معرفی تعدادی از بهترین مسیرهای کوهنوردی و تپه نوردی دنیا

به گزارش مجله پیکوشو، کوهنوردی و تپه نوردی نه تنها برای بدن مفید هستند، بلکه روح شما را نیز نوازش می دهند. سفری که شالوده اصلی آن کوهنوردی یا تپه نوردی باشد، یک گریزگاه ایده آل از روزمرگی های خسته کننده بشمار می رود، چرا که هم چشم اندازهای پیش رویتان خیره کننده هستند و هم با انجام این فعالیت های هیجان انگیز، محدوده توانایی ها و سطح تجربیات خود را به چالش می کشید و به نتیجه ای دست پیدا می کنید که شما را از پیش راضی تر می سازد. نکته جالب اینجاست که زیباترین مسیرهای کوهنوردی و تپه نوردی دنیا متنوع بوده و سخت است بتوانید از میان آنها یکی را انتخاب کنید. با ما در مقاله بهترین مسیرهای کوهنوردی و تپه نوردی دنیا همراه باشید تا شما را با تعدادی از دیدنی ترین مسیرهای کوهنوردی و تپه نوردی دنیا آشنا کنیم.

معرفی تعدادی از بهترین مسیرهای کوهنوردی و تپه نوردی دنیا

فهرست مطالب

جهت اینکاها به سمت ماچوپیچو Machu Picchuپایگاه کوهنوردی اورست Mount Everestیخچال های طبیعی و نورهای شمالی ایسلندکوه کلیمانجارو Mount Kilimanjaroکوهنوردی در گرند کنیون Grand Canyonپاتاگونیا Patagoniaال کامینو دو کامپوستلا El Camino de Compostelaترول تونگا Trolltunga

جهت اینکاها به سمت ماچوپیچو Machu Picchu

جهتی که در کوهستان به منطقه باستانی و مشهور ماچوپیچو Machu Picchu منتهی می گردد، یکی از خسته کننده ترین و در عین حال پرچالش ترین و زیباترین جهتهای کوهنوردی در دنیا است. جهت اینکا Inca Trail به سوی ماچوپیچو Machu Picchu چهار روز طول می کشد و از سه جهت متفاوت تشکیل می گردد: جهت موله پاتا Mollepata، جهت کلاسیک Classic و جهت وان دی One Day. این جهت شما را به سفری روحانی می برد؛ در حالیکه همزمان بناهای اینکایی، تونل ها و ویرانه های مربوط به آنها را در طول جهت مشاهده می کنید. لحظه رسیدن به شهر باستانی ماچوپیچو Machu Picchu آنچنان تاثیر گذار است که تا ابد در خاطر شما حک خواهد شد. این شهر فراموش شده باستانی هم اکنون یکی از خیره کننده ترین و خارق العاده ترین نقاط روی سیاره ما بشمار می رود.

بیشتر بخوانیدشهر تاریخی ماچوپیچو، زیباترین جاذبه دنیاگردی پرو در گذر زمان

پایگاه کوهنوردی اورست Mount Everest

کوه اورست Mount Everest بلندترین و یکی از مهمترین کوه های روی سیاره زمین، برای دهه های متوالی مورد توجه و علاقه گردشگران از سرتاسر دنیا بوده است. جهتی که شما را به سمت قله کوه اورست Mount Everest می برد، یکی از بهترین جهتهای کوهنوردی و تپه نوردی دنیا خواهد بود و با پیمودن این جهت به شناخت فرهنگ بودایی منطقه، بازدید از صومعه خانه های دورافتاده و قدم زدن در جهتهای متعدد به سمت این قله زیبای رشته کوه هیمالیا خواهید پرداخت. حتما در طول این جهت در یکی از چایخانه های نپالی برای استراحت توقف کنید و از تماشای چشم اندازهای اطراف لذت ببرید. بسیاری از گردشگران از این جهت به عنوان ترکیب فراموش نشدنی از طبیعت، فرهنگ و حس خارق العاده دستاورد شخصی نام می برند.

یخچال های طبیعی و نورهای شمالی ایسلند

ایسلند جزیره ای جادویی و بکر در شمالی ترین نقطه سیاره زمین است که هر ساله گردشگران، دانشمندان و شاعران را به سوی خود جذب می نماید. این افراد در جستجوی نورهای شمالی یا همان شفق قطبی به این کشور سفر می کنند تا شاید پایکوبی باله نورهای رنگارنگ را در آسمان شب ببینند و آنقدر خوش شانس باشند که بتوانند این نمایش دلپذیر را از نزدیک تماشا کنند. ایسلند بخاطر مناظر فوق العاده زیبا و منحصر بفردش شهرت دارد. کوه های آتشفشانی، یخچال های طبیعی، چشمه های آب گرم و کوه های این کشور باعث شده اند تا در زیبایی طبیعی در دنیا بی رقیب باشد.

بیشتر بخوانیدبهترین مقاصد برای دیدن شفق قطبی کجاست؟؟

جهتهای تپه نوردی و کوهنوردی به تعداد بسیار زیاد در این کشور موجود هستند و برای هر کسی با هر سلیقه ای یافت می شوند؛ چه دلتان بخواهد یک تپه نوردی آسان نیم روزی داشته باشید تا در چالش بالا رفتن از یک یخچال طبیعی شرکت کنید.

بیشتر بخوانیدجاذبه های گردشگری ایسلند | 7 دلیل برای سفر به این کشور دیدنی

کوه کلیمانجارو Mount Kilimanjaro

کوه کلیمانجارو Mount Kilimanjaro بلندترین کوه دنیا است که به هیچ کوه دیگری متصل نیست و در هیچ رشته کوهی قرار نگرفته است. این کوه باشکوه با 5890 متر ارتفاع بلندترین کوهی است که می توانید در آن به آسانی کوهنوردی کنید. از این کوه زیبا بالا بروید تا برای رسیدن به قله آن، از پنج ناحیه آب و هوایی متفاوت عبور کنید. کوه کلیمانجارو Mount Kilimanjaro با 35 هزار نفر کوهنورد که هر ساله آن را فتح می کنند، حتی نزد کوهنوردان بی تجربه نیز محبوبیت دارد، چرا که هیچ تجهیزات فنی یا طناب برای رسیدن به قله آن مورد احتیاج نیست. البته بهتر است اجازه ندهید این حقایق شما را گول بزنند؛ فتح موفقیت آمیز کوه کلیمانجارو Mount Kilimanjaro و رسیدن از شن های صحرای اطرافش تا قله برفی دستاوردی فوق العاده بشمار می رود.

کوهنوردی در گرند کنیون Grand Canyon

گرند کنیون Grand Canyon یکی از عجایب هفتگانه طبیعی دنیا بشمار می آید و کوهنوردی در آن مانند سفر در امتداد زمان است. این منطقه که قدمت آن به دو میلیارد سال قبل می رسد، آنچنان خارق العاده است که کوهنوردی در میان صخره های چند رنگ و بیشمار آن تجربه ای فوق العاده در تماشای زیبایی معماری طبیعت محسوب می گردد. سه جهت گرند کنیون Grand Canyon که جنوب، شمال و غرب هستند، تجربیات کاملا متفاوتی را به بازدیدکنندگان عرضه می کنند و دلیلش چیزی جز موقعیت جغرافیایی و فاصله کیلومتری این جهت ها با هم نیست.

برای اینکه عالی ترین تجربه را در کوهنوردی و تپه نوردی داشته باشید، بهتر است زیر ستارگان آسمان شب در این منطقه اردو بزنید، حیات وحش فوق العاده آن را از نزدیک ببینید و در خصوص تاریخچه فرهنگی منطقه بدانید و در عین حال، مناظر خیره کننده اطراف این مورد از دیدنی ترین جهتهای کوهنوردی و تپه نوردی دنیا را با دقت تماشا کنید.

بیشتر بخوانیددره گرند کنیون کجاست؟ | زیبایی تاثیرگذار و حیرت آور

پاتاگونیا Patagonia

پاتاگونیا Patagonia منطقه ای بکر، وحشی، بی اندازه عظیم، زیبا و پر از سکوت و آرامش است. این منطقه که در جنوبی ترین نقطه آمریکای جنوبی نهاده شده است، دارای چشم اندازهای عالی از قله های سر به فلک کشیده، آبشارهای درخشان و دریاچه ها و یخچال های طبیعی است. بیشتر کسانی که برای کوهنوردی و تپه نوردی به پاتاگونیا Patagonia سفر می کنند، یکی از دو جهت موجود در پارک ملی تورس دل پین Parque Nacional Torres del Paine را انتخاب می کنند؛ جهت دابلیو W یا جهت سیرکت Circuit. علاوه بر چشم اندازهای خارق العاده و بی نظیر که تنها با مناظر آمازون و آلاسکا قابل مقایسه هستند، کوهنوردان با تماشای هزاران پنگوئن که در سواحل این منطقه به زندگی مشغول هستند، مشغوف خواهند شد.

ال کامینو دو کامپوستلا El Camino de Compostela

با پیمودن جهت کوه نوردی و تپه نوردی خاص و متفاوت ال کامینو دو کامپوستلا El Camino de Compostela پایتان را جای پای هزاران زائر قرون وسطایی که این جهت را طی نموده اند، می گذارید. نام کامینو دو سانتیاگو به تمامی جهتهایی که به سمت آرامگاه حواری مشهور سنت جیمز کبیر St. James the Great می فرایند، نسبت داده می گردد. آرامگاه او در کلیسای جامع سانتیاگو دو کامپوستلا Cathedral of Santiago de Compostela در گالیسیا Galicia در شمال غربی اسپانیا نهاده شد. این مورد از زیباترین جهتهای کوهنوردی و تپه نوردی دنیا که راه سنت جیمز The Way of St. James نیز نامیده می گردد، از یک راه پر پیچ خم می گذرد و از کنار کلیساها، صومعه خانه ها و مناظر متفاوت و متعدد عبور می نماید.

ترول تونگا Trolltunga

منطقه مشهور ترول تونگا Trolltunga در منطقه کوهستانی و خیره کننده هاردانگر Hardanger در نروژ نهاده شده است. ترول تونگا Trolltunga که یکی از خارق العاده ترین جهتهای کوهنوردی و تپه نوردی در سرتاسر نروژ بشمار می رود، 20 کیلومتر طول دارد و پیمودن آن 12 ساعت به طول می انجامد. این جهت از اسکیه گه دال Skjeggedal آغاز می گردد و در طول آن زیبایی های طبیعی فوق العاده ای وجود دارند که از دیدن آنها لذت خواهید برد. فصل پیمودن این جهت تقریبا از میانه ماه ژوئن تا میانه سپتامبر است. شما همچنین می توانید از طریق روشهای آهنکوبی یا از طریق اسکی خود را به قله برسانید.

منبع: همگردی
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1686

به "معرفی تعدادی از بهترین مسیرهای کوهنوردی و تپه نوردی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی تعدادی از بهترین مسیرهای کوهنوردی و تپه نوردی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید