زرینچه: امیدوارم قول بازگشت استراماچونی مانند حرف های گذشته دروغ نباشد، پرسپولیسی ها قوی تر هستند و در وزارتخانه کارشان راحت تر انجام می گردد

به گزارش مجله پیکوشو، سرپرست مستعفی تیم فوتبال استقلال ابراز امیدواری کرد قول بازگشت آندره آ استراماچونی به این تیم مانند حرف های گذشته مسئولان استقلال نباشد و واقعاً او را برگردانند.

زرینچه: امیدوارم قول بازگشت استراماچونی مانند حرف های گذشته دروغ نباشد، پرسپولیسی ها قوی تر هستند و در وزارتخانه کارشان راحت تر انجام می گردد

به گزارش خبرنگاران، جواد زرینچه با حضور در برنامه سلام صبح بخیر در مورد اشکش هایش بعد از بازی پیکان گفت: چرا نباید ناراحت شوم؟ من یکی از اسطوره های باشگاه استقلال هستم. 13 سال خالصانه، صادقانه، بدون اینکه از کسی ریالی گرفته باشم و حق کسی را خورده باشم برای این تیم زحمت کشیدم. من برای تیم ملی این مملکت زحمت کشیدم. برای استقلال از جیب خودم خرج نموده ام، چون من عاشق تیم استقلال هستم. مثلاً وقتی به هتل می رویم تا پول باشگاه بیاید دو روز طول می کشد و ما باید خودمان کارت بکشیم، بچه ها را به اردو ببریم و ... .

وی ادامه داد: از این بابت ناراحت شدم که این حق من نبود به من بگویند زرینچه حیا کن، استقلال را رها کن. آنهایی که با این شعار می آیند، باید استقلال را نبینند. استقلال برای من و امثال من است. باشگاه زمانی که پول نداشت، ما پای این تیم ایستادیم و آن را نگه داشتیم. امثال مرحوم پورحیدری، آقای حجازی، آقای جباری، آقای روشن و خیلی از بچه هایی که با من هم بازی بودند، اما این راه اعتراض کردن نبود. این برخوردها خطی بود.

سرپرست مستعفی تیم فوتبال استقلال در واکنش به این موضوع که اعتراض طرفداران خطی بوده است، گفت: من آدم این آقایان را می شناسم. آنها جلوی باشگاه آمدند و شعار دادند. کسی که استقلالی باشد نمی رود لوگوی باشگاه استقلال را بردارد و مشکی کند. باشگاه را به هم بزند، جایگاه ها را بریزد و کامپیوتر را بشکند. اینها استقلالی نیستند. همین آدم ها را من قبل از اینکه داخل زمین بروم دیدم و به آنها گفتم به رفیق تان بگویید بالاخره کار خودش را کرد و آرامش استقلال را گرفت. آمدند در گوش بازیکنان ما گفتند فلانی دارد می آید. تا این حد وقیح هستند و آرامش تیم ما را گرفتند. آنها نگذاشتند از بازی مقابل پیکان به سلامت عبور کنیم.

زرینچه ادامه داد: اشک های من برای سال های سختی که با استقلال بودم و برای این تیم زحمت کشیدم و برای طرفدار این تیم خالصانه زحمت کشیدم، بود. اشک های من برای توهین نبود و هیچ وقت از شعار حیا کن و رها کن ناراحت نشدم و نمی شوم. ناراحتی ام از این بود که کسی که سال های سال صادقانه و خالصانه برای این تیم کار نموده به او حمله شده است، آن هم به خاطر کسانی که ول کن استقلال نیستند، ولی حاشیه های شان هست. آنها از پیشکسوتان سوءاستفاده می نمایند. از پیشکسوتان می خواهم آلت دست این آقایان نشوند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا برخی معترضان پول گرفته بودند؟، اظهار کرد: شما شک نکنید اگر منافعی برای من نداشته باشد دست به این کارها نمی زنم. در سال های گذشته املاک و مستغلات استقلال به نام چه کسانی خورد؟ غیر از کمپ حجازی جاهای دیگری هست که به اسامی دیگری ثبت شده است. سمت دماوند قرار بود زمینی را به شکل تعاونی در اختیار پیشکسوتان قرار بدهند، زمان ما و قبل از ما هم بود. متراژ آن زیاد بود. نمی خواهم به کسی تهمت بزنم و کسی را زیر سؤال ببرم. یک نمونه را می گویم. بازیکنانی که قرارداد یک ساله داشتند کنار می آمدند و 400 میلیون بابت رضایت نامه می دادند! می گفتند چون شما قرارداد ندارید، باید بابت رضایت نامه پول بدهید و از قرارداد 500 میلیون 250 میلیون را بازیکن برمی داشتند. از قوه قضاییه می خواهم به این مسائل ورود پیدا کند. امثال ما را باید می بردند تا به آنها می گفتیم مستنداتی هم هست. واقعیت این است که کسی اگر می تواند به این مسئله یاری کند خود بازیکنان هستند که می توانند بدون اینکه شناسایی شوند در این باره صحبت نمایند.

کاپیتان پیشین تیم فوتبال استقلال یادآور شد: در سال های گذشته زمان آقای حجازی اتفاقاتی افتاد که باعث برکناری ایشان شد. مدیریت وقت ایشان را کنار گذاشت، اما آمدند بازی مقابل سایپا را بزرگ کردند و گفتند بازیکنان باعث شدند آقای حجازی اخراج شود، اما این گونه نبود و خودشان آقای حجازی را اخراج کردند.

سرپرست پیشین تیم فوتبال استقلال در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا زمانی که زرینچه در هیئت مدیره بود، سکوت کرد، اظهار داشت: دوره من زیاد طول نکشید و من هم تازه فهمیدم. ما برای انتخاب سرمربی از چهار نفر رزومه گرفته بودیم و شب که جلسه را ترک کردیم 12 شب فهمیدم که حکم سرمربیگری قلعه نویی زده شده است. ما جلسه را ترک کردیم تا ببینیم فردا چه اتفاقی می افتد که این اتفاق صورت گرفت. مسائل زیاد است و از زمانی که ما بازی می کردیم این تیم مسائل و گرفتاری هایی دارد.

زرینچه در مورد اینکه منزوی، عضو هیئت مدیره باشگاه اعلام نموده است که استراماچونی امروز برمی شود، توضیح داد: امیدوارم این قول عین حرف های گذشته دروغ نباشد و واقعاً ایشان را برگردانند و این اتفاق خوب برای استقلال بیفتد. بچه های باغیرت تیم با آمدن استراماچونی قدرت گرفته اند و امیدوارم همین رویه را در این جهت سخت داشت باشیم. ما بازی های پلی آف آسیایی و جام حذفی را داریم که مهمترین فاکتور برای پیروزیت در نهایت بازگشت استراماچونی است و اگر برنشود تیم به بحران می خورد. امیدوارم با استراماچونی به توافق برسند. طبق شنیده های من 150 هزار دلار یا یورو از حقوق او عقب افتاده است و او 100 هزار دلار هم پیش می خواهد. در مجموع باشگاه باید 250 هزار یورو در حال حاضر بدهد و اینکه قرارداد دو ساله او یک ساله شود. این اتفاقات را باشگاه قبول نموده است تا ما استراماچونی را داشته باشیم. قطعاً بدون او نمی توانیم پیروز شویم. ما طرفداران خوبی داریم و با همین روال امیدواری زیادی به این تیم خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که علت ناراحتی استراماچونی و ماجرای سرکار گذاشتن او توسط باشگاه چه بود، گفت: این مسائل از زمان ورود او بوده است به خاطر شرایطی که ما داریم. استراماچونی نمی داند ما تحریم هستیم و مسائل اقتصادی داریم، اما خودمان که می دانیم. مسئولان می توانستند جلوتر از مربی حرکت نمایند تا به این مسائل نخوریم و با احساسات طرفداران بازی نکنیم. جابه جایی پول خیلی سخت است و باشگاه های دیگر هم درباره مربیان و بازیکنان خارجی این مشکل را دارند اما مسئولان که آگاهی دارند، باید جلوتر حرکت می کردند.

پیشکسوت باشگاه استقلال در پاسخ به این سؤال که آیا استراماچونی برای یک سال بالای یک میلیون یورو می خواهد؟، اظهار کرد: من اطلاعی ندارم و امیدوارم به هر شکل این موضوع حل شود. استراماچونی قرارداد دارد و مبلغ آن هم معلوم است. توافق جدیدی که خلیل زاده دیشب برای آن رفته است. امیدوارم پیروزیت آمیز باشد و به خواسته های استراماچونی در شرایطی که تیم ما دارد و طرفداران درخواست دارد، عمل شود.

زرینچه درباره غرامت سنگین خارجی ها توضیح داد: این موضوع ناشی از عدم آگاهی به قوانین و عدم حرفه ای بودن است. انگار که فکر نموده اند با یک مربی ایرانی نشستند و قرارداد می بندند. سال گذشته استقلال 40 میلیارد تومان بابت غرامت به خارجی هایش داده است که پول کمی نیست. اگر مربی خارجی می آورند باید قرارداد حرفه ای ببندند و تعهدات شان را عملی نمایند، نه اینکه مربی شکایت کند و شش سال دیگر به پولش برسد. برانکو، شفر، ویلموتس همگی طلب دارند. این پول را باید چه کسی بدهد؟ طرفدار؟ گرفتاری هایش برای کیست؟ در این سال ها چه استقلال و چه تیم های دیگر به اینکه طرفدار را چه در سطح ملی چه باشگاهی راضی نگه دارند، توجه ننموده اند. باید به خواسته های مردم گوش داده شود و به آنها احترام بگذارند. حال و روز ما خوب نیست نه در ورزش و نه مسائل اجتماعی. به مردم مان فکر کنیم که خوب و زحمتکش هستند. ان شاءالله جهتی را برویم که آنها دغدغه ای نداشته باشند و این دلخوشی را از طرفداران نگیریم.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا پیشکسوتان وضع موجود استقلال را تقصیر پرسپولیسی ها می دانند، اظهار داشت: خود آنها هم مشکل دارند و نزدیک 16، 17 میلیارد به برانکو بدهکارند، اما یک موقع هایی آوانس هایی به آن طرفی ها می دهند که طرفدار ناراحت می شود. مثلاً کارهای پرسپولیسی ها خیلی راحت تر انجام می شود. آنها قوی تر هستند و در وزارتخانه کارشان راحت تر انجام می شود. استقلال و پرسپولیس بدون یکدیگر معنایی ندارند و گرمی فوتبال با این دو تیم و طرفداران آنهاست. دغدغه های طرفداران را درک کنید، چیز زیادی نیست. این همه فساد و دزدی و بخور بخور می شود، آن وقت سالی 100 میلیارد برای باشگاه استقلال با این همه طرفدار چیزی است؟

سرپرست پیشین باشگاه استقلال درباره شایعه حذف عجیب از آسیا و سقوط این تیم به لیگ دو گفت: اگر طلب پروپیچ پرداخت نمی شد استقلال به لیگ دو سقوط می کرد. خدا پدر و مادر خطیر را بیامرزد که با کارهایی که کرد بدهی های فیفا برای بازی در جام جهانی پرداخت شد و از این خطر رها شدیم. شک نکنید سلطانی فر و مجموعه اش به این دو تیم علاقه مندند و آدم های خوبی هستند و دوست دارند ورزش کشور پیشرفت کند، اما متأسفانه حمایت آنها خیلی کمرنگ است و قوی نیست. استقلال و پرسپولیس قوی تر از این باید حمایت شوند. در زمانی که ما بازی می کردیم هر موقع حال و هوای استقلال و پرسپولیس خوب بود حال و هوای تیم ملی هم خوب بوده است. شادی این هشت هفته با استراماچونی با پول خریدنی نیست. چرا وقتی می توانیم کاری کنیم که مردم را شاد داشته باشیم، انجام نمی دهیم؟ این خدمت کردن جای دوری نمی رود و همواره مردم قدردان وزارت ورزش و مسئولان خواهند بود.

زرینچه ادامه داد: مهمترین مشکل ما، اقتصادی است. از کاپیتان مان وریا غفوری که 10 درصد پولش را گرفته تا بچه های دیگر که پولی نگرفته اند و آبروداری نموده اند، گلایه شان هم مدیریتی بود و هم اقتصادی. به آقای فتحی خسته نباشید می گویم تا جایی که توانستند زحمت کشیدند و این موضوع دیر یا زود شدن باید مدیریت می شد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در استقلال به بازیکنان به یک اندازه پول ندادند؟، اظهار داشت: بازیکن جدیدی آمده که قراردادش 300 میلیون بوده و از آن 30 درصد گرفته است، بازیکنی که از قدیم داشتیم مثل وریا (غفوری) و روزبه (چشمی)، فرشید (اسماعیلی) و سیدحسین (حسینی) سال گذشته باید تسویه می کردند، اما سال جاری 10، 12 درصد گرفته اند. دغدغه همه ما مسائل اقتصادی است و همواره گرفتار آن هستیم. باید یک جا یک تصمیم قوی گرفته شود. آیا ما استقلال و پرسپولیس و فوتبال را می خواهیم؟ روزانه نمی شود مدیریت کرد.

سرپرست پیشین تیم فوتبال استقلال درباره اتهام پولشویی به استراماچونی در ایتالیا، گفت: صد درصد این حرف را تأیید می کنم. دلیلی ندارد او دروغ بگوید. شما می بینید در شرایطی که کشور ما دارد این اتفاقات می افتد. الان پول هایی که از ایران خارج می شود، رصد می شود تا تأیید شود از کجا آمده و اینکه پولشویی یا تمیز است.

زرینچه در خاتمه اضافه نمود: من نه در فضای مجازی هستم نه می خواهم طرفدار جمع کنم. از آقای رئیس جمهور یک خواهشی دارم. مردم ما خیلی خوب هستند و لیاقت شان خیلی از بالاتر چیزی است که در آن زندگی می کنیم. امیدوارم به خواسته های مردم توجه شود، همین طور به خواسته های طرفداران باشگاه ها و امیدوارم روزی برسد که ما دغدغه نداشته باشیم و کنار هم با دل خوش زندگی کنیم و به جای بداخلاقی به هم عشق بورزیم. نخواستم کسی را متهم کنم و تهمت بزنم و امیدوارم استقلال به جایی که می خواهد با این طرفداران و استراماچونی و بازیکنان برسد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 694

به "زرینچه: امیدوارم قول بازگشت استراماچونی مانند حرف های گذشته دروغ نباشد، پرسپولیسی ها قوی تر هستند و در وزارتخانه کارشان راحت تر انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زرینچه: امیدوارم قول بازگشت استراماچونی مانند حرف های گذشته دروغ نباشد، پرسپولیسی ها قوی تر هستند و در وزارتخانه کارشان راحت تر انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید