اعلام موافقت وزیر کار برای بررسی افزایش دستمزد کارگران ، اعلام پیش شرط افزایش حقوق

به گزارش مجله پیکوشو، وزیر کار گفت: در صورتی که دستمزد کارمندان دوباره افزایش یابد، درباره بررسی مجدد دستمزد کارگران تشکیل جلسه می دهیم. عدد و رقم دستمزد برای حداقل بگیرها است, کارگران می توانند از قدرت چانه زنی استفاده کنند و حقوق بیشتری دریافت کنند.

اعلام موافقت وزیر کار برای بررسی افزایش دستمزد کارگران ، اعلام پیش شرط افزایش حقوق

به گزارش خبرنگاران، سید صولت مرتضوی, وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی درباره برگزاری جلسه شورای عالی کار برای بررسی مجدد دستمزد 1402 کارگران گفت: در آخرین جلسه شورای عالی کار که دستمزد تعیین شد, برخی سؤال کردند که اگر به هرشکلی دولت تصمیم به افزایش مجدد دستمزد کارمندان بگیرد و لایحه ای را به مجلس ارسال کند و مجلس تصویب و آن را ابلاغ کند, آیا درباره حقوق کارگران در چنین شرایطی تنونظر می کنید؟ ما نیز پاسخ دادیم به فرض اینکه این موضوع محقق شود حتماً انجام می دهیم.

وی گفت: به اعتبار قانون هر سال تنها یک بار حقوق کارگران بررسی می شود, مگر موضوع خاصی باشد و پیشنهادات نو پیش بیاید، ضمن اینکه ما حداقل حقوق کارگران را در شورای عالی کار تعیین کردیم, اما حداقل بگیران می توانند از قدرت چانه زنی استفاده کنند و دستمزد بیشتری متناسب با تخصص خود دریافت کنند.

مرتضوی اظهار کرد: این عدد کف را تعیین کردیم که کسی از این مقدار کمتر پرداخت نکند، امکان پرداخت بیشتر برای همه کارفرمایان هست و امیدواریم با تمهیدات دولت در حوزه کالابرگ بخش اندکی از مسائل معیشتی با این طرح حل شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 مرداد 1402 بروزرسانی: 21 مرداد 1402 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 2299

به "اعلام موافقت وزیر کار برای بررسی افزایش دستمزد کارگران ، اعلام پیش شرط افزایش حقوق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام موافقت وزیر کار برای بررسی افزایش دستمزد کارگران ، اعلام پیش شرط افزایش حقوق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید