درآمد پنجاه میلیون تومانی فروش نوزاد

به گزارش پیکوشو، به دنبال انتشار تصاویری از فروش چندین نوزاد در فضای مجازی و واکنش شدید افکار عمومی، پلیس پایتخت که به موضوع ورود نموده بود این افراد را دستگیر کرد.

درآمد پنجاه میلیون تومانی فروش نوزاد

به گزارش ایسنا، اوایل هفته جاری بود که تصاویری از چندین پست و استوری اینستاگرامی که در آن تصویر چند نوزاد به اشتراک گذاشته شده و مبلغی برای فروش شان اعلام شده بود، در فضای مجازی منتشر شد.

انتشار این تصاویر واکنش بسیاری از کاربران فضای مجازی و افکار عمومی را در پی داشت به طوری که بسیاری از شهفرایندان در تماس با پلیس خواهان برخورد با عوامل این اقدام شدند.

پلیس فتا نیز رسیدگی به موضوع را در دستور کار ویژه خود قرار داده و عوامل رصد این پلیس پیروز شدند تا با استفاده از شیوه و شگرد های پلیسی یکی از متهمان این پفراینده را شناسایی و دستگیر نمایند.

با دستگیری متهم که جوانی 27 ساله بود، دو نفر دیگر نیز در ارتباط با این پفراینده شناسایی و از سوی پلیس دستگیر شدند.

با دستگیری این افراد دو نوزاد که یکی 20 روزه و دیگری دو ماهه بود توسط ماموران پلیس نجات داده شده است. نوزادانی که به گفته متهم دستگیر شده، از خانواده افراد بی بضاعت بوده و در ازای مبلغی اندک واگذار شده بودند؛ این ادعا البته از سوی پلیس در حال آنالیز است.

سردار رحیمی رئیس پلیس پایتخت در خصوص این پفراینده به ایسنا گفت: این پفراینده در مراحل اولیه تحقیق واقع شده است و با توجه به اینکه متهمان آن ساعاتی پیش دستگیر شده اند، تحقیقات تکمیلی از سوی عوامل انتظامی در حال اجرا است، اما آنچه که قطعی است این است که متهمان در ازای دریافت مبالغی قصد فروش نوزاد را داشتند.

به گفته رحیمی، پس از انتشار تصاویری از این نوزادان در فضای مجازی تماس های زیادی با پلیس برقرار شده که در آن از نیروی انتظامی خواسته شده بود که با عوامل این اقدام برخوردی قاطع داشته باشند.

فرمانده انتظامی تهران عظیم گفت که هرگونه تحقیقات درباره دیگر نوزادان احتاقتصادی که ممکن است مورد خرید و فروش واقع شده و همچنین همدستان این افراد در حال اجرا است و این پفراینده جزو مواردی است که پلیس به طور جد و ویژه در حال رسیدگی به آن است.

به گفته رحیمی، هیچ یک از متهمان دستگیر شده دارای سابقه نیستند.

متهم: احتیاج اقتصادی داشتم، نوزادفروشی کردم

مهدی. الف متهم این پفراینده درباره چرایی انجام این اقدام به ایسنا گفت: احتیاج اقتصادی داشتم و دست به این کار زدم. من تنها نبودم و فقط به عنوان واسطه عمل می کردم.

این جوان مدعی شد که دو سه نفر دیگر نیز در خرید و فروش نوزادان نقش داشتند و او بابت معامله این نوزاد مبلغی حدود پنج میلیون تومان به دست آورده است.

این ادعا در حالی مطرح شده که برابر تحقیقات اولیه پلیس این نوزادان به مبلغی حدود 5 تا 10 میلیون تومان خریداری شده و به قیمت حدود 40 تا 50 میلیون تومان به فروش می رسیدند.

متهم درباره شیوه و شگرد کار خود نیز گفت: صفحاتی را در اینستاگرام ایجاد نموده و با قرار دادن تصاویری از نوزادان اعلام می کردم که قصد فروش آن ها را به شرط واگذاری سرپرستی شان دارم. افراد متقاضی نیز به وسیله اینستاگرام به من پیغام می دادند و پس از آنکه از هویتشان مطمئن می شدم و با آن ها قرار گذاشته و نوزاد را به آن ها تحویل می دادیم.

به گفته متهم، این نوزادان به خانواده هایی تحویل داده می شدند که امکان فرزندآوری و بچه دار شدن برایشان وجود نداشت.

متهم در خصوص اینکه چرا دست به چنین کاری زده، ادعا کرد: بیکار بودم و با توجه به احتیاج اقتصادی ای که داشتم دست به این کار زدم البته من این نوزادان را از خانواده هایی که وضع اقتصادی خوبی نداشتند تحویل می گرفتم و به خانواده هایی که بتوانند آینده بهتری برای نوزاد رقم بزنند، تحویل می دادم. این باعث می شد تا زندگی این نوزادان نیز بهتر گردد!

خریدار نوزاد: گفتند پدر و مادر راضی است

زنی که نوزادی دو ماهه را در آغوش داشت درباره فرایند خرید نوزاد به ایسنا گفت: من یک فرزند حدود 11 ساله دارم و، چون دیگر امکان بچه دار شدن برایم وجود نداشت، پس از مشاهده آگهی تصمیم به خرید بچه گرفتم.

این زن ادامه داد: پس از مشاهده تصاویر و قرار گذاشتن، فرد واسطه به من گفت که خانواده این نوزاد از فروش فرزندشان رضایت دارند و بنا شد تا 50 میلیون تومان به آن ها بدهیم. اما من تاکید کردم که حتما قبل از پرداخت پول باید خانواده این نوزاد را ببینم و آن ها نیز به من قول دادند که طی جلسه ای با خانواده نوزاد صحبت خواهیم کرد.

این زن که به همراه همسرش در مقر پلیس حضور داشت، گفت: مدتی بعد خبری از مادر این نوزاد نشد و دو زن میانسال نزد من آمده و ادعا کردند که، چون مادر نوزاد حال روحی خوبی ندارد آن ها از طرف مادر نوزاد آمده اند من هم با شنیدن صحبت های آن ها دلم آرام شد که حتما طرف مقابل رضایت دارد. حتی به من گفتند که سرپرستی بچه را به من واگذار می نمایند و می توانیم برایش شناسنامه نیز بگیریم، اما متاسفانه این اقدام انجام نشد تا اینکه فهمیدیم این فرایند غیرقانونی و مجرمانه بوده و امروز پیش پلیس آمدیم.

آنالیز این پفراینده از سوی پلیس همچنان ادامه دارد. از متهم پفراینده دستگاه کارتخوان سیار نیز کشف شده است و اسناد و شواهد در حال آنالیز است.

برابر تحقیقات پلیس و طبق گفته سردار رحیمی رئیس پلیس پایتخت تحقیقات برای شناسایی دیگر نوزادانی که ممکن است علاوه بر این دو نوزاد به فروش رفته باشند در حال اجرا است، اما تا به امروز سند قطعی در این خصوص وجود ندارد.

رحیمی با تاکید بر اینکه تحقیقات تکمیلی در این زمینه در حال اجرا است، اظهار داشت: ابعاد مختلف این موضوع از سوی پلیس در حال آنالیز است. با توجه به اینکه نشانه هایی نیز از والدین دو نوزاد به دست آمده و آن ها تقریبا شناسایی شده اند، دو نوزاد تا معین تکلیف موضوع به بهزیستی منتقل خواهند شد.

رئیس پلیس پایتخت با هشدار نسبت به انجام چنین اقداماتی گفت: فرایند واگذاری سرپرستی تنها به وسیله بهزیستی صورت گرفته و مواردی از این دست جرم بسیار سنگینی دارد که هم برای فروشنده و هم برای خریدار مجازات در پی خواهد داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1100

به "درآمد پنجاه میلیون تومانی فروش نوزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درآمد پنجاه میلیون تومانی فروش نوزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید