کتابخانه های عمومی شهرستان کنگان باید به امکانات نوین مجهز گردد

به گزارش مجله پیکوشو، به گزارش خبرنگاران در کنگان، حیدر راهب در جریان سفر به شهرستان کنگان ملاقات با فرماندار این شهرستان گفت: استقبال از کتابخانه های عمومی و سالن های مطالعه در این شهرستان به ویژه در ایام امتحانات مدارس و کنکور مطلوب است؛ اما این کتابخانه ها دارای کمبودهایی هستند و احتیاج ضروری به تعمیرات و تجهیزات نو از جمله صندلی های استاندارد، کمد امانت و تعویض و عایق کردن در و پنجره ها دارد.

کتابخانه های عمومی شهرستان کنگان باید به امکانات نوین مجهز گردد

وی ادامه داد: شهرستان کنگان با وجود صنایع مختلف نفت، گاز و پتروشیمی از منطقه ها برخوردار کشور است که از نظر زیرساخت ها و تجهیزات کتابخانه ای دارای کمبود های جدی است.

راهب با بیان اینکه طبق ماده (6) قانون نحوه تأسیس کتابخانه های عمومی، شهرداری ها باید نیم درصد از عایدی خود را به کتابخانه های عمومی اختصاص دهند، توضیح داد: انتظار می رود شهرداری کنگان در زمینه حمایت از کتابخانه های عمومی این شهر و پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه ها، همکاری بهتر و بیشتری کند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، نگاه به دستگاه های فرهنگی در بین دستگاه های اجرایی را نگاهی مهجورانه معرفی کرد و اضافه نمود: کتابخانه های عمومی احتیاج به توجه ویژه و حمایت های مادی و معنوی مناسب فرماندار و دستگاه های اجرایی دارد.

وی با بیان اینکه اولویت احداث کتابخانه عمومی در این شهرستان در دو روستای پرک و شیرینو است، اضافه نمود: احتیاج است که در زمینه اهدای زمین و ساخت کتابخانه در این دو روستا، مساعدت لازم از سوی مسئولان محلی انجام گیرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر با اشاره به فاصله زیاد ساختمان کتابخانه عمومی بندر سیراف از مرکز شهر و استقبال کم مردم از آن، پیشنهاد داد که برای دسترسی آسان مردم به کتابخانه و سالن مطالعه، ساختمان این کتابخانه با یکی از ساختمان های دولتی یا عمومی واقع در مرکز شهر معاوضه گردد.

فرماندار کنگان نیز با اشاره به اهمیت فرهنگ تاکید نمود: همه کارها باید با نگاه فرهنگی انجام گردد. حضور قشرها و سنین مختلف در کتابخانه ها یک فرصت است و باید از این فرصت در حوزه کار فرهنگی استفاده گردد.

احمد غریبی تاکید نمود: فرهنگ کتابخوانی موضوع بسیار مهمی است و باید با ایجاد زیرساخت های مناسب و استاندارد، روز به روز به توسعه این فرهنگ یاری کنیم.

وی با اشاره به مباحث و مسائل مطرح شده از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، بیان نمود: حمایت ها و پشتیبانی های لازم را در زمینه تجهیز کتابخانه های عمومی خواهیم داشت تا با به روزرسانی فضای کتابخانه ای شهرستان، فضای مناسب را برای جامعه کتاب این شهرستان فراهم کنیم.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 22 خرداد 1402 بروزرسانی: 22 خرداد 1402 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 2276

به "کتابخانه های عمومی شهرستان کنگان باید به امکانات نوین مجهز گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابخانه های عمومی شهرستان کنگان باید به امکانات نوین مجهز گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید