خبرنگاران بخش خصوصی 7000 میلیارد ریال در حمل و نقل خراسان رضوی سرمایه گذاری کرد

به گزارش پیکوشو، مشهد- خبرنگاران- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: تا به امروز حدود هفت هزار میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در زیرساختهای ایمنی و حمل و نقل این استان سرمایه گذاری شده است.

خبرنگاران بخش خصوصی 7000 میلیارد ریال در حمل و نقل خراسان رضوی سرمایه گذاری کرد

به گزارش روز شنبه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، ابراهیم نصری در تشریح شرایط حمل و نقل و ایمنی در این استان اضافه نمود: این حجم بزرگ از سرمایه گذاری بخش خصوصی در زیرساختهایی همچون مجتمع های خدمات رفاهی، شهرکهای حمل و نقل، خاتمهه های بار، پل های عابر پیاده و تابلوهای تبلیغاتی اجرا شده است.

وی ادامه داد: ارتقای ایمنی جاده ها، از اولویتهای مهم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور است و ورود بخش خصوصی به این حوزه از سالها قبل در دستور کار این سازمان بوده است، از آنجا که مطابق قوانین، احداث مجتمع های خدمات رفاهی، احداث شهرکهای حمل و نقل، خاتمهه های بار، پلهای عابر پیاده و بهره برداری از تابلوهای تبلیغاتی در جاده ها توسط دولت ممنوع است این فعالیتها تنها با سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت می گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: یکی از بزرگترین شهرکهای حمل و نقل کشور در شهرستان خواف در دست احداث است که حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که ظرفیت پذیرش و بارگیری حدود یک هزار دستگاه کامیون در روز را خواهد داشت.

وی اضافه نمود: شهرک حمل و نقل شهرستان تایباد نیز با پیشرفت فیزیکی حدود 20 درصد در حال احداث است که با خاتمه این طرح نیز ظرفیت پذیرش و بارگیری حدود 500 دستگاه کامیون در روز در این شهرک ایجاد خواهد شد.

نصری ادامه داد: موافقت اصولی احداث شهرک حمل و نقل سبزوار نیز صادر و سرمایه گذار آن در حال پیگیری دریافت مجوزهای ضروری است، همچنین موافقت اصولی احداث خاتمهه بار در شهرستانهای نیشابور و تربت جام صادر شده که این دو طرح نیز در مرحله اخذ سایر مجوزها می باشند. مطالعات احداث پارک لجستیک در تربت حیدریه و چناران نیز در دستور کار است که پس از خاتمه مطالعات وارد فاز جذب سرمایه گذار خواهیم شد.

وی با تاکید بر لزوم تامین ایمنی ترددکنندگان در جاده ها، اعم از رانندگان و عابران پیاده گفت: با مشارکت صددرصدی بخش خصوصی، 28 دستگاه پل عابر پیاده با هزینه حدود 350 میلیارد ریال در جاده های استان ساخته و نصب شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی اضافه نمود: 137 دستگاه تابلوی تبلیغاتی نیز در حاشیه راههای استان نصب و در حال بهره برداری توسط بخش خصوصی است که نصب این تابلوها جز مباحث درآمدزایی، بخشی از مبلمان جاده نیز محسوب می گردد.

وی به تاثیر مستقیم سرمایه گذاری اجرا شده در ایجاد اشتغال پایدار اشاره و اعلام کرد: سرمایه گذاری های اجرا شده در این بخشها تا به امروز 2 هزار و 800 شغل مستقیم ایجاد نموده و پیش بینی می گردد با تکمیل طرحهای نیمه تمام و جدید، این تعداد به پنج هزار شغل افزایش یابد.

نصری ادامه داد: به منظور جذب سرمایه گذاران جدید، ضوابط و حداقل های این سازمان برای صدور مجوزها تسهیل شده و در راستای حمایت از سرمایه گذاران نیز تسهیلاتی توسط این سازمان در نظر گرفته شده است که به اغلب سرمایه گذاران تخصیص می یابد ضمن اینکه سرمایه گذاران می توانند در صورت احتیاج و امکان از تسهیلات مرتبط این حوزه در بانکها و سایر دستگاههای استان نیز بهره مند گردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1437

به "خبرنگاران بخش خصوصی 7000 میلیارد ریال در حمل و نقل خراسان رضوی سرمایه گذاری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بخش خصوصی 7000 میلیارد ریال در حمل و نقل خراسان رضوی سرمایه گذاری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید