خبر مقام ارشد اروپایی از حصول پیشرفت متوسط در سومین هفته مذاکرات برجام

به گزارش مجله پیکوشو، خبرنگاران : دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام 13 فروردین ماه به صورت مجازی برگزار و پس از توافق حاصله مقرر شد روز سه شنبه 17 فروردین این گفت وگوها به صورت حضوری و رو در رو دنبال گردد و در نهایت هم این نشست برگزار و پس از آن توافق شد دو کارگروه در حوزه تحریم ها و هسته ای تشکیل و آنالیز ها را انجام دهد.

خبر مقام ارشد اروپایی از حصول پیشرفت متوسط در سومین هفته مذاکرات برجام

به گزارش به نقل از فارس، معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در پیغامی توییتری نوشت که پیشرفت های متوسطی در سومین هفته مذاکرات حاصل شد.

انریکه مورا معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا پیغامی توییتری درباره سومین هفته نشست کمیسیون مشترک برجام پرداخت.

وی در این پیغام نوشت: کمیسیون مشترک برجام سومین هفته مذاکرات خود در وین را به سرانجام رساند. پیشرفت های متوسطی حاصل شده اما جزئیات بیشتر با پیچیدگی های بیشتر همراه است. ما هفته آینده برای ادامه کار گرد هم می آییم.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اتریش نیز در پیغام توییتری با اشاره به سرانجام نشست کمیسیون مشترک برجام نوشت که در نشستی که از روز سه شنبه شروع شد پیشرفت مداومی حاصل شد اگر چه موضوعات حل نشده بسیاری هنوز باقی مانده است.

اولیانوف با اشاره به این موضوع که نشست بعدی روز 7 مه (17 اردیبهشت) برگزار خواهد شد، نوشت: گروه های کارشناسی طی روزهای آینده کار بر روی متن توافق را ادامه خواهند داد.

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اتریش در پیغام توییتری دیگر نوشت: هنوز زود است که اعلام رضایت کنیم اما دلایلی برای ابراز خوشبینی مطمئنانه وجود دارد. یک هدف کلی وجود دارد که کوشش می گردد مذاکرات طی سه هفته آینده به نتیجه برسد.

نشست کمیسیون مشترک برجام که با حضور هیأت های ایران و گروه 1+4 در وین از سر گرفته شده بود، ساعتی پیش سرانجام یافت.

حاضران در این نشست آخرین شرایط رایزنی های کارگروه های کارشناسی در حوزه های لغو تحریم، هسته ای و ترتیبات اجرایی را مورد بحث و آنالیز قرار دادند.

با توجه به تصمیم قبلی کمیسیون در مورد تسریع فرایند رایزنی ها، گفت وگوهای این هفته در قالب های دوجانبه یا چندجانبه به شکل فشرده ادامه یافت و طرفها کوشش کردند تا اختلاف نظرات در مورد متون را به حداقل برسانند.

طرفها توافق کردند که در دور آینده گفتگوها کار با سرعت و جدیت بیشتری ادامه پیدا کند.

دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام 13 فروردین ماه به صورت مجازی برگزار و پس از توافق حاصله مقرر شد روز سه شنبه 17 فروردین این گفت وگوها به صورت حضوری و رو در رو دنبال گردد و در نهایت هم این نشست برگزار و پس از آن توافق شد دو کارگروه در حوزه تحریم ها و هسته ای تشکیل و آنالیز ها را انجام دهد. نتایج آنالیز های این دو کارگروه به نشست کمیسیون برجام در روز آدینه 20 فروردین منعکس و اعلام شد که هیأت های برای تنفس و مشورت به پایتخت ها برمی گردند و مقرر شد روز چهارشنبه 25 فروردین دوباره در وین گردهم بیایند. این نشست با یک روز تاخیر به دلیل ابتلای یکی از اعضای هیأت اتحادیه اروپا به کرونا در روز پنجشنبه 26 فروردین برگزار و مقرر شد که نشست های کارشناسی به کار خود ادامه دهند.

نشست کمیسیون مشترک برجام نیز روز شنبه 28 فروردین ماه در وین برگزار گردید و در این چند روز رایزنی ها در سطوح کارشناسی و کارگروه ها ادامه داشت. نشست بعدی هم روز سه شنبه 31 فروردین ماه در وین برگزار و هیأت های توافق کردند که دوباره گفت وگوها را از سر بگیرند که نشست مزبور سه شنبه هفتم اردیبهشت ماه در گرندهتل وین برگزار گردید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1641

به "خبر مقام ارشد اروپایی از حصول پیشرفت متوسط در سومین هفته مذاکرات برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مقام ارشد اروپایی از حصول پیشرفت متوسط در سومین هفته مذاکرات برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید