ناسا به زودی منطقه ها احتمالی فرود بشر بر روی ماه را فاش می کند

به گزارش مجله پیکوشو، ناسا امشب از منطقه ها احتمالی فرود فضانوردان طی ماموریت آرتمیس 3 بر ماه رونمایی خواهد کرد.

ناسا به زودی منطقه ها احتمالی فرود بشر بر روی ماه را فاش می کند

به گزارش اسپیس، ناسا از منطقه ها احتمالی فرود بشر روی سطح ماه رونمایی خواهد کرد و شما می توانید این نشست را امروز(19 اوت) مستقیماً از وب سایت این آژانس فضایی دنبال کنید.

ناسا در مورد بازگرداندن انسان ها به ماه در این دهه اصرار دارد و در حال حاضر بر روی راحت ترین منطقه ها قابل فرود از طریق ماموریت آرتمیس 3 در سال 2025 کار کرده است.

این آژانس فضایی امروز(19 اوت) در ساعت 2 بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی(22:30 به وقت تهران) کاندیداهای انتخاب شده برای فرود را در یک جلسه توجیهی اعلام خواهد کرد. ناسا و شرکای آن قصد دارند در نزدیکی قطب جنوبی ماه فرود بیایند، جایی که گمان می رود یخ در دهانه هایی که همیشه در سایه هستند، یافت شود. این منطقه همچنین فرصت های جالبی برای اکتشافات علمی از جمله مشاهدات نجومی از سطح ماه ارائه می دهد.

در بیانیه ناسا آمده است: هر یک از منطقه ها انتخاب شده که می توان از میان آن ها مکان های به خصوص برای فرود را انتخاب کرد، دارای جذابیت های علمی هستند و بر اساس ناحیه، ارتباطات و شرایط نوری و همچنین توانایی دستیابی به اهداف علمی، مورد ارزیابی قرار گرفته اند. ناسا در ماه های آینده با جامعه علمی گسترده تری تعامل خواهد کرد تا در مورد شایستگی های هر منطقه بحث کند.

در صورت موفقیت آمیز بودن این فرود، بشر برای اولین بار از زمان مأموریت آپولو 17 در سال 1972 تا به امروز پا بر روی قمر زمین خواهد گذاشت. هدف از برنامه بلندپروازانه آرتمیس نه تنها قرار دادن اولین زن و اولین فرد رنگین پوست بر سطح ماه، بلکه ایجاد شرایطی برای حضور دائمی انسان در ماه و مدار آن است.

اولین گام از برنامه آرتمیس قرار است اواخر این ماه با پرواز آزمایشی بدون خدمه موشک سیستم پرتاب فضایی(SLS) ناسا انجام شود، که یک کپسول خالی از خدمه موسوم به اوریون را طی یک سفر رفت و برگشت با خود به ماه خواهد برد اما روی سطح این سیاره فرود نخواهد آمد. در صورت موفقیت، این ماموریت که آرتمیس 1 نام دارد، راه را برای اولین سفر رفت و برگشت انسان به ماه در سال 2024 و فرود بشر در سال 2025 هموار خواهد کرد.

ناسا شرکت خصوصی اسپیس ایکس (SpaceX) را برای ساخت سیستم فرود فضانوردان بر سطح ماه به عنوان بخشی از ماموریت آرتمیس 3 برگزیده است.

اواخر این دهه، ناسا و شرکای آن یعنی آژانس فضایی اروپا، آژانس فضایی کانادا و آژانس فضایی ژاپن قصد دارند یک ایستگاه فضایی دائمی در مدار ماه به نام دروازه ماه و در نهایت پایگاهی روی سطح ماه ایجاد کنند.

در آینده، ممکن است مأموریت های سفر به مریخ به جای زمین، از ماه بلند شوند تا هزینه و پیچیدگی فنی این پرتاب ها کاهش یابد.

منبع: انتخاب
انتشار: 2 دی 1401 بروزرسانی: 2 دی 1401 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 2200

به "ناسا به زودی منطقه ها احتمالی فرود بشر بر روی ماه را فاش می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا به زودی منطقه ها احتمالی فرود بشر بر روی ماه را فاش می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید