شناسایی 99 نقطه تاریک در جاده های گیلان

به گزارش مجله پیکوشو، خبرنگاران/گیلان رئیس پلیس راه گیلان از شناسایی 99 نقطه فاقد سیستم روشنایی در جاده های گیلان خبر داد و گفت: پلیس راه استان از طریق شورای ترافیک و کمیسیون اجرایی ایمنی راه در حال پیگیری برای احداث روشنایی مقطعی برای این نقاط است.

شناسایی 99 نقطه تاریک در جاده های گیلان

سرهنگ جاور صفاری در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه اصلی ترین اولویت و هدف گذاری پلیس راه گیلان کاهش جان باختگان تصادفات جاده ای است، اظهار کرد: در این راستا پلیس راه علاوه بر ارتقاء فرهنگ رانندگی، آموزش کاربران ترافیکی، اجرای دقیق مقررات و ضوابط عبور و مرور، نگاه ویژه ای به مهندسی ترافیک معابر داشته و ضمن احصای نواقص و مسائل جاده های استان و طرح موضوع در جلسات شورای هماهنگی ترافیک، نسبت به پیگیری و رفع آن نیز اقدام کرده است.

وی با اشاره به ماده 14 قانون رسیدگی به تخلفات گفت: در صورت احراز نقص فنی موثر جاده در بروز تصادف، کارشناسان تصادفات پلیس راه باید به متولی ایمنی راه در تمام یا بخشی از علل وقوع حادثه نقش تقصیر اعمال کنند.

رئیس پلیس راه استان گیلان یکی از اولویت های ایمنی راه ها را روشنایی قلمداد کرد و اضافه کرد: روشنایی راه ها ضمن ارتقاء ایمنی در عبور و مرور خودروها بر آسایش روانی کاربران ترافیکی نیز تاثیر بسزایی دارد و به نوعی روشنایی راه باعث احساس امنیت بیشتر می شود.

این مقام انتظامی با بیان اینکه 24 درصد از کل تصادفات استان سهم عابران پیاده است، شرح داد: مناطق مسکونی در حاشیه راه ها، دلیل محکمی بر توجه ویژه به نصب و ارتقاء سامانه های روشنایی در حاشیه راه ها است.

سرهنگ صفاری به شناسایی 99 نقطه فاقد سیستم روشنایی در جاده های گیلان در سال جاری اشاره کرد و گفت: پلیس راه گیلان از طریق شورای ترافیک و کمیسیون اجرایی ایمنی راه های استان در حال پیگیری برای احداث روشنایی مقطعی برای این نقاط است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1546

به "شناسایی 99 نقطه تاریک در جاده های گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 99 نقطه تاریک در جاده های گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید