پیشنهاد اروپا برای میانجگیری با ایران از سوی آمریکا پذیرفته شد

به گزارش مجله پیکوشو، تهران (پانا)- کاخ سفید اعلام نمود که کوشش های اتحادیه اروپا برای میانجیگری میان تهران و واشنگتن را می پذیرد.

پیشنهاد اروپا برای میانجگیری با ایران از سوی آمریکا پذیرفته شد

با ما سفر کنید و با تور هوایی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش ایسنا، به نقل از یاهونیوز، کاخ سفید روز آدینه خاطرنشان کرد تقاضای اروپا با میانجیگری میان تهران و واشنگتن را پذیرفته است.

یک مقام ارشد اتحادیه اروپا روز آدینه خاطرنشان کرد که این اتحادیه در کوشش است تا جلسه ای غیررسمی را با مشارکت تمامی طرفین برجام و آمریکا برنامه ریزی کند.

این مقام خاطرنشان کرد که هیچ دعوتی تا به امروز انجام نگرفته است و چارچوب زمانی برای این جلسه درنظر گرفته نشده است اما قدرت های جهانی می خواهند هرچه زودتر توافق هسته ای را احیاء نمایند.

مقام اتحادیه اروپا همچنین بیان نمود: گمان نمی کنم که ایران به هرگونه کوشش اساسی برای برگزاری جلسه غیررسمی با سایر کشورهای دور میز - که می تواند پایه بازگرداندن برجام به جهت خود باشد - نه بگوید.

مقام اتحادیه اروپا در ادامه تصریح نموده است که واشنگتن همین حالا نیز به ایده دعوت اتحادیه اروپا برای گفت وگو میان ایران و شش قدرت جهانی که توافق هسته ای را امضا نموده بودند، پاسخ مثبت داده است.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید دقایقی پیشتصریح کرد که ورای گفت وگوی دیپلماتیک با ایران، واشنگتن برنامه ای برای برداشتن گام های اضافی ندارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1521

به "پیشنهاد اروپا برای میانجگیری با ایران از سوی آمریکا پذیرفته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد اروپا برای میانجگیری با ایران از سوی آمریکا پذیرفته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید