تشدید بارش برف و باران در آذربایجان غربی

به گزارش پیکوشو، رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: فعالیت سامانه بارشی که از روز گذشته وارد آذربایجان غربی شده از امشب به صورت بارش برف و باران تشدید می گردد.

تشدید بارش برف و باران در آذربایجان غربی

برای سفری دلچسب با قیمت های تور آذربایجان همراه شوید و از شهر زیبای باکو دیدن کنید و با فرهنگ مردم خونگرم آذربایجان آشنا شوید.

به گزارش خبرنگاران اردلان محمدپور روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: آنالیز نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد فعالیت این سامانه از امشب تا روز شنبه هفته آینده در این منطقه به فعالیت خود ادامه می دهد.

وی با اشاره به اینکه این سامانه بیشتر مناطق جنوب و مرکز آذربایجان غربی را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد، اضافه نمود: بیشترین فعالیت این سامانه به صورت افزایش ابر، بارش برف و باران و وزش باد گاهی شدید بوده و بارش ها در مناطق مرتفع و کوهستانی به صورت برف خواهد بود.

وی اضافه نمود: با خروج این سامانه از اواخر روز شنبه هفته آینده، دمای هوای استان به طور میانگین سه تا پنج درجه سانتی گراد کاهش پیدا می نماید.

رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با آغاز فعالیت این سامانه تا به امروز در آذربایجان غربی بیشترین بارش در پیرانشهر به مقدار 15 میلی متر ثبت شده و بارش ها در اشنویه 5.2 میلی متر، در سردشت 3.1 میلی متر و در مهاباد 2 میلی متر بوده است.

وی در مورد سرعت وزش باد نیز اضافه نمود: طی شبانه روز گذشته بیشترین سرعت وزش باد در اشنویه با سرعت 61 کیلومتر در ساعت (17 متر در ثانیه) ثبت شد و سرعت باد در نقده به 58 کیلومتر در ساعت (16 متر در ثانیه) و در مهاباد به 50 کیلومتر در ساعت (14 متر در ثانیه) رسید.

وی گفت: طی شبانه روز گذشته تکاب با دمای منفی 2 درجه سانتی گراد سردترین شهر استان و بوکان و میاندوآب با حداکثر دمای 17 درجه سانتی گراد گرم ترین شهرهای آذربایجان غربی بود.

محمدپور، گفت: در این مدت دمای هوای ارومیه بین صفر تا 13 درجه سانتی گراد و دمای مهاباد نیز بین چهار تا 15 درجه سانتی گراد در نوسان بود.

طی پاییز سال جاری در مجموع 66.2 میلی متر بارندگی در آذربایجان غربی ثبت شد که این مقدار در مقایسه با بارش های سال قبل 58 درصد و در مقایسه با 92 میلی متر بارندگی میانگین بلند مدت نیز 28 درصد کاهش یافت.

آذربایجان غربی از استان های شمال غربی کشور است که در منطقه ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود 340 میلی متر است.

آب و هوای این آذربایجان غربی سرد و کوهستانی است و بارش ها در این استان از آبان ماه آغاز می گردد و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می یابد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 739

به "تشدید بارش برف و باران در آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید بارش برف و باران در آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید