نوسازی 45 درصد از بافت فرسوده تهران، بی نتیجه ماندن اجرای تعهدات دولتی

به گزارش مجله پیکوشو، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: 45 درصد از بافت فرسوده تهران نوسازی شده است.

نوسازی 45 درصد از بافت فرسوده تهران، بی نتیجه ماندن اجرای تعهدات دولتی

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان قدیمی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، کاوه حاجی علی اکبری درباره آخرین شرایط نوسازی بافت فرسوده گفت: تا امروز حدود 45 درصد از بافت فرسوده تهران نوسازی شده که عمده آن به دست خود مردم و با تجمیع اجرا شده است.

وی با اشاره به مشوق های شهرداری تهران برای نوسازی بافت فرسوده، اظهار کرد: یکی از مشوق ها صدور رایگان مجوز ساخت در این بافت ها است که شهرداری هیچ هزینه ای بابت آن نمی گیرد. در عین حال شهروندان می توانند یک طبقه اضافه تراکم نیز در این محدوده ها بسازند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه از سوی دولت وام هایی بین 100 تا 170 میلیون تومان با سود پایین به متقاضیان تخریب و نوسازی تعلق می گیرد، افزود: با توجه به اینکه حاشیه سود در این مناطق بسیار پایین است یاری هزینه ای را برای خدمات مهندسی و یا انشعابات می دهیم و یا ممکن است بخشی از مبلغ بازپرداخت وام ها نیز از طریق شهرداری پرداخته گردد.

حاجی علی اکبری با بیان اینکه مناطق 7 تا 20 تهران درگیر بافت فرسوده هستند، گفت: در این بین مناطق 15، 14، 12، 11 و 17 درصد بالاتری از فرسودگی دارند. در سال های اخیر به دلیل بالا رفتن قیمت مصالح ساختمانی و سود حداقلی از ساخت و ساز در بافت فرسوده، نوسازی بافت فرسوده با چالش بزرگی روبرو شده است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: بنا است با تدوین لایحه مقاوم سازی ساختمان ها به این سمت برویم که افرادی که شرایط تخریب و نوسازی را ندارند اقدام به مقاوم سازی ساختمان هایشان نمایند و حداقل از این جهت اطمینان خاطری در ما و آن ها به وجود بیاید. تدوین این لایحه در شهرداری تهران در حال اجرا است و به زودی برای تصویب به شورای شهر تهران ارسال خواهد شد.

وی افزود: بنا بود در بافت های فرسوده انشعابات رایگان باشد که هنوز اقدامی برای این موضوع از سوی دولت صورت نگرفته است. همچنین بنا بود دولت بخشی از زمین های تحت تملک خود را برای ساخت مسکن معوض اختصاص دهد که این اتفاق هم نیفتاده و تامین خدمات در مناطقی که بافت فرسوده دارند نیز بنا بود در یک مشارکت 30 درصدی شهرداری با سهم 70 درصدی دولت اتفاق بیفتد که آن هم هنوز به نتیجه نرسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 962

به "نوسازی 45 درصد از بافت فرسوده تهران، بی نتیجه ماندن اجرای تعهدات دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوسازی 45 درصد از بافت فرسوده تهران، بی نتیجه ماندن اجرای تعهدات دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید