قیمت ماسک در داروخانه ها، فروشگاه های اینترنتی و سوپرمارکت ها ، تولیدکنندگان ماسک موظف به ثبت اطلاعات هستند

به گزارش پیکوشو، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران گفت تمامی واحدهای تولیدکننده ماسک اعم از (صنعتی و صنفی) دارای تأییدیه وزارت بهداشت، از اول شهریور موظف به ثبت نام و درج اطلاعات واحد تولیدی خود در سامانه جامع تجارت ایران هستند.

قیمت ماسک در داروخانه ها، فروشگاه های اینترنتی و سوپرمارکت ها ، تولیدکنندگان ماسک موظف به ثبت اطلاعات هستند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا. مجتبی شیرقاضی اظهار کرد: واحدهای تولیدی باید عملکرد دریافت مواد اولیه و فروش ماسک خود را به صورت مستمر در سامانه به آدرس www.ntsw.ir ثبت کنند. همچنین مواداولیه تولید ماسک (ملت بلون) فقط در اختیار واحدهای تولیدکننده تاییدشده در سامانه قرار می گیرد.

شیر قاضی با بیان اینکه اولین جلسه مدیریت جامع مواد اولیه تولید ماسک در سازمان صمت استان تهران باحضور جمعی از مسئولان و تولیدکنندگان ماسک در سطح استان برگزار شد، شرح داد: در این جلسه مقرر شد درصورت مشاهده فعالیت واحدهای تولیدی خارج از سامانه مذکور و عرضه ماسک خارج از شبکه، از طریق معاونت بازرسی و نظارت با آن واحد متخلف حسب ضوابط و مقررات برخورد قانونی شود.

  • ادارات، دستگاه ها و فروشگاه های زنجیره ای برای دریافت ماسک به اتاق اصناف مراجعه کنند

همچنین به گفته معاون امور بازرگانی سازمان صمت تهران، کلیه ادارات، دستگاه ها و فروشگاه های زنجیره ای جهت تهیه ماسک مورد نیاز خود با ارائه درخواست کتبی باید به اتاق اصناف تهران مراجعه کنند.

وی درپایان گفت: تمامی واحدهای تولیدکننده مکلف به رعایت قیمت های مصوب ستاد لجستیک مقابله با کرونا شامل ماسک سه لایه صنعتی 1500 تومان و ماسک سه لایه صنفی(کارگاهی) 1300 هستند که در صورت مشاهده تخلف مراتب از طریق بازرسی و نظارت سازمان متبوع مطابق ضوابط و مقررات رفتار خواهد شد.

طبق اعلام مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صمت قیمت ماسک در داروخانه ها، فروشگاه های زنجیره ای و فروشگاه های اینترنتی باید 1300 تومان و در سوپرمارکت ها، خواربارفروشی ها ایستگاه های مترو و اتوبوس 1500 تومان باشد، اما مشاهدات میدانی هم نشان می دهد حداقل قیمت ماسک در داروخانه ها معمولاً 2000 تومان است و حتی 2500 و 3000 تومان هم فروخته می شود. البته وزارت صمت اواخر تیرماه وعده داده بود که با سیستمی شدن فرآیند تولید و توزیع ماسک، اگر تخلف هر یک از شبکه های تولید و توزیع احراز شود، سهمیه مواد اولیه آنها قطع می شود که این فرایند می تواند مانع از گران فروشی ماسک شود. در نهایت 13 مردادماه اعلام شد همه واحدهای تولید و توزیع ماسک موظفند فرایندهای مرتبط با تولید یا عرضه ماسک را در سامانه جامع تجارت یا سامانه ussd ثبت کنند.

درباره علت رعایت نشدن نرخ مصوب ماسک در داروخانه ها، اخیرا نایب رئیس انجمن داروسازان تهران هم گفته که ماسک سه لایه پرستاری صنعتی با قیمت مصوب دولتی در داروخانه ها پیدا نمی شود، اما همان برندهایی که ماسک صنعتی تولید می کنند، اقلام شان در بازار آزاد به وفور یافت می شود که این ماسک ها را بدون فاکتور و با قیمت بالای 2000 تومان به داروخانه ارائه می کنند.

  • واکسن ایرانی کرونا در چه مرحله ای است؟ | درمان کووید-19 با داروهای گیاهی دروغ است
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1208

به "قیمت ماسک در داروخانه ها، فروشگاه های اینترنتی و سوپرمارکت ها ، تولیدکنندگان ماسک موظف به ثبت اطلاعات هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت ماسک در داروخانه ها، فروشگاه های اینترنتی و سوپرمارکت ها ، تولیدکنندگان ماسک موظف به ثبت اطلاعات هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید