بهره مندی مودیان از مزایای قانون پایانه های فروشگاهی

به گزارش مجله پیکوشو، تهران (پانا) - رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی می گوید براساس قانون پایانه های فروشگاهی، اصل بر صحت اطلاعات مودیان است مگر آنکه خلاف آن ثابت گردد.

بهره مندی مودیان از مزایای قانون پایانه های فروشگاهی

به گزارش سازمان امور مالیاتی ایران، کوروش محمدی رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت: براساس قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، فعالان مالی در سامانه مودیان ثبت نام نموده و هنگام فروش کالا یا ارائه خدمات از انواع مختلف پایانه های فروشگاهی استفاده می نمایند که این امر، موجب افزایش شفافیت مالی و عدالت اجتماعی می گردد.

وی اضافه کرد: پایانه فروشگاهی شامل رایانه، دستگاه کارتخوان بانکی، درگاه پرداخت الکترونیکی یا هر وسیله دیگری است که امکان اتصال به شبکه های الکترونیکی پرداخت رسمی کشور و سامانه مودیان را داشته باشد و از قابلیت صدور صورتحساب الکترونیکی هم برخوردار باشد.

رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری مثل صندوق فروش، ترازوی دیجیتال، نرم افزارهای فروش، نرم افزارهای کاربردی روی گوشی های هوشمند و سامانه های فروش یکپارچه، به شرطی که استانداردهای اعلام شده به وسیله مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی کشور را داشته باشند، پایانه فروشگاهی محسوب می شوند.

محمدی توضیح داد: قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، برای مودیانی که در این سامانه ثبت نام نمایند، مزایا، تسهیلات و جوایز مالیاتی در نظر گرفته که مودیان ضروری است برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مرکز تنظیم مقررات پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان مالیاتی به نشانی rcp.tax.gov.ir مراجعه نمایند.

وی در مورد مزایای این قانون گفت: براساس این قانون، اصل بر صحت اطلاعات مودیان است مگر آنکه خلاف آن ثابت گردد. بعلاوه ماموران مالیاتی جز در مواردی که تخلفی اجرا شده باشد، حق ندارند به محل فعالیت این مودیان مراجعه نمایند. علاوه بر این، مودیانی که در سامانه مذکور ثبت نام و از پایانه فروشگاهی استفاده می نمایند، نیازی به پرکردن اظهارنامه مالیات بر ارزش اضافه کرده و بعلاوه ارایه لیست معاملات فصلی ندارند و اظهارنامه عملکرد این گروه از مودیان در صورت انطباق با پایگاه اطلاعات مالیاتی، بدون رسیدگی پذیرفته می گردد.

رئیس مرکز تنظیم مقررات پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در مورد جرایم پیش بینی شده در صورت عدم انجام تکالیف قانونی هم گفت: از جمله جرایم پیش بینی شده می توان به اعمال جرایم نقدی، محرومیت از اعمال معافیت های مالیاتی، نرخ صفر و مشوق های قانون مالیات های مستقیم و ابطال مجوز فعالیت واحد متخلف و مسدود شدن درگاه ها و پایانه های پرداخت واحد متخلف اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1837

به "بهره مندی مودیان از مزایای قانون پایانه های فروشگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره مندی مودیان از مزایای قانون پایانه های فروشگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید