مردانی: ویروس هندی می تواند در کشور ما فاجعه ای به بار آورد

به گزارش مجله پیکوشو، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به قدرت انتقال بالای جهش هندی ویروس کرونا، گفت: توصیه اکید ما لغو کلیه پرواز های رفت و برگشت به هند است تا زمانی که اطلاعات بیشتری از این جهش به دست بیاوریم.

مردانی: ویروس هندی می تواند در کشور ما فاجعه ای به بار آورد

به گزارش ایسنا، مسعود مردانی درباره جهش جدید ویروس کرونا در کشور هند، گفت: این ویروس هندی دو جهش کرومزومی دارد و به عنوان ویروس جهش یافته هندی قلمداد می گردد که می تواند در کشور ما فاجعه ای به فاجعه های قبلی اضافه کند به همین دلیل توصیه اکید ما لغو کلیه پرواز های رفت و برگشت به هند است تا زمانی که اطلاعات بیشتری از این جهش به دست بیاوریم.

وی اضافه کرد: بر اساس گفته هندی ها انتقال این نوع جهش یافته از ویروس بسیار سریع است. این در حالی است که نمی دانیم واکسن های کرونایی که اکنون تزریق می کنیم یا کسانی که پیش تر کرونا گرفتند نسبت به ویروس جدید هم ایمنی خواهند داشت یا خیر.

به گفته مردانی، درمورد میزان مرگ و میر جهش هندی ویروس هنوز اطلاعت بیشتری در دسترس نیست.

این متخصص بیماری های عفونی، ادامه داد: افرادی که تا زمان لغو پرواز ها از هند به ایران می آیند باید مورد آنالیز کرونای جهش یافته کروموزومی هندی و تحت کنترل و نظر وزارت بهداشت قرار گیرند اما، بهترین راه جلوگیری از بروز این ویروس در کشور لغو سفر ها از هند است.

منبع: فرارو
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1637

به "مردانی: ویروس هندی می تواند در کشور ما فاجعه ای به بار آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردانی: ویروس هندی می تواند در کشور ما فاجعه ای به بار آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید