تولد ترس از میان داستانی عاشقانه

به گزارش مجله پیکوشو، تا اینجا دنیای گردشگری وحشت را با معرفی شماری از ترسناک ترین مقاصد گردشگری دنیا شناختیم، اما گاهی عشق هم ناخواسته در این میان به دام می افتد.

تولد ترس از میان داستانی عاشقانه

در نگاه اول شاید به نظر نرسد که گاهی عشق هم می تواند مبدل به منبعی برای ترس و وحشت گردد، اما داستان قلعه ای قدیمی در ایتالیا این مسئله را به خوبی نشان می دهد. اصلا شاید درست تر این باشد که بگوییم اینجا نه ترس از روح یا حضوری ماورایی، که امواج درد و غمی رنگ باخته در طول هزاران سال، قلب ها را به درد آورده و سایه اندوه را بر فضای قدیمی و چه بسی دلپذیر این قلعه مستولی کرده است.

با این مقدمه شاید خود شما هم دریافته باشید که داستان امروز ما از جنس دیگری است، از جنس عشق های نافرجام، از دلدادگان ناامیدی که در نهایت مرگ را به زندگی بدون هم ترجیح می دهند و عجیب این داستان چه آشنا است. با خبرنگاران همراه باشید.

قلعه باردی (Bardi) که از منظرهی عالی رو به دره امیلیا - رومانا (Emilia- Romagna) برخوردار است، در شمال کشور ایتالیا قرار گرفته است. این قلعه در سال 900 ساخته شده و یکی از گنجینه های ارزشمند این کشور و بازمانده ای جادویی از دوران قرون وسطی است. گفته می گردد که قدمت این قلعه به دوران لشکرکشی هانیبال به روم برمی گردد. ظاهرا حین پیشروی سواره نظام فیل سوار او، آخرین فیل که باردوس (Bardus) نام داشته، در همین نقطه می میرد.

اما آنچه این قلعه را بیش از پیش به معروفیت رسانده است، داستانی است عاشقانه اما غم انگیز، به غمناکی اثر باشکوه و تراژیک ویلیام شکسپیر یعنی رومئو و ژولیت. از طرف دیگر همین داستان عاشقانه باعث شده که این قلعه به عنوان مکانی تسخیر شده نیز معرفی گردد.

اما داستان این عشق نافرجام و تراژدی نهفته در آن چیست؟ در داستان ها آمده دختر مالک قلعه زنی جوان بود به نام سولست (Soleste) که در دام عشق شوالیه ای جوان به نام موروئلو (Moroello) اسیر شده بود. اما دست تقدیر سرنوشتی شوم برای این دو تدارک دیده بود، شوالیه رهسپار جنگی طولانی شد و سولست وقت زیادی را به امید بازگشت محبوبش در برج فوقانی قلعه سپری کرده و ساعت ها به دوردست ها خیره شده و در آروزی دیدار محبوب بود. یک روز بالاخره انتظار به سر آمد و او از دور شبح سوارانی را مشاهده کرد که در حال بازگشت به سوی قلعه بودند.

اما شوربختانه شادی او دوام چندانی نداشت، چرا که وقتی آنها به حد کافی به قلعه نزدیک شدند، او پی برد که رنگ لباس آنها از آن دشمن است. این منظره شوک شدیدی به دختر بیچاره وارد کرد، به طوری که به علت شدت غم و اندوه ناشی از تصور مرگ موروئلو، خود را از برج قلعه به زیر افکنده و جان سپرد. اما داستان در اینجا به سرانجام نمی رسد و غمنامه این دو همچنان ادامه دارد.

اوج این داستان تراژیک در این حقیقت خلاصه شده که سواران بازآمده نه از لشکریان دشمن، که همان موروئلو و افرادش بودند که برای نشان دادن پیروزی خود، از رنگ لباس دشمن مغلوب استفاده کرده بودند. به محض نزدیک تر شدن به قلعه، شوالیه بخت برگشته جسد دختر مورد علاقه اش را بی جان روی زمین پیدا کرده و بعد از کشف علت خودکشی، او نیز به زندگی خود سرانجام داد.

از آن زمان تا کنون بارها افراد مختلفی خبر از مشاهده روح سرگردان شوالیه دادند که در جستجوی عشق از دست رفته اش این سو و آن سو می رود. به عنوان نمونه تصویر زیر از طریق یکی از محققان پدیده های ماورایی و در یکی از اتاق های قلعه گرفته شده است. به نظر می رسد که او عکسی از روح موروئلو را به ثبت رسانده است.

قلعه باردی که با نام لندی (Landi Castle) نیز شناخته می گردد - نام خانوادگی مرسوم در دوران امپراتوری روم - دارای اتاقی مخصوص شکنجه است که درست در نزدیکی آشپزخانه قدیمی قلعه واقع شده است. محققان می گویند که از حیث رخدادهای عجیب، این نقطه از قلعه بسیار فعال است. به هر حال این قلعه تا به امروز معروفیت خود را به خوبی حفظ کرده و هم به عنوان مقصد گردشگری پرطرفدار و هم به علت تاریخچه ارزشمند خود بسیار مورد توجه است. امروزه قلعه باردی به عنوان مکانی برای برگزاری جشن های عروسی و فعالیت های متعدد مورد استفاده قرار گرفته است.

قلعه باردی - ایتالیا

امیدوارم از مطالعه این مطلب و همراهی با ما لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظرات، پیشنهادات و نقدها سازنده شما عزیزان هستیم.

منبع: کجارو / seeksghosts.blogspot.com
انتشار: 22 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 2061

به "تولد ترس از میان داستانی عاشقانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولد ترس از میان داستانی عاشقانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید