مذاکرات دو جانبه به دست آمده است.

پوتین ادامه داد: بایدن علنا اعلام کرده که آماده تمدید نیواستارت یا دستیابی به یک پیمان جدید برای محدود کردن تسلیحات استراتژیک است و این یک مولفه بسیار جدی برای همکاری بین دو کشور در آینده به شمار می رود.

رهبر روسیه همچنین از این گفته که وظایف ریاست جمهوری او روی روابطش با افرادی که به او نزدیک هستند، تاثیر گذاشته است، انتقاد کرد. او گفت گرچه گاهی در تمام این سال های خدمت احساس می کرده فقط یک کارگزار است اما سعی کرده شاخصه های انسانی خود را حفظ کند.

پوتین گفت: دوستانم از مدرسه و دیگران می گویند که من چندان تغییر نکرده ام. آنها در موقعیت بهتری برای قضاوت هستند تا خودم. خب می دانید من دوست ندارم شاخصه های انسانی را از دست بدهم. مرا ببخشید اما مساله این است که شما وقتی به این سمت می رسید، گاهی احساس می شود که شما انسانیت را کنار می گذارید و چیز جز یک کارگزار صرف نمی شوید. با وجود این محدودیت ها، کارم ارزشمند است. چیزی وجود دارد که این محدودیت ها را جبران می کند و بهترین پاداش، رضایتی است که شما از نحوه اعتماد مردم کسب می کنید. این خیلی مهم است.

پوتین در بحث تقویت روابط تجاری با آمریکا در بحبوحه کرونا هم گفت، دو طرف به نتایج خوبی در بحث تثبیت بازارهای انرژی جهان دست یافته اند.

به گفته پوتین، روسیه و ایالات متحده در تقویت تجارت تلاش می کنند و باید شماری از پروژه های مشترک برای ایجاد یک شورای بازرگانی، یک شورای کارشناسی و غیره انجام شود.

رئیس جمهوری روسیه اضافه کرد: با این وجود گردش تجاری میان دو کشور در دوران ریاست جمهوری ترامپ افزایش یافت و به طور قابل توجهی رشد داشت، آن هم با وجود تمام محدودیت ها و حتی پاندمی کرونا. شاید مواردی از اصلاحات در بحث پاندمی بوده باشد اما به طور کلی فرایند رو به افزایش در تجارت وجود دارد.

به گفته رئیس جمهوری روسیه، مسکو و واشنگتن کار مشترکی برای ثبات بازار جهانی انرژی انجام داده اند. او اضافه کرد: البته ایالات متحده مایل به حفظ نوعی ثبات است تا فعالیت شرکت های نفتی خودش تضمین شود. ما با کمک یکدیگر به نتایج بسیار خوبی رسیدیم.

رئیس جمهوری روسیه همچنین در ادامه گفتگوی خود با تلویزیون روسیا-24 گفت، وقتی کسی تلاش می کند تا به ظاهر کسی که در راس یک کشور قرار گرفته است را مورد توهین یا تحقیر قرار دهد، در واقع به نوعی او را بالا می برد و درباره نفوذ و اقتدار فوق العاده آن صحبت می کند که این تا حدی به نفع ماست.

رئیس جمهوری روسیه این را هم گفت که مسکو در کارزار انتخاباتی ترامپ دخالت نمی کند چون به این رای دهندگان ربط دارد که خودشان کاندیدای مورد نظرشان را برگزینند. این اصلا به ما ربطی ندارد. به آنها اجازه دهید تا بر اساس تحولات موجود انتخاب کنند.

پوتین با اشاره به دو کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 202 آمریکا نیز به آن برچسب مظاهر سطح فرهنگ سیاسی یا فقدان آن را زد و بار دیگر تکرار کرد: ما در این مساله درگیر نمی شویم. اینها همه توسط فرآیندهای سیاسی داخلی، مسائل سیاسی داخلی و مسائل ایالات متحده معین می شود.

پوتین همچنین گفت: روسیه با هر رئیس جمهوری که توسط مردم آمریکا انتخاب شود، کار می کند. در دور نخست ریاست جمهوری ترامپ، روسیه و آمریکا فراز و نشیب های زیادی در روابط دو جانبه داشتند.تلاش برای متهم ساختن ترامپ به رابطه با روسیه و تمسخر او به ارتقای جایگاه او منجر شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1268

به "اظهارنظر پوتین درباره همکاری با رئیس جمهور بعدی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارنظر پوتین درباره همکاری با رئیس جمهور بعدی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید