غرب گرایان برای شکست مقاومت نقشه مذاکره می کشند

به گزارش پیکوشو، رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از طرح مذاکره با آمریکا، گفت: برای شکست مقاومت، غرب گرایان از داخل نقشه مذاکره می کشند.

غرب گرایان برای شکست مقاومت نقشه مذاکره می کشند

به گزارش گروه رسانه های پیکوشو، حمیدرضا حاجی بابایی در مصاحبه با مهر، با انتقاد از اظهارات اخیر رئیس جمهور در خصوص مذاکره با آمریکا، گفت: دوگانه مقاومت و مذاکره همواره در کشور ما مطرح بوده است. به نظر می رسد در برابر گفتمان مقاومت که پیروز میدان سیاست خارجی بوده، گفتمان سازش و مذاکره مجدداً مطرح می شود.

وی افزود: امروز همه اذعان دارند که رویکرد مقاومت توانست در ماجرای پهپاد و کشتی، عامل پیروزی ملت ایران شود و هم در صحنه بین الملل استراتژی مقاومت موجب شد ترامپ ناچار به اتخاذ مواضع آرام تری نسبت به ایران شود.

کننده مردم همدان در مجلس با تاکید بر اینکه مردم هزینه های مقاومت را پرداخت کرده اند، گفت: مردم به این نتیجه رسیده اند که باید صبر کنند تا نظام از این مرحله عبور کند.

حاجی بابایی تاکید کرد: درست در مرحله ای که مقاومت جواب داده است و ما باید گام سوم کاهش تعهدات برجامی که شامل افزایش غنی سازی اورانیوم به میزان 20 درصد است را برداریم، استراتژی سازش و مذاکره مجدد مطرح می شود.

وی شرح داد: در آستانه گام سوم، جمهوری اسلامی در شرایطی واقع شده است که آمریکا ناچار به عقب نشینی و پذیرش حقوق ایران خواهد شد اما در همین شرایط موضوع مذاکره مطرح می شود که نشان می دهد تفکری در کشور ما وجود دارد که نمی خواهد گفتمان مقاومت پیروز میدان شود و حرف آخر را بزند و نمی خواهد ملت ایران از راه مقاومت به پیروزی نهایی دست یابد.

رئیس فراکسیون کنندگان ولایی مجلس تاکید کرد: کسانی که امروز دم از مذاکره می زنند، خبر دارند و اطمینان دارند که در این مرحله مقاومت پیروز خواهد شد و موجب عقب نشینی آمریکا می شود اما با طرح مجدد مذاکره در واقع تلاش دارند زیر پای گفتمان مقاومت را خالی کنند.

حاجی بابایی با بیان اینکه ما مخالف مذاکره نیستیم، گفت: در برهه ای از زمان با آمریکا مذاکره کردیم و آمریکا عقب نشینی کرد الان هم اگر آمریکا به تعهدات خود بازشود ممکن است جمهوری اسلامی به این نتیجه برسد که مذاکرات را ادامه دهد.

وی گفت: در داخل کشور، غرب گرایان با علم به اینکه ترامپ کسی نیست که با مذاکره عقب نشینی کند و منافع ملت ایران را در نظر بگیرد، مجدداً دم از مذاکره می زنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه ملت ایران بارها اروپائیان را آزموده اند، گفت: دولت از اروپا چیزی را می خواهد که می داند اروپا قادر به اجرای آن نیست. اروپا نمی تواند مقابل آمریکا بایستد و از منافع اقتصادی خود عبور کند. دولت سرگرم دیپلماسی با اروپا برای اجرای خواسته هایی است که می داند اروپا قدرت اجرای آن را ندارد.

وی شرح داد: برای شکست مقاومت، غرب گرایان از داخل نقشه مذاکره می کشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 372

به "غرب گرایان برای شکست مقاومت نقشه مذاکره می کشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غرب گرایان برای شکست مقاومت نقشه مذاکره می کشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید