اولیانوف: نشست شورای حکام 7 ژوئن شروع می گردد، 2 گزارش آژانس درباره ایران در دستور کار است

به گزارش مجله پیکوشو، نماینده روسیه در وین در صفحه توییترش جزئیاتی را درباره برگزاری جلسه آینده شورای حکام و موضوعات در دستور کار آن اعلام کرد.

اولیانوف: نشست شورای حکام 7 ژوئن شروع می گردد، 2 گزارش آژانس درباره ایران در دستور کار است

به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در صفحه توییترش درباره جلسه آینده شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی نوشت: جلسه شورای حکام 7 ژوئن [فردا] با دستور کاری گسترده شروع می گردد. در میان موضوعات دیگر، به دو گزارش مدیرکل آژانس می پردازد که چندان برای ایران خوشایند نیست، اما انتظار می رود اتفاق خاصی نیافتد.

اولیانوف در این راستا ادامه داد: همه درک می نمایند که ایجاد مانع در مذاکرات وین جایز نیست.

اظهارات نماینده روسیه در وین در پی این مطرح می گردد که نشریه پولیتیکو روز آدینه گزارش داد، شورای حکام، شامل 35 کشور عضو نشستی خواهد داشت تا مذاکراتی پیرامون گزارش های اخیر درباره ایران انجام دهد. شورای حکام همچنین درباره گزارش محرمانه دومی بحث و گفت و گو خواهد نمود که به وجود ذرات اورانیوم به قدمت دهه ها قبل در چند محل در ایران می پردازد. علیرغم این، دو دیپلمات که در مذاکرات وین مشارکت دارند و می خواستند نامشان فاش نگردد، به پولیتیکو گفتند که گمان نمی نمایند نشست شورای حکام آژانس مذاکرات هسته ای را از راستا خارج کند، چون احتمالا شورا از صدور قطعنامه ای علیه ایران خودداری خواهد نمود.

مذاکرات میان اعضای کمیسیون مشترک برجام درباره احیای توافق هسته ای در وین و با حضور آمریکا در مقر مذاکرات از ماه گذشته برگزار شده است.

آمریکا و ایران مذاکرات مستقیم یا غیرمستقیمی نداشته اند و نمایندگان دولت آمریکا با نمایندگان سایر اعضای برجام در این زمینه رایزنی می نمایند.

براساس این گزارش، اقدامات لازم برای احیای توافق هسته ای به وسیله بازگشت دوجانبه تهران-واشنگتن به آن در دو کارگروه مجزا آنالیز می گردد که شامل بازگشت ایران به اجرای کامل تعهدات برجامی اش و لغو تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران می باشد. این تحریم ها پس از خروج دولت پیشین آمریکا از توافق هسته ای علیه ایران اعمال یا بازگردانی شدند.

ایران خواهان لغو تمامی تحریم های اعمال شده علیه خود است و دولت آمریکا تا به امروز بیان نموده آماده لغو تحریم های ناسازگار با برجام است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1695

به "اولیانوف: نشست شورای حکام 7 ژوئن شروع می گردد، 2 گزارش آژانس درباره ایران در دستور کار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولیانوف: نشست شورای حکام 7 ژوئن شروع می گردد، 2 گزارش آژانس درباره ایران در دستور کار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید