فروش شیر در گیلان رضایت بخش نیست

به گزارش پیکوشو، رییس اتحادیه دامداران گیلان گفت: وضعیت اقتصادی فراوری شیر در گیلان برای دامداران رضایت بخش نیست.

فروش شیر در گیلان رضایت بخش نیست

عباس یوسفی در گفت و گو با پیکوشو، با اشاره به اینکه 72هزار نفر از دامداران استان عضو اتحادیه دامداران گیلان هستند، گفت: قیمت پایین خرید شیر موجب گردیده است که دامداران وضعیت اقتصادی رضایت بخشی نداشته باشند.

وی با بیان اینکه دامداران در گیلان به سختی روزگار می گذرانند، اضافه نمود: به طور میانگین روزانه 100تا 120تن شیر در گیلان فراوری می گردد و هزینه هر لیتر شیر در استان 1800تا 1900تومان برآورد گردیده است این درحالیست که کارخانه داران هر لیتر را 1500 تومان از دامداران می خرند.

یوسفی با اشاره به اینکه طبق مصوبه دولت قیمت هر کیلو نهاده باید هزار و 250تومان به فروش برسد این درحالیست که در بازار نمی توان نهاده را با این قیمت یافت، اعلام نمود: ورود دولت در تامین نهاده ها می تواند یاری موثری در جهت حل مسائل دامداران باشد.

وی در خصوص فراوری شیر خشک در گیلان توضیح داد: شرایط فراوری شیر در گیلان به گونه ای نیست که مازاد داشته باشیم و برای فراوری شیر خشک اختصاص دهیم.

رییس اتحادیه دامداران گیلان گفت: گیلان از استانهای برخوردار از نظر کارخانه فراوری شیرخشک و تکنولوژی این محصول در کشور نیست.

یوسفی اضافه نمود: دامداران گیلان در بحث فراوری گوشت قوی تر از فراوری شیر فعالیت دارند و گیلان از جمله استانهای کشور است که می تواند حرفهای زیادی در تامین گوشت مورد احتیاج کشور داشته باشد.

وی توضیح داد: دامداران گیلان هم دام سبک و هم دام سنگین پرورش می دهند، اما دامهای سنگین گیلان از دامهای گوشتی با استعداد در کشور محسوب می شوند.

رییس اتحادیه دامداران گیلان گفت: سرمایه گذاری در پرورش دامهای گوشتی در گیلان از صرفه اقتصادی بالایی برخوردار است و به سرمایه گذاران علاقمند توصیه می کنیم برای ورود به این بخش اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 دی 1397 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 51

به "فروش شیر در گیلان رضایت بخش نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش شیر در گیلان رضایت بخش نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید